Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Alimenty

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Alimenty

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE.może ktoś z Was zna odp. na pytanie: Czy jeśli ojciec dziecka jest za granicą kraju, pracuje nielegalnie,dorywczo,nie jest nigdzie zameldowany,nie płaci alimentów na dzieci pozostawione w kraju,matka pobiera zaliczkę alim.i chce podwyższyć wcześniej zasądzone alimenty.Czy jeśli złożę pozew o podwyższenie to mogą mi zabrać zaliczkę i kazać samemu ustalić miejsce pobytu ojca i tam starać się o świadczenia???Jeśli ktoś z Was zna taki przypadek to bardzo proszę o inf. gdyż jestem w bardzo trudnej sytuacji i niewiem co mam robić,żeby nie być w jeszcze trudniejszej!!!Pozdrawiam wszystkich.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Jeśli ojciec dziecka przebywa za granicą lub nie znasz jego adresu, napisz o tym w pozwie – sąd może pomóc ci ustalić jego aktualny adres lub powołać (na twój wniosek) kuratora, który będzie go reprezentował podczas rozpraw w sądzie."

Pod tym adresem znajdziesz wiecej informacji.

http://www.cpk.org.pl/pl.php5/on/article/cid/88/id/328

Nie rozumiem o jakich zaliczkach mówisz, jeśli to są alimenty z Banku Alimentacyjnego to w rozliczeniu ściągną je z ojca dziecka, Ty zwracać nie musisz, natomiast jeśli z pomocy społecznej to niestety nie wiem jak tę sprawę regulują przepisy prawne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

alimenty

dzięki piękne za poradę.wyjaśniam:zaliczkę alim.dostaję się wtedy gdy ojciec nie płaci alim. jest to mniejsza suma niż zasadzone alim. funduszu alim.już dawno nie ma stąd te zaliczki i tylko wypłaca je oddział opieki społecznej żadna inna instytucja. jeśli chodzi o główny wątek tej sprawy to słyszałam,że jeśli ojciec dziecka jest poza granicami kraju to ta odnoga opieki wstrzymuje wypłatę zaliczki każąc starać się o świadczenia w kraju gdzie dłużnik przebywa i nie interesuje ich jak ja mam to ustalić a jeśli on tam nie pracuje legalnie i nie jest zameldowany to nic nie zyskam a stracę dotychczasowe świadczenia na dzieci.i tu jest problem!!pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Skontaktuj się z urzędem imigracyjnym tego kraju i powiedz że mają typka który nie dość że nie ma zezwolenia na pracę w kraju to jest przestępcą (bo niepłacenie alimentów chyba jest przestępstwem).
    Możesz albo to zrobić od razu albo go troszkę przycisnąć do muru oferując wizytę w urzędzie imigracyjnym tamtego kraju albo zapłacenie alimentów.

A może obejrzałem za dużo filmów?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ervina dziękuję za wyjaśnienia, nie do końca byłam zorientowana w zaliczkach alimentacyjnych.

