Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy wolno nagrywa płyty

Moja nagrywarka to:SAMSUNG SH-S182D OEM SOFT.
    Mój problem polega na tym że moja nagrywarka strasznie wolno nagrywa płyty, np. płyte dvd nagrywałem z prędkością 8x i nagrywała ją ponad 40min. Gdy skończyła nagrywać płyte wyświetlił sie komunikat: błąd bufora ominięty 466razy.Mój program do nagrywania to nero 7 premium.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Proponuję zaopatrzyć się w płytę czyszczącą do napędów DVDRW albo po prostu do nagrywarek czy czytników CD.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A dysk Ci wyrabia z megabajtami na sekundę? Z doświadczenia wiem, że na starszym sprzęcie rozpoczęcie nagrywania na 8x może się skończyć na prędkości 1.5x - jeśli sprzęt nie wyrabia, to nagrywanie jest spowalniane i niestety nie wraca do pierwotnej prędkości. Wiąże się to oczywiście z drakońskimi wydłużeniami czasów.

Problemem może być stary dysk, nieodpowiednie kable (np ATA33), słaby procesor itp. Ale także np. zabrudzony napęd czy porysowane płyty - jak już zauważył Piotrek.

Ja miałem także problem z nagrywaniem i nie wiedziałem co się dzieje, kolega powiedział że mam za mało miejsca na dysku, ale po kilku krotnym nagrywaniu płyt dowiedziałem sie że to wina pamięci ram (podczas nagrywania miałem ekran STOPu zrzucanie pamięci, przy ok70% nagrania płyty), bo wcześniej miałem 196SDRam i później też tak samo ale różniło sie to tym że tamte miałem w 2 kościach a później w 3, jak teraz zmieniłem płyte główną to mam 512DDRam i nawet nie zauważam kiedy mi sie nagrywa, dysk mam ten sam co wcześniej (śmiech-10GB). Ja bym sprawdził ustawienia W DriveSpeed

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

nagrywarka pracuje Ci w trybie PIO zamiast w DMA... Ot i cała historia...
    piotrze123287912684 - Żadne ramy-sramy nie są uszkodzone, bo Kuba nie pisał nic o ekranach STOP. Poza tym - pisz chłopie trochę składniej, przeczytać Ciebie to prawie jak przez Żeromskiego przebrnąć.
    Piotrku-adminie - brudna soczewka też nie ma nic do niedopełnienia bufora...
    Kuba12413423 - sprawdź w menadżerze urządzeń w jakim trybie pracuje Ci napęd - jeżeli w PIO - usuń kontroler z menadżera i wybierz opcję "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" - zazwyczaj pomaga. Jeżeli nie pomoże - zainstaluj najnowsze sterowniki do chipsetu płyty gł.
    I druga rzecz - jeżeli masz taką możliwość - najlepiej, żeby nagrywarka wisiała na jednej taśmie - sama. Jeżeli mas jeszcze jeden napęd optyczny podpięty na tej samej taśmie co nagrywarka - zapomnij o przegrywaniu w locie - sprzęt nigdy ci nie wyrobi z dopełnianiem bufora.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale jak to sprawdzić w panelu sterowania?? Wiem jak wziąć skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu ,ale nie wiem jak sprawdzić w jakim trybie pracuje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

słuchaj!.. A może jeszcze do Ciebie podjechać i Ci to zrobić?.. :evil:
    Jest taka magiczna funkcja jak szukanie. Wystarczy zadać pytanie o parametrach: UDMA kontroler - i po jagodach. Ale po co się męczyć, nie? Przecież na forum na pewno trafi się jakiś łoś, który poświęci swój czas, żeby Ci pomóc... Bo Tobie się nie chce...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)