Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Komputery potrafią mówić.

Nazywam się Paweł Podolski. Mam 26 lat. Jestem osobą niewidomą, która komputerem posługuje się już od siedmiu lat.
    Niektórzy z Was zapewne uśmiechnęli się i pytają: Jak to możliwe, aby ktoś taki mógł pracować na komputerze, skoro nie widzi, co się pojawia na ekranie? Czy on mówi poważnie?
    Przeczytajcie ten artykuł, a przekonacie się, że tak. Gdy ktoś mi zadaje powyższe pytanie, a wiem, że z komputerami nie miał nic lub prawie nic wspólnego; odpowiadam, że skoro Mahomet nie mógł przyjść do góry, to góra musiała przyjść do Mahometa.
    Musiałem po prostu nauczyć komputer mówić. Rozmowa człowieka z maszyną pozostaje nadal w sferze naszych marzeń, ale już dziś synteza mowy nie jest czymś zaskakującym. Dzięki mowie syntetycznej komputer służy mi jako lektor, informując, czego ode mnie chce. Dzięki temu mogę czytać, pisać a czasami świetnie się bawić.

Jeżeli kogoś zainteresował ten wstęp
    zapraszam na stronę http://www.idn.org.pl/users/thanatos/artykul.htm

Jeżeli moderator uzna że, ten post tu nie pasuje - proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu. :smile:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Bardzo ciekawy artykół.
    Powinien dać do myślenia tym, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, a śiślej mówiąc są niechętni zatrudniania ich bo w swej naiwności sądzą, że osoba np niewidoma nie poradzi sobie z komputerem. Nic bardziej błędnego. Wystarczy poszperać sobie w internecie, a znajdziemy wiele informacji o sprzęcie specjalistycznym rowiązującym te problemy.
    Sam korzystam z takiego sprzętu od ośmiu lat i jestem szczęśliwy, że po mimo problemów ze wzrokiem mogę wpełni cieszyć się możliwościami sprzętu komputerowego.

Fajnie miętko, że zamieściłaś go na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)