Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Witaj Kalinka. Zaczęłam ten wątek bo wręcz panicznie boję się pająków.

Wybacz Krzysiek ale nie zgodzę się z tobą, że pająki są nieszkodliwe.
    Ja nie bałam się pająków do czasu kiedy w wieku 14 lat w komórce weszłam twarzą w pajęczynę z WIELKIM krzyżakiem. Próbowałam go zrzucić i wtedy mnie ugryzł ! w czoło, po prawej stronie. Bolało strasznie ale to pikuś w porównaniu z tym co było później. Doznałam paraliżu połowy twarzy, wyglądałam strasznie a lekarz powiedział, że nie wie jak i czym mnie leczyć bo na to, to on nie ma leku i kazał pić wapno. Samo mi przeszło po 2 tygodniach, ale strach pozostał.
    Wolę nie myśleć jak wyglądało by moje życie gdyby ten paraliż sam nie minął.

Ale zgadzam się z tobą, że pająki są pożyteczne.
    Mogą sobie żyć ale jak najdalej ode mnie.
    Mam nadzieję Kalinka, że będziemy się wspierać w walce z arachnofobią i pająkami.

http://www.sklep.hurt-agd.pl/product...roducts_id=177

To jest link od ginosa do sklepu gdzie można kupić trutkę na pająki !!!!
    Wielkie dzięki :smile:
    Kupię i wypróbuję.
    Dzięki że dałeś mi do ręki broń do walki z tym ośmionogim potworem.
    Już się nie boję - przegrałam bitwę ale wygram wojnę.:smile:
    No trochę przesadziłam - STRASZNIE się boję - ale się nie dam.
    Zabiję każdego pająka jakiego zobaczę. :evil:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja swego czasu miałem akwarium z krzyżakiem na biurku... fajny był... Tylko jakoś tak króto żył :/

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Mientka, pająk się po prostu bronił tak, jak potrafi, tak samo jak ty się broniłaś próbując go zrzucić. Zabijanie każdego pająka, którego zobaczysz nie jest rozwiązaniem Twojego problemu, a tylko go spotęguje imho.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ok. Rozumiem.
    Więc co radzisz?

Ja mam jak się okazało uczulenie na jad owadów.
    I bardzo uważam na wszelkie latające i biegające na ośmiu nogach paskudztwa.
    Niestety w pobliżu mnie nie mają racji bytu.
    Nie dam się drugi raz ugryźć bo mogło by się to dla mnie źle skończyć.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Na początek proponuje żebyś zainteresowała się życiem pająków, ich zwyczajami, co jedzą, jak polują, dlaczego tak, a nie inaczej się zachowują.

Dzięki większej wiedzy na ich temat będziesz mogła lepiej je zrozumieć, przewidzieć ich zachowanie i odpowiednio zareagować w momencie, kiedy napotkasz "łobuziaka" w pobliżu

Parę linków:
    Środowisko życia i zwyczaje pająków
    Piękny jak... pająk
    Sporo filmów do ściągnięcia o pająkach

Niedużo czytania, ale sporo można się dowiedzieć, a jak ci się nie chce czytać, możesz sobie ściągnąć parę filmów i obejrzeć.

Pająk na ekranie monitora jest nieszkodliwy, zatem w tym przypadku nie musisz się go bać, a możesz bliżej go poznać, a w przyszłości może nawet i polubić. Od miłości do nienawiści krótka droga, odwrotnie też nie jest daleka ;-)

BTW. Moje dzieci też są uczulone na ukąszenia komarów i tego typu stworzeń. Mamy zawsze pod ręką taki lek, którego nazwy nigdy nie pamiętam, bo jest za długa - histo-cośtam (doustne i w kremie) Należy zastosować jak najszybciej po ukąszeniu i potem jest spokój.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziki za rady.
    Bardzo lubi czyta ale nie bardzo oglda.
    Wiem e pajk nie wyjdzie z monitora ale na sam widok a mnie otrzsa.
    Nie mog na niego patrze - terapia szokowa to nie dla mnie.
    Myl, e dla dzieci stosujecie jaki lek anty histaminowy.
    Dla mnie to za sabe. Kiedy miaam zawsze przy sobie lek w ampuce i strzykawk. Niestety pan minister zdrowia wymyli, e taki silny lek jest tylko do uytku