Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z monitorem.

Witam wszystkich. Piszę w imieniu mojego chłopaka bo właśnie stała się straszna rzecz z Jego monitorem i jest uziemiony. Podczas burzy, kiedy błysnęło - komputer mu się zresetował, w monitorze coś pyknęło i w tej samej chwili się wyłączył. Z komputerem wszystko w porządku ale monitora nie da się włączyć. Dioda kontrolna się nie pali, a w głośnikach monitora słychać cichutkie pykanie. Nie pomogło odłączenie i ponowne podłączenie kabla sieciowego. Nie było czuć żadnego zapachu spalenizny.
    Model monitora to LCD Fujitsu- Siemens P 19- 2.
    Pomocy.!!!!!!!!!!!!!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No chyba przesadzasz, przez Internet chyba jeszcze nikt monitora nie naprawił. Serwis.
    A na przyszłość - w czasie burzy gasić sprzęt i odłączać od sieci. I kupić listwę lub ups, bez burzy też się może sprzęt usmażyć, jak się ma pecha.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rozumiem Jurgi. I monitor pojedzie do serwisu. Ale chodzi o to że,komputer i monitor były podłączone do listwy. Z kompem wszystko w porządku i tylko monitor nie działa. Może to tylko wyskoczył jakiś bezpiecznik, który da się włączyć i będzie dalej działać, a o którym nie wiem. Nic się nie spaliło.
    Wiem że, nikt nie naprawi monitora przez internet.
    Ale czasem coś nie działa przez jakąś drobnostkę i myślałam że, może kogoś już coś takiego spotkało i sam sobie poradził bez serwisu.I coś doradzi.
    A czasem kilka słów otuchy i współczucia znaczy tyle samo, a nawet więcej niż dobra rada. :sad:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Może bezpiecznik, ale wtedy raczej by nie pykało w głośnikach. Listwa nie daje stuprocentowej gwarancji. A może monitor po prostu umarł ze starości. Jeśli byłaś do niego przywiązana, to bardzo mo przykro, nie wiedziałem, że potrzebujesz otuchy. :P Doradzić tak samo przez Internet się tu nie da - serwis, albo znajomy elektronik. To trzeba obejrzeć.
    Mnie samemu ostatnio omal nie umarł monitor - staruszek, ale to był tylko zawał wbudowanych głośników, po amputacji ruszył.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej Jurgi.
    Monitor jest nowiutki i na gwarancji. Wprawdzie nie mój ale ja mam stary monitor pożyczony od właściciela tego zepsutego i wypadało by oddać. A Ja zostaje bez. Na szczęście pożyczył już sobie monitor na czas naprawy. Więc luzik. :smile:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)