Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zamiennik w drukarce nie dziala

Witam.
    Mam urzadzenie epson stylus DX4000, kupiam dzisiaj zamiennik tuszu czarnego firmy Lambda, wlozylam go, pasuje ladnie..ale nie chce drukowac pokazuje mi brak tuszu i kaze kupic oryginalny :/ a szkoda mi wydawac 40 zł na nowy, skoro kupilam teraz zamiennik. Co moge zrobic zeby zaczelo dzialac?

moze dodam jeszcze ze pierwszy raz kupilam zamiennik i nie korzystalam z drukarki przez jakis czas wlasnie z powodu braku czarnego tuszu

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Taki to właśnie urok Epsonów z wbudowaną głowicą...
    1. Jeżeli nie używasz drukarki dłuższy czas - resztki tuszu zasychają w głowicy i masz głowicę (czyli - de facto - drukarkę) do wymiany.
    2. Jeżeli używasz zamienników wątpliwej jakości - taki tusz też potrafi zapchać głowicę i jest po jagodach...

A teraz coś optymistycznego - nawet na zamienniki masz gwarancję. Możesz wrócić do sklepu w którym kupiłaś wadliwy produkt i go reklamować. Najpierw jedna - przeczytaj instrukcję do tego zamiennika - może gdzieś trzeba zerwać jakąś folię ochronną, przełożyć jakiś chip z oryginalnego tuszu - czy jakiekolwiek inne czynności przewidziane przez producenta tuszu. Nie wiem czy dotyczy to akurat tego produktu - podkreślam, że tylko zgaduję. Jeżeli wykonasz czynności z instrukcji i dalej nie będzie działało - reklamuj, a co?!..

Życzę powodzenia... Jeżeli natomiast okaże się, że to jednak uszkodzona głowica - polecam urządzenia wielofunkcyjne Brother
    Posiada te same zalety co Epson - czyli każdy tusz w osobnym pojemniku - i producentowi udało się uniknąć głównej wady - głowica drukarki ma system automatycznego czyszczenia, czyli nawet jeżeli nie używamy drukarki - głowica nie ulegnie uszkodzeniu.

Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kurcze, to nie mam mozliwosci jakos przeczyscic glowicy? nie wiem rozkrecic drukarke albo cos? bo rodzice popelnia na mnie harakiri jak sie o tym dowiedza :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

próbować możesz... tak samo jak dorzucić kamieniem do księżyca...
    Powiedz mi jeszcze tylko jedną rzecz:
    Cytat Napisał alipla
    pokazuje mi brak tuszu i kaze kupic oryginalny
    takie info masz z systemu? czy gdzieś na drukarce?
    I jak długo stała ona nie używana?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zamiennik pasuje bardzo dobrze :P tylko mojej drukarce cos padlo na hmmm "mozg" A kupilam L-ep T711 no jak byk ten sam zamiennik
    a kiedy sprawdzam jakie tusze mam w drukarce..wg tego calego oprogramowania.. kolorowe wszystkie rozpoznane a czarny zamiennik nieznany :/ brrr
    zamienilam chipy wyjełam z zamiennika i tego oryginalnego..a tuszu i tak nie widzi

a drukarka nie byla uzywana z miesiac :|

jeszcze jedno pytanie, moze trzeba uzyc jakiegos restarora albo czegos w tym stylu zeby wyczyscil mi glowice a potem dopiero dac ten zamiennik? jest cos takiego? slabo sie orientuje w tych calych drukarkach

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

są wkłady zawierające zamiast tuszu płyn czyszczący głowicę... Ile kosztują - nie wiem... Ale! To nie jest problem tego, że głowica jest zapchana, czy zaschnięta - to jest problem tego, że drukarka po prostu nie widzi tuszu... i tyle...
    Moja propozycja - Reklamować pojemnik w sklepie... Albo kupić inny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no dobra to chyba nie jest tak źle, tusz kupie w poniedzialek tym razem oryginalny, zobaczymy co z tego bedzie dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam miłego dnia!

Siła Reputacji
    0

Odp: Zamiennik w drukarce nie dziala

Z Tego co napisałeś, to drukarka nie widzi tego tuszu i pokazuje komunikat o jego braku. Problem z dużym prawdopodobieństwem dotyczy chipa zainstalowanego w tym tuszu. Powinieneś wymienić ten zamiennik tuszu na nowy.

W takich przypadkach należy rozróżnić dwie sytuacje:
    1. Instalujesz tusz w drukarce, drukarka pokazuje, iż tusze jest i jest pełny a wydruki wychodzą np. bez czarnego koloru - to albo zaschła Ci głowica, albo nie oderwałeś takiego paska z wkładu z tuszem i tusz Ci nie spływa. Jeżeli drukarka nie była używana np. kilka tygodni lub dłużej to mogła zaschnąć głowica i należałoby zacząć od jej udrożnienia.

2. Instalujesz w drukarce i drukarka w dalszym ciągu wskazuje, iż w dalszym ciągu brak jest czarnego tusz - to na początki przeczyść delikatnie styk chia-p w tuszu, a jak to nie pomoże to złość się do sprzedawcy i ustal zasady wymiany tuszu, gdyż może mieć on uszkodzony chip.

W przypadku Twojej drukarki, upewnij się przy zakupie, iż tusze zamiennik posiadają zainstalowany chip. Tak powinno być ale - nie zaszkodzi się upewnić. Jak mogę Ci polecić sklep ProfiBiuro.pl - tak kupuję tusze do mojego Canona i mają tam w opisach zawsze informację, czy tusz jest z chipem czy bez. Z zamiennikami do Twojego Epsona powinno być podobnie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)