Hdd
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Hdd

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Hdd

Czesc wszystkim- ostatnio na forum wyczytalam ze czeste wlaczanie i wylaczanie komputera jest szkodliwe dla HDD.A ja robie to dwa lub trzy razy dziennie-wiec czy to naprawde jest szkodliwe i jak bardzo? Dzieki za odpowiedzi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A ja słyszałem, że częste zapalanie i gaszenie światła skraca żywotność żarówki... Czy to znaczy, że mam siedzieć po ciemku? Czy zapalić światło w całej chacie i ich nie gasić, aż pójdę spać?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Generalnie urządzenia mechaniczne nie lubią ciągłego włączania/wyłączania. Wiąże się to z rozpędzaniem talerzy, pozycjonowaniem głowic itp. Przykładowo jeśli wyłączysz komputer i słyszysz jak dysk jeszcze się kręci (taki odgłos lądującego samolotu ), włączysz komputer (dysk się rozkręca), wyłączysz - znowu zwalnia (prawdopodobnie z głowicą gdzieś pośrodku) - wtedy jesteś na dobrej drodze do zajechania sprzętu.

Naczelna zasada mówi, żeby pomiędzy włączeniem/wyłączeniem komputera minęło przynajmniej 30 sekund, żeby dać "odetchnąć" komponentom. 3 razy na dzień nie stanowi problemu, pod warunkiem że są to rozsądne czasy, np. przed szkołą, po południu, wieczorem. Wiadomo, że jeśli idziemy na obiad, to zostawiamy komputer włączony, bo energii za dużo nie oszczędzimy i tak, a stresu szkoda dla dysku (związanego chociażby z uruchamianiem systemu). Jak idziemy pojeździć na rowerze, albo na zakupy - wyłączamy system.

Kwestia wyczucia. Włączanie obciąża sprzęt, ale bez przesady z kilkuletniej perspektywy używania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ok. A jesli juz tak zrobilam ,poniewaz jestem pewna ze dobre kilka razy tak bylo iz wyłaczyłam kompa i natychmiast ponownie go właczyłam -wiec czy to oznacza ze hdd siadzie mi teraz szybciej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał ola555 Zobacz post
    Ok. A jesli juz tak zrobilam ,poniewaz jestem pewna ze dobre kilka razy tak bylo iz wyłaczyłam kompa i natychmiast ponownie go właczyłam -wiec czy to oznacza ze hdd siadzie mi teraz szybciej?
    1. Używanie polskich znaków to nie grzech, a wręcz pożądana "umiejętność".
    2. Sprecyzuj swój "problem", bo po prześledzeniu tematu nasuwają mi się takie rzeczy:
    a) chcesz uszkodzić dysk i oddać go na gwarancję - "bo takich już nie robią więc dostanę pojemniejszy";
    b) kompletnie nie kumasz w tym co napisał RRybak;
    c) zapominamy o a i b, a Ty po prostu robisz ludzi w ... bambuko - dla własnej zabawy marnujesz czas Forumowiczów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia