Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak usunąć program który się sam zainstalował

Hej, witam wszystkich. Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Od kilku tygodni pojawia mi się po włączeniu kompa dziwna strona - na pasku pisze GSearsing.com- Microsoft Internet Explorer. Otwiera się to co parę minut, tak że na pasku mam ze 4 takie napisy. Jak zrobię alt F4 to się to zamyka bez problemu , ale potem znowu się pojawia i nie wiem jak się tego pozbyć.
    Mam awasta i sunbelta , Ad-Aware , odkurzaczem już próbowałam się tego pozbyć i nic siedzi dalej. Może ktoś z was wie co to jest?
    Poza tym odkąd to się pojawiło to Awast mi się często włącza, wirusy wchodzą a wcześniej tak nie było. A sunbelt też jest aktywny - może to coś co się zainstalowało przepuszcza.
    Proszę o odpowiedź.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podaj jeszcze raz DOKŁADNIE nazwę tego "gsersing coś tam". Bo coś mi się nie wydaje, żeby pisało jak podałaś, a nie mam jakoś ochoty bawić się w permutacje literowe..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej - dokładnie tak jak napisałam GSearching.com-Microsoft Internet Explorer.
    Spisałam z paska. Korzystam z Mozilli.:|

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A jednak nie to samo.
    Spróbuj ściągnąć, zainstalować i uruchomić SpyBota.
    Na 80% pomoże, bo oni się bardzo nie lubią

----------------------
    Dopiszę się tu, żeby nie tworzyć niepotrzebnych wątków. Kliknij w tą nazwę w moim poście :P

SpyBot to program usuwający różne nieprzyjemne rzeczy z systemu. Darmowy.

----------------------

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wielkie dzięki. a powiedz mi jeszcze skąd ściągnąć SpyBota i co to jest? :-D

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Istnieje możliwość rozdzielenia każdego łącza. Ale ten wątek dotyczy wirusa w Twoim komputerze. Jeśli masz kolejny problem, załóż nowy temat gdzieś w dziale "Internet i Telekomunikacja" - jeśli jest ktoś kto się w takie coś bawił - z pewnością odpowie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzięki za pomoc. Nie wiedziałam, że nie można pisać jednego posta pod drugim. Ale już się poprawiam i go usunęłam.

Hej RRybak - mam nadzieję że to przeczytasz. Albo ktoś inny kto pomoże. Zainstalowałam SpyBota i dalej to GSearching.com- Microsoft Internet Explorer siedzi !!!!!!!
    Może jest jeszcze jakiś sposób żeby się tego pozbyć?
    I co to w ogóle jest? Bo nie wiem jak znajomych pytać o radę, jak nie wiem co chcę usunąć. Wiem że dla starych wyjadaczy to pewnie mały problem ale ja w styczniu tego roku pierwszy raz w życiu położyłam ręce na klawiaturze , radzę sobie ale to jeszcze dosyć krótko żeby mieć jakąś głębszą wiedzę. Z góry dziękuję za pomoc.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał mientka Zobacz post
    Może jest jeszcze jakiś sposób żeby się tego pozbyć?
    Jest taka strona: www.bitdefender.com, a na niej skaner - wyszukuje różne paskudztwa i próbuje się ich pozbyć. Przygotuj się jednak, że będzie chodziło dość długo (kilka godzin) i tylko pod IE.
    U mnie co prawda nie wyleczył/nie usunął złych plików, bo były one zablokowane przez Windowsy, ale wystarczyło uruchomić system z cd (np. linux) i usunąć wskazane pliki.
    !! Jeśli będziesz to robić, miej pewność, że nie próbujesz usunąć czegoś ważnego, bo w innym wypadku możesz stracić dane i cały system !!
    -------
    Jeśli chodzi o kwestię, co to jest? Zapewne jakiś spyware, trojan, adware* bądź inny robal, a zapewne miks z kilku "rodzin". Choć brak wyraźnych i ogólnie przyjętych definicji nie pozwala na jasną klasyfikację, to ogólnie: WIRUS.
    ___
    * jak nazwać wirusa, którego zadaniem jest wyświetlanie reklam? czy to jest nadal adware, czy jednak potrzebna jest osobna nazwa, np. ad-bot?
    chyba już znalazłem odpowiedź tutaj: definicja Adware na Wikipedii.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej doderic - dzięki za pomoc. Coraz bardziej podoba mi się na tym forum - bo odpowiadacie. :smile:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)