Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

AKCJA - Uwolnić piątek

słyszeliście o tej akcji społecznej Uwolnić Piątek?

ja trafiłam na nią przegladając portale imprezowe.
    (w piątek w pracy oczywiście .

cały wic polega na tym, zeby zebrac odpwoiednia ilośc podpisów pod petycja do ministrestwa pracy na temat tego, by piątek był skróconym dniem pracy.

wszysko jest dokąłdnie opisane na http://www.frajdej.pl/#/f_show/f_uwolnicPiatek/info/

jak zagłosujecie?
    Za :demon09: hehehehehe...
    czy PRZECIW :zakuty_leb:

ja jeszcze tak do konca nie wiem...
    wiele jest tych ZA
    ale tez i niemało Przeciw...

Co myślicie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

bzdura. oczywiście fajnie jest pracować mniej i ZARABIAĆ mniej...

ile stracą pracodawcy, pracownicy i państwo na tym ustawowo skróconym dniu pracy?

może od razu zakazać pracy w niedziele, soboty i piątki? bedzie dużo wolnego... a potem pomyślimy nad czwartkami...

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

dokladnie, bzdurus totalus. Polska chyba ma najwięcej wolnych dni w roku i roznego rodzaju świąt, podczas ktorych się nie pracuje. Najmniej wolnych dni mają japonczycy, a zyją dluzej bo jedzą ryz, ryby i piją sake
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W Polsce tydzień pracy trwa 40 godzin, we Francji 35 i jakoś Francuzi mają się nienajgorzej, zatem chyba aż tak wiele nie stracimy jeśli w piątki praca kończyła by się 2 godziny wcześniej, poza tym wiadomo, że wypoczęty pracownik=efektywny pracownik - jestem więc ZA, tyle, że za skróceniem tygodnia pracy o te 2 godziny, a nie ustawowemu narzucaniu o której godzinie ma się kończyć dzień pracy

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Ja jestem innego zdania. 2 godziny mniej nie zrobią ŻADNEJ różnicy, jedynie zmniejszy się ilość wykonanych zadań w ostatni dzień, wiecej pracy zostanie "zabranej" do domu.

Co do wypoczynku i efektywności, coraz popularniejsze w krajach nowoczesnych są przerwy na drzemkę dla pracowników. Niektóre firmy mają specjalne pokoje do takich celów, w których są albo leżanki albo wygodne fotele. Wykazano naukowo, że godzinna (ew. 1,5) drzemka w czasie pracy podnosi efektywność pracownika aż o kilkadziesiąt procent.

Byłbym nawet za wprowadzeniem takiego czegos w kodeksie pracy, by kazdy pracownik miał prawo do drzemki albo chociaż możliwość skorzystania z wygodnego fotela ze słuchawkami z muzyka relaksacyjną, bo jak znam polską mentalność od razu byłaby burza na temat wydatków jakie muszą ponosić firmy przez zmiany w prawie i wpływu na wynagrodzenia itp banialuki.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Uwolnić ie tylko piątek

Cytat Napisał monikade Zobacz post
    cały wic polega na tym, zeby zebrac odpwoiednia ilośc podpisów pod petycja do ministrestwa pracy na temat tego, by piątek był skróconym dniem pracy.
    Co myślicie?
    W tym celu należy uwolnić każdy dzień tygodnia,chociaż u mnie w pracy stary facet mówi ,żeby zostawić jeden dzień w miesiącu, bo niby kiedy ma odebrać pensję.Ale to perelowski zgred , nie posługuje się kartą!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja jestem innego zdania. 2 godziny mniej nie zrobią ŻADNEJ różnicy, jedynie zmniejszy się ilość wykonanych zadań w ostatni dzień, wiecej pracy zostanie "zabranej" do domu.
    a co z zakładami pracy której nie można zabrać do domu? większość zawodów potrzebuje specjalistycznych narzędzi i praca nie może być zabrana do domu... bo jak do domu zabierze prace nauczyciel, lekarz, diagnosta samochodowy...

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

jak do domu zabierze prace nauczyciel
    Jaja sobie robisz?
    A gdzie oni sprawdzają wszelkie pisemne formy wypowiedzi ucznia? Gdzie zajmują się całą biurokracją związaną z swoją pracą... ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

czyli jak dobrze rozumiem, to ze nauczyciel spedzi 2h mniej w szkole to bedzie mial wiecej pracy w domu?
    bo chyba raczej na odwrót - nie bedzie musiał sprawdzać tych klasówek które mogłyby być w ciagu tych 2h...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

2 czy 4 godziny mniej to żadna różnica. Już dawno powinien obowiązywać 6 lub 4 godzinny dzień pracy. Technologia poszła do przodu tak, że to o czym nikt nawet nie śnił 20 lat temu dzisiaj jest dla nas codziennością a my dalej pracujemy po 8 godzin. To po prostu kretyńskie, do tego dochodzi durne prawo pracy i ogromne koszty zatrudnienia. Bo jeśli pracodawca ma zapłacić dodatkowo 100% tego co płaci pracownikowi, żeby go zatrudnić - to będzie go trzymał w "robocie" nawet 16h/dziennie, nawet jeśli wydajność po 8h będzie miał taką, że nowy pracownik zrobiłby to samo w godzinę i tutaj jest problem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)