Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy Jak nagrać swój głos?

Witam
    Mam problem i gdybyscie mogli mi pomóc... byłabym baaardzo wdzięczna.
    Uzywam od niedawna prrogramu GoldWave519. Chciałam nagrac swój głos i nie wiem jak to zrobic... program mam po angielsku a angielskiego za bardzo nie znam... No ale moze jakos wytłumaczylibyscie mi jak mam nagrac swój głos?? prosze....:cry:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hej, do nagrywania dźwięku przez mikrofon (swojego) to polecam ten program, jest po polsku http://audacity.sourceforge.net/ pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Red face

... no ten programik fajnie ze jest po polsku... ale czemu ja nie słysze swojego głosu... naciskam nagrywanie i sie nie nagrywa... co robic??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1. Regulacja głośności -> Opcje -> Właściwości
    2. Zaznaczyć "nagrywanie" i upewnić się że jest zaznaczony "mikrofon" -> OK
    3. Suwak "mikrofon" przesunąć na maksa w górę, pod suwakiem zaznaczyć ptaszek "wybierz/zaznacz", jeśli jest opcja "+xxx dB boost" można zaznaczyć
    4. jak w punkcie pierwszym, przywrócić z "nagrywanie" do "odtwarzanie"
    5. zrestartować program do nagrywania

wariant drugi:
    a) spróbować innego mikrofonu
    b) upewnić się, że mikrofon jest podpięty prawidłowo (zazwyczaj do różowego gniazdka na karcie dźwiękowej)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no jestem Ci baaardzo wdzieczna chyba bym nie wpadła na to dziekuje :* i jeszcze jakby ktos mi mogł powiedziec jak nagrac sie spiewajac do podkładu. Żeby mój głos nagrał sie na podkładzie jakiegos tam utworu Uzywam programów GoldWave i Audacity Moglibyscie mi wytłumaczyc jak to zrobic?? prosze

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

najlepiej odtwarzaj sobie podkład na słuchawkach i nagraj sobie sam swój głos

a potem użyj jakiegoś programu do miksowania dźwięku (niech ktoś poda jakiś, nie jestem za bardzo w temacie, ale chyba GoldWave to ma )

otwierasz plik z głosem i plik z podkładem i powinnaś mieć coś do miksowania ścieżek - musisz je tylko wyrównać, żeby odpowiednie słowa były w odpowiednim miejscu i już - eksportujesz zmiksowana piosenke.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Każdy program do obróbki dźwięku ma opcje miksowania. Masz dwie możliwości. Tak jak zauważył przedmówca, wkładasz sobie słuchawki do uszu i wyjesz radośnie do mikrofonu, nagrywając się. Potem nakładasz na siebie dwa kawałki - niemal zawsze jest to opcja w menu "Edit -> mix_coś_tam". Możesz sobie wybrać ile procent głośności ma być na każdej z nich, żeby Ci muzyka nie zagłuszała śpiewu (lub odwrotnie).

Druga sprawa, dostępna czasami (np. w kartach Sound Blaster). Tam gdzie poleciłem Ci włączyć mikrofon (regulacja->właściwości->nagrywanie) może być dostępne urządzenie "All", "What You Hear" (wszystko / To co słyszysz). Jeśli jest dostępne i jest zaznaczone (zamiast mikrofonu), to nagrywanie wyłapuje wszystko co akurat leci w komputerze - piosenki MIDI, winampa, mikrofon, tunery radiowe (o ile są) i wszystko generalnie co generuje dźwięk "przez" lub "na" karcie dźwiękowej. Ten sposób zapewnia "miksowanie na żywo".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Proszę mi powiedzieć,jak mam zapisać to co już nagrałam?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A gdzie/na czym chcesz zapisać?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)