Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zefir_psv
    Gość

Rady - radami, ale ju nie wytrzymuje jak przy kadym pytaniu wszyscy "odpowiadacze" "fakaj" na Windows i proponuj rozwizanie z uyciem Linuxa...

Siriah: eby zalogowa si na konto administratora w Windows XP, nie trzeba nawet uruchamia go w trybie awaryjnym. Google wska kombinacj klawiszy, ktra przecza GINA (graficzny podsystem logowania) z "tej kolorowej z ikonkami" na "t co jest w Windows 2000". Poza tym, wystarczy jakiekolwiek konto, ktre naley do grupy administracyjnej, lub innej ktra ma uprawnienia do przejmowania plikw - bo to powoduje Access Denied.

Bdc zalogowanym na takim koncie, najpierw zmieniamy waciciela plikw/katalogw, a potem bdc ich wacicielem ustawiamy odpowiednie uprawnienia - voila - dugo napisane, ale to 2 - 3 minuty roboty.

Niepotrzebny jest aden Linux, instalacje i ciganie pyt po 600MB. Wystarcz 3 minuty i WIEDZA, a nie "linux, linux, linux...". Ciekawe, czy ktry z Was prbowa naprawia uwalonego *ixa spod Windows? Tak, da si. Dokadnie tak samo jak na odwrt.

Cytat Napisał Siriah
    na pewno nie narzdziami M$'a (...)
    Wanie, e narzdzia dostarczone przez Microsoft wystarcz. Trzeba tylko wiedzie (niesamowita zbieno - zupenie jak pod Linuxem) jak si one nazywaj i jak ich uy. W przypadku wbudowanych narzdzi zapoznanie si ze sposobem funkcjonowania aplikacji/skryptu rni si: man {co} albo {co} /?

I jak zawsze: /? + Google.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ale czy zadziala to jak nie mam dostepu do kont admin TAMTEGO WINDOWSA na ktorym jest ten pulpit?mam tylko do sysku dostep.

Zefir_psv
    Gość

Zadziała. Dostęp do dysku jest wszystkim czego potrzebujesz. Spod działającego Windowsa ustaw siebie zalogowanego jako właściciela plików z pulpitu niedziałającego Windowsa. Wtedy uzyskasz możliwość zmiany ich uprawnień. Wtedy ustaw sobie "Full Control"/"Pełna kontrola" i włącz dziedziczenie uprawnień przez obiekty znajdujące się niżej w hierarchiii. Następnie klikasz OK, czekasz, klikasz OK i pliki są w 100% dostępne.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Zefir_psv
    Cytat Napisał Siriah
    na pewno nie narzdziami M$'a (...)
    Wanie, e narzdzia dostarczone przez Microsoft wystarcz.
    Prawie jakbym Ziobr sucha - tak wyrwane z kontekstu, e a niedorzeczne... Wic przypomn czego dotyczy ten fragment rozmowy:

Cytat Napisał Goodall
    a da sie jakos z ScanDiscowac ten dysk z niedzialajaca Winda z poziomu tego windowsa dzialajacego i tez naprawi??
    Cytat Napisał Siriah
    na pewno nie narzdziami M$'a...
    Brzmi inaczej? Cakowicie zmienia sens wczeniej cytowanej wypowiedzi?
    May manipulatorek!..

Ale w takim wypadku z drugiej strony - nie znaem patentu z przeczaniem trybu logowania. Co mu miaem powiedzie - Jak Anusiak do Czesia?: "Nie wiem... i wypie..laj!.."
    Czy moe miaem mu wskaza drog do rozwizania problemu tak, jak znam, wiem, e dziaa i moe mu pomc? Przepraszam, e nie znaem tego najprostszego rozwizania - naprawd - chciabym tak w kadej materii wiedzie wszystko. Ale si nie da... Za to - tak czy siak - wskazaem rozwizanie...

A dalej
    Cytat Napisał Zepir_psv
    Rady - radami, ale ju nie wytrzymuje jak przy kadym pytaniu wszyscy "odpowiadacze" "fakaj" na Windows i proponuj rozwizanie z uyciem Linuxa...
    Gdzie fakem na Windows?
    W ktrym momencie wskazaem Linuxa jako jedyne rozwizanie?
    "Wszyscy"? To znaczy kto? Ci, ktrym si chce choby sprbowa pomc? Bo Tobie si zachciao dopiero jak "alejuniewytrzymae"?

Cytat Napisał Zefir_psv
    Siriah: eby zalogowa si na konto administratora w Windows XP, nie trzeba nawet uruchamia go w trybie awaryjnym.
    To zaraz, zaraz... Odpowiadasz po to, eby mi rozjani w gowie? I drugie pytanie: eby to zrobi, nie trzeba si przelogowywa w tryb awaryjny... ale mona - prawda?

Cytat Napisał Zefir_psv
    Ciekawe, czy ktry z Was prbowa naprawia uwalonego *ixa spod Windows? Tak, da si. Dokadnie tak samo jak na odwrt.
    Eeeeeeee... A to do czego miao by? No pewnie, e si da! Tylko, e jeeli nie posiadasz licencji na Wind - radzisz sobie z linuxem, linuxem. Poza tym - jeeli kto jest na tyle obcykany, e wie co jest w Linuxie zepsute i wie jak to naprawi - raczej nie uyje do tego winby - tylko - po prostu - linuxa... A ju poza wszystkim - pusta dyskusja...

Zefir_psv
    Gość

Cytat Napisał Siriah
    Prawie jakbym Ziobr sucha
    Nie musisz chyba od razu tak mnie wyzywa, co?

