Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Szybki Internet - promocja Netii "rok za darmo"

Korzystam z kabla osiedlowego. Za łącze 512 płacę 47 zł/m-c. "Osiedlowiec" ani słyszeć nie chce o obniżeniu ceny do poziomu około 30 zł/m-c lub zwiększeniu przepustowości do 1Mb i mniejszą obniżkę.
    Skuszony więc ofertą Netii "rok za darmo" przymierzam się do łącza 1 Mbit za 49 zł miesięcznie po bezpłatnym roku, przy umowie na 36 m-cy, co daje średnio miesięcznie 32,66zł. Przegryzłem sie trochę przez warunki promocji i wobec pewnych wątpliwości zadałem pytania poprzez formularz na stronie http://netia.interia.pl/kontakt . Minął prawie tydzień i reakcji zero. A zapytania pozornie proste:

1/ czy Netia gwarantuje że w okresie umowy nie wzrośnie opłata miesięczna?

2/ czy prawdą jest, że w razie podniesienia ceny (na przyklad po 12 bezpłatnych m-cach Netia stwierdza że się zmieniły warunki niezależne od operatora i że 49 zł za łącze 1 Mbit/s to za mało i podnosi cenę na np 50 zł ) - a gdy ja się na to nie zgodzę - to następuje rozwiązanie umowy z mojej winy i muszę płacić tzw opłatę wyrównawczą do pełnej ceny łącza czyli nie do 49 zł ale do 134,16zł/m-c? - a więc za rok bezpłatny będę wtedy musiał dopłacić Netii 1610 zł !

3/ jaka będzie opłata za łącze 1 Mbit po upływie 3 lat - czy Netia zagwarantuje że cena nie będzie wyższa niż 49 zł m-c? czy też przyjdzie mi płacić 134 zł/m-c? (Wtedy stoję pod ścianą - albo płacić ile Netia każe, albo koniec z internetem i gorączkowe szukanie innego operatora)

Przedłużyli promocję o 10 dni czyli do 10 sierpnia, ale sądząc po problemach stawianych na tym forum przez Szanownych Użytkowników lepiej będzie jeszcze poczekać na rozstanie z dotychczasowym operatorem ;-)

A brak odpowiedzi z Netii ... hm, coś jest takiego w moich zapytaniach że nie bardzo wiedzą co mają począć...

Rad bym poznać opinię kogoś, kto już przerobił tę promocję Netii i może się podzielić własnymi doświadczeniami.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

ad1, ad2, było by to niezgodne z prawem, na pewno zablokowane przez odpowiednich regulatorów, chyba że umowa na to pozwala...

ad3. bez szans. w tej chwili 134zl/mc jest ceną zbyt kosmiczną żeby jakikolwiek duży operator mógł sobie na takie coś pozwolić, za trzy lata, będzie tylko taniej...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie odpowiedzieli ci na takie pytania gdyż na każde pytanie odpowiedź znajduje się w regulaminie świadczenia usługi.
    ad. 1 masz zagwarantowane w umowie i regulaminie.
    ad. 2 to również jest w umowie i regulaminie (nikt nie może zmienić umowy w której jest wyraźnie wszystko napisane)
    ad. 3 a tego nikt ci nie musi gwarantować bo to już nie do nich należy gdyż po upływie 3 lat nie będziesz już ich klientem, a druga sprawa jest tak że pewnie raczej dostałbyś jeszcze jakąś zniżkę żeby z nimi zostać

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

odstep:
    Cytat Napisał benq Zobacz post
    Nie odpowiedzieli ci na takie pytania gdyż na każde pytanie odpowiedź znajduje się w regulaminie świadczenia usługi.
    ...

ad. 2 to również jest w umowie i regulaminie (nikt nie może zmienić umowy w której jest wyraźnie wszystko napisane)
    ...
    Regulamin świadczenia usług paragraf 8 pkt 2
    Operator zastrzega sobie prawo zmiany cen za Usługę w każdym czasie. W przypadku podwyższania ceny Operator powiadomi Abonenta o terminie jej wprowadzenia na piśmie, z wyprzedzeniem co najmniej jednego Okresu Rozliczeniowego. W przypadku braku akceptacji podwyższenia cen Abonentowi przysługuje prawo wypowiedzenia Umowy, a w razie skorzystania z tego prawa Operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, z wyjątkiem roszczenia o Opłatę Wyrównawczą.

Czyli tłumacząc "z polskiego na nasze" Netia może dowolnie podnieść cenę ale wtedy może żądać od Abonenta jedynie opłaty wyrównawczej jeżeli Abonent na zmianę ceny się nie zgodzi. I do tego jeszcze to nie Netia wypowiada umowę podnosząc cenę tylko Abonent ją wypowiada jak się nie zgadza na podwyżkę !! Czyli tzw. odwrócenie kota ogonem :-)

Być może nie mam racji i źle rozumiem ten zapis - ale chcę uzyskać z Netii odpowiedź od kompetentnej osoby. A oni nabrali "wody w usta" - czyli coś w tym jest.... :-)

Natomiast ciekaw jestem jakie są odczucia i doświadczenia tych, którzy się na tę promocję zdecydowali - bo już mija miesiąc od początku promocji.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)