Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Sieć Domowa

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Sieć Domowa

Mam dwa podłączone do internetu komputery przez router kablami RJ. Internet działa bez zarzutu ale nie moge stworzyć bezpośredniego połączenia miedzy tymi komputerami. Na obu jest zainstalowany WinXP z dodatkiem SP2. Przoszę o szczegółowe opisy działania poniewaz mam XP od paru dni (wcześniej mialem 98).

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A co dokładnie chcesz zrobić? Bo coś mi się wydaje, ze nie chodzi o bezpośrednie połączenie(to jeśli się nie mylę, służy do łączenia pc przez lpt). Zaraz napisz jaki masz router.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To zależy czy Twój router pełni funkcje switcha. Powinien
    Wiesz jakie masz adresy IP komputerów?
    np 192.168.0.1 i 192.168.0.2
    Jeśli tak, to wpisz na kompie z numerem ..2 w start>uruchom //192.168.0.1/ a on powinien pokazać listę udostępnionych plików kompa z numerem ..1.

Ogólnie pojęcie sieci jest dosyć dziwne w microshicie i fakt że coś nie działa nie powinien nikogo dziwić. Mi robił problemy gdy podłączyłem kompy bezpośrednio do siebie (jednym kablem, sieciówka do sieciówki

Edit: napisz czy dają się pingować (start>uruchom>cmd, lub command na win98 ) i wpisujesz ping <adres IP>, na przykład ping 192.168.0.1 (z komputera z numerem ..2)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1.Panel sterowania- konfiguruj sieć w domu lub...
    krok po kroku przejdź przez konfigurator nie zapominając zaznaczyć udostępniania plikow.
    Nazwa 1 komputera i opis musi być inna niż 2, za to taka sama nazwa grupy roboczej. konfigurację przeprowadź na obu kompach. Na koniec nie zapomnij o restarcie bo i tak możesz mieć problem z ustanowieniem połączenia.
    To jeśli masz ustawione przydzielanie automatyczne adresy ip w routerze.

2. Połączenia sieciowe- połączenie lokalne (nie 1394) - właściwości- pewnie masz ustawione automatyczne ip. Wtedy podświetla się konfiguracja alternatywna. Możesz wpisać ręczne ip maska podsieci domyślnie ci się podświetli, pamiętaj- adres ip 1-go z tej samej puli co 2-go. (jeżeli 1-szy: 168.192.000.001 to 2-gi: 168.192.000.xxx= do254). niejest to konieczne, jeśli w routerze masz włączone dynamic dns- przydziela adresy (stąd automatyczne ip jako nadrzędna konfiguracja). Przydatne jeśli będziesz używać połączenia bezp. między kompami.
    Powodzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dipabloss, nie pisz o rzeczach, które mogą tylko wprowadzić w błąd.
    I znowu nie żaden dynamic dns, a DHCP. Po Twoim zabiegu nie zdziwiłbym się jakby przestał działać internet na tych komputerach, o przesyłaniu plików pomiędzy nimi nie wspominając.

macol, a próbowałeś kiedyś podłączyć do portów lpt kabel rj-45?

Karo, na początek sprawdź to, co polecił Meusz. Jeżeli nie wiesz jakie adresy IP mają komputery to, w WinXP - start -> uruchom -> cmd -> ipconfig

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

macol, a próbowałeś kiedyś podłączyć do portów lpt kabel rj-45?
    A ty przeczytałeś moją wypowiedź od początku do końca, i zrozumiałeś co napisałem?

Fakt, pomyliłem się, bezpośrednie połączenie kablowe w systemach XP nie dotyczy tylko COM i LPT, ale także usb, ir czy RJ, Byłem przekonany ze to ostatnie w tych systemach ma inną nazwę.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)