Czytałam że mają wejść w życie nowe unijne rozporządzenie pozwalające na ściąganie alimentów od tatusiów uchylających się od płacenia na dziecko/dzieci.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A co ja mam zrobić w sytuacji, gdy mam przyznane alimenty przez sąd, a dostaje marne 150zł tego zasiłku alimentacyjnego? Mój ojciec pracuje w Irlandii nielegalnie, gdy podałem komornikowi wszystkie jego dane zamieszkania i miejsce, to powiedział że jest bezradny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał no name Zobacz post
    A co ja mam zrobić w sytuacji, gdy mam przyznane alimenty przez sąd, a dostaje marne 150zł tego zasiłku alimentacyjnego? Mój ojciec pracuje w Irlandii nielegalnie, gdy podałem komornikowi wszystkie jego dane zamieszkania i miejsce, to powiedział że jest bezradny.
    Sprawa jest ciężka, praca nielegalna, Irlandia, itp.
    Możesz wystąpić do opieki socjalnej o pomoc. A wyduszenie jakiś pieniędzy od Twojego ojca raczej będzie ciężkie.
    Najlepiej zadzwonić do ambasady Irlandii i się zapytać jakie są możliwości.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oj, oj, oj Z tymi alimentami od ojca, który siedzi w Irlandii to wcale nie jest taka przegrana sprawa i wcale nie trzeba od razu dzwonić do ambasady - to już lekka przesada, wystawisz się na pośmiewisko Sprawa wygląda tak - jeśli chcesz zmusić ojca do płacenia alimentów, masz ukończone 18 lat i niski dochód, lub jego brak (choć to nie jest warunek) zakładasz ojcu sprawę cywilną z własnego powództwa o ściągnięcie zaległości tytułem alimentów za okres (piszesz jaki) pomijając ten, w którym dostajesz zaliczkę. Lub jeśli zaliczka nie pokrywa w pełni zasądzonej kwoty różnicę tej zaliczki. Czyli np. zasądzone masz 300 a dostajesz 200, to różnica wynosi 100 i to mnożysz przez czas otrzymywania zaliczki, czyli np. 12 miesięcy i wpisujesz ładnie na wniosku o wszczęcie postępowania. Taki delikwent tatuś, dostanie zawiadomienie na adres, który podasz - najlepiej podać i zameldowania i przebywania, plus kontakt telefoniczny (to ważne). Następnie czekasz. Jeśli ojciec będzie nieosiągalny, Ty lub sąd wystosuje wniosek o ustanowienie kuratora sądowego (czyli przedstawiceiela ojca), który za niego będzie występował w sądzie. Następnie ojciec dostanie wyrok, będzie musiał wrócić do Polski. A jeśli nie to będą go ścigać listem Narobisz mu w papierach i tym oto sposobem, jeśli się wystraszy będzie płacił dobrowolnie Jeśli masz jakieś pytania zapraszam na gg 10734245 lub priv pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Alimenty

Szanowni Państwo!
    Bardzo proszę o pomoc. Oczywiście chodzi o alimenty od ojca dziecka.
    Sprawa w sadzie była, dziecko otrzymało alimenty, ale z racji tego iż ojciec dziecka jest obcokrajowcem (pochodzi z państwa z którym Polska nie ma podpisanego porozumienia alimentacyjnego) alimenty wypłacał do tego momentu MOPS. W obecnym okresie zasiłkowym wniosek o zaliczkę nie został przyjety przez MOPS ( mimo iż wszystkie dokumenty wymagane zostały przedstawione). Uzasadnienie urzedników jest dla mnie nieprawodpodobne, a mianowicie: Nakazano poza rodzicami dłużnika alimentacyjnego (którzy pochodzą z tego samego kraju kraju co ojciec dziecka) podać dane drugich dziadków( rodziców matki). Nie słuchają wyjasnień, iż mieszkają razem pomagają w utrzymaniu i matka nie poda ich jako dłuzników alimtacyjnych co spowodowało wniosek za niekompletny i odmówiono przyjęcia. Co w takiej sytuacji? Czy to już tragi-komedia, czy może horror. Urzednicy są nie do przejścia, a pretensje matka dziecka ma mieć do "ustawodawcy".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Alimenty

:uwaga: Szanowni Państwo!
    Bardzo proszę o pomoc. Oczywiście chodzi o alimenty od ojca dziecka.
    Sprawa w sadzie była, dziecko otrzymało alimenty, ale z racji tego iż ojciec dziecka jest obcokrajowcem (pochodzi z państwa z którym Polska nie ma podpisanego porozumienia alimentacyjnego) alimenty wypłacał do tego momentu MOPS. W obecnym okresie zasiłkowym wniosek o zaliczkę nie został przyjety przez MOPS ( mimo iż wszystkie dokumenty wymagane zostały przedstawione). Uzasadnienie urzedników jest dla mnie nieprawodpodobne, a mianowicie: Nakazano poza rodzicami dłużnika alimentacyjnego (którzy pochodzą z tego samego kraju kraju co ojciec dziecka) podać dane drugich dziadków( rodziców matki). Nie słuchają wyjasnień, iż mieszkają razem pomagają w utrzymaniu i matka nie poda ich jako dłuzników alimtacyjnych co spowodowało wniosek za niekompletny i odmówiono przyjęcia. Co w takiej sytuacji? Czy to już tragi-komedia, czy może horror. Urzednicy są nie do przejścia, a pretensje matka dziecka ma mieć do "ustawodawcy".

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)