Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Smile Notebook do 2650zł dla informatyka

Witam!!!

Od miesiąca przeglądam fora/aukcje w poszukiwaniu laptopa. Laptop ten ma służyć do przeglądania stron internetowych, programowania, sporadycznie jakiś film, muzyka (granie nie wchodzi w rachubę). Jak na razie moim faworytem jest :

HP nx7300 [GB850ES]
    http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2473/

lecz nie jestem do końca pewien. Zależałoby mi aby laptop miał w przyszłości możliwość rozbudowy oraz posiadał jak najwięcej wejść/funkcji np. czytnik kart, Bluetooth, TV-out, VGA itp.

Jego parametry to minimum:
    Procek: Core Duo
    Pamięć RAM: 1 GB
    Porządna bateria: powyżej 2h

Mój budżet na ta inwestycje to max 2650zl

Zastanawiam sie również nad czymś używanym ale to w ostateczności.

Jestem otwarty na wszystkie propozycje w granicach wyznaczonej ceny.

Pozdro:P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Question

OMG... Dla kogo ma być ten laptop? Bo chyba mi się na wzrok coś rzuciło ;| Laptopy są nierozbudowywalne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Informatyk już powinien dobrać sobie coś samemu :-P Powodzenia przy rozbudowie :brawo:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rozbudowa to chodzi mi o zwiększenie pamięci RAM w przyszłości. Niektóre laptopy nie maja takiej możliwości. Widzę ze macie dość skromne pojecie o laptopach 8-) . Myślałem ze otrzymam tu konkretna propozycje i poradę.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Rozbudowa to chodzi mi o zwiększenie pamięci RAM w przyszłości
    A także możliwość wymienienia procesora na taki o 10mhz szybszy.... Jest rozbudowa, i rozbudowa, żeby dołożyć ram nie potrzebujesz żadnej specjalnej maszyny, raczej wszystkie laptopy mają miejsce na dwie kości...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie kumam co wyście sie przyczepili do tej rozbudowy i do słowa informatyk. Wszystkie wasze wypowiedzi nie maja praktycznie żadnego związku z zadanym pytaniem. Po co sie wiec udzielacie??? Zasady forum są chyb proste . Zadajesz pytanie i czekasz na odpowiedz lub propozycje a nie jakieś odpowiedzi nie mające związku z tematem. Lepiej zamknijcie ten temat bo to nie ma sensu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zauważ, że kolega spytał o laptopy rozbudowywalne, a takie jak widać u górze, niezbyt są spotykane. W konsekwencji, można podać mu przykładowe laptopy, których się nie rozbuduje, a kolega mówił o rozbudowie, stąd lepiej wyjaśnić, iż nie jest to możliwe, a następnie podać przykłady. Zaś jeśli chodzi o słowo informatyk, nie wiemy czy to kupuje informatyk czy DLA informatyka (drugiej osoby) więc imho o to nie można się czepiać Nie wszyscy muszą się na tym znać

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dobra zacznijmy od początku!!!

Mam kwotę 2650zł
    Chce kupić laptopa.
    Moim faworytem jest wyżej wymieniony HP Compaq NX7300.
    Do czego będzie używany już podałem.
    Czy jest to dobry wybór czy polecacie coś innego. ???

Mam nadzieje ze teraz już sie nikt do niczego nie przyczepi i w końcu da konkretną odpowiedz. Tylko niech odpowiada ktoś kto ma pojecie na ten temat!!!!

Pozdro!!!

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

HP - dobry wybór - cichy i bezawaryjny. Polecam
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Uwaga! nx7300 samo w sobie mówi tyle, co nic, poszczególne nx7300 mogą się bardzo różnić! Przykład: może być na pokładzie procek core duo, a może być core 2 duo (64-bit!), oczywiście może być różna ilość MHz, grafika może być 950, a może być 945. Trzeba uważać, bo można się zdziwić, a w wielu sklepach nie potrafią powiedzieć, co ma w środku laptop, który stoi na półce. Różni się też okres gwarancji.

Tak czy inaczej HP można polecić w ogólności. nx7300 jest generalnie dobrym modelem, poza wspomnanymi różnicami ma (powinien mieć) złącza: 3*USB, złącze Ethernet, złącze modemu, wyjście d-sub (zewn. monitor), FireWire, PCIMCIA, słuchawki i mikrofon. Ponadto kartę WiFi (wyłączaną przyciskiem) i Bluetooth. Wielkość pamięci, ekran, parametry obudowy raczej się nie zmieniają. Podobnie (jak sądzę) napęd optyczny: nagrywarka DVD-DL z lightscribe. Nie ma czytnika kart, pilota, wbudowanej kamery, mikrofonu i TV-out (co mają bardziej wypasione modele typu Pavilion). Tym niemniej wszystkie te dodatki spokojnie kupisz (może poza TV-out, choć powinny istnieć przelotki z d-sub na video/s-video). Pamięć spokojnie dołożysz, dysk wymienisz, trudno w lapku coś więcej rozbudowywać. Acz są różne karty rozszerzeń na PCIMCIA, ale nie wiem, o co chciałbyś go rozbudowywać?

We wspomnianej przez ciebie konfiguracji odradzałbym Vistę, ja wybrałem XPH. Jeśli dla informatyka, to istotne jest, żeby unikać "dziwnych" chipsetów, które nie mają sterowników dla Linuksa. nx7300 (każdy core duo) jest oparty o Centrino, z którym nie powinno być problemów (nie sprawdzałem).

Cechą szczególną lapków HP jest brak płyt instalacyjnych. I system i dołączone oprogramowanie instaluje się ze specjalnej partycji na twardym dysku. Minus: zabiera to nieco pojemności i denerwuje tradycjonalistów. Plus: jest szybkie i wygodne.

W obejściu i użyciu ten model jest miły, cichy i przyjemny. Generalnie mogę polecić.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)