A jeli chodzi o ponowne przytoczenie fragmentu rozmowy, to ponownie zrozumiaem go tak samo... "czy mona uy scandiska spod dziaajcej windy i sprawdzi nim dysk z martw?". I nie ma tu adnej manipulacji.... bo odpowied brzmi "oczywicie", a nie
    Cytat Napisał Siriah
    na pewno nie narzdziami M$'a...
    Przeciez MS po to dogral scandiska na plyte z reszta windowsa, zeby moc sprawdzic dysk twardy (logicznie i fizycznie) z systemem plikow, ktory jest obslugiwany... nie chcesz chyba powiedziec, ze scandisk z nowej windy nie sprawdzi starej, bo stara chodzila na raiserfs??

Cytat Napisał Siriah
    Ale w takim wypadku z drugiej strony - nie znaem patentu z przeczaniem trybu logowania. Co mu miaem powiedzie - Jak Anusiak do Czesia?: "
    Czy moe miaem mu wskaza drog do rozwizania problemu tak, jak znam, wiem, e dziaa i moe mu pomc? Przepraszam, e nie znaem tego najprostszego rozwizania - naprawd - chciabym tak w kadej materii wiedzie wszystko. Ale si nie da... Za to - tak czy siak - wskazaem rozwizanie...
    Istniej jeszcze inne molwoci oprcz "zrb to linuxem" i "Nie wiem... i wypie..laj!..". Pierwsz odpowiedzi na pytanie "jak zabi much?" nie moe by "czogiem", lub inaczej... do przeniesienia paru opat piachu nie trzeba dzwoni po ekip ze spychaczem...

Nawet Windows nt 4 nie by a tak uomny, e jego "naprawa" wymagaa innego systemu operacyjnego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Zefir_psv
    Przeciez MS po to dogral scandiska na plyte z reszta windowsa, zeby moc sprawdzic dysk twardy (logicznie i fizycznie) z systemem plikow, ktory jest obslugiwany...
    Moesz sobie dysk scandiskiem skanowa i 15 razy z rzdu - gwarantuj Ci, e nie sprawi, e system znowu si bdzie bootowa.
    Moesz posucha mojej rady i - jeeli jest to taka wada systemu plikw, jak widziaem - system bdzie sprawny po pierwszym skanowaniu. Jeszcze raz przypominam, e czowiekowi nie chodzio o skanowanie, tylko o napraw.

Cytat Napisał Zefir_psv
    Istniej jeszcze inne molwoci oprcz "zrb to linuxem" i "Nie wiem... i wypie..laj!..".
    I od takich sposobw zaczem.
    1. Login w tryb administratora (i poraz kolejny mwi - nie ma znaczenia, czy si zalogujemy w trybie awaryjnym, czy poprzez kombinacj klawiszy - oba sposoby dziaaj).
    2. System uruchamiany z pyty - Hiren's Boot Disk niewiele ma z Linuxem wsplnego, nie way 700MB tylko ok. 90 i zawiera wiele przydatnych narzdzi, min. :
    - checkdisk'a, ktry - w przeciwiestwie do MS scandisk - naprawia struktur danych na dysku;
    - Volcov Commander'a - ktry pozwala na skopiowanie sobie danych z dowolnego dysku, na dowolny dysk - bez zmiany uprawnie , wacicieli itd.

A e pniej dyskusja przesza w stron Linux'a...

Zefir_psv
    Gość

Moesz sobie dysk scandiskiem skanowa i 15 razy z rzdu - gwarantuj Ci, e nie sprawi, e system znowu si bdzie bootowa.
    Moesz posucha mojej rady i - jeeli jest to taka wada systemu plikw, jak widziaem - system bdzie sprawny po pierwszym skanowaniu. Jeszcze raz przypominam, e czowiekowi nie chodzio o skanowanie, tylko o napraw.
    checkdisk'a, ktry - w przeciwiestwie do MS scandisk - naprawia struktur danych na dysku;
    z tych 2 wypowiedzi wnioskuje, ze nie mowilismy o tym samym... ja po prostu o istnieniu scandiska zapomnialem i od paru lat do glowy mi nie przychodzi uruchamiac tego czegos. jesli chodzi o naprawe, to checkdisk jest tez w windowsie. natomiast co do naprawy bootowania checkdiskiem, to zawsze mozemy sie klocic. Jedno narzedzie w linuxie jest tak rozbudowane, ze pod winda musisz uruchomic minimum 3 - 4 polecenia i na odwrot z innymi narzedziami...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Po raz kolejny mwi, e "program do skanowania i naprawy dyskw" made by MS i doczony czy do Win2000 czy do WinXP moesz sobie w buty wsadzi. Gaszcze, ale nie czesze... Kilkukrotnie natomiast udao mi si naprawi systemy z rodziny XP, ktre nie uruchamiay si, mimo kadorazowego scandiska (czy checkdisk'a). Checkdiskiem wanie - tyle, e nie MS'owym, a doczonym do pyty narzdziowej Hiren's Boot CD

__________________________________________________ _____________________________________
    checkdisk produkcji Winternals Sofrware

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jest prostrza metoda. Wchodzimy w menu start (z innegi win) => akcesoria => kopia zapasowa=> wykonaj kopie zapasowa => wybierasz swój pulpit (dane, które chcesz odzyskać) i tworzsz sobie kopie gdzieś na drugim dysku. Następnie kikasz 2x w plik utworzony. Przywracasz zaznaczając w opcjach zaawansowanych lokalizacja alternatywna (np. Twój aktualny pulpit), => pozostaw istniejące pliki => ODZNACZ "przywróć ustawienia zabezpieczeń" DALEJ => zakończ => i masz pliki na pulpicie
    Dużo pisania, ale w rzeczywistości proste. Pozdro :wink:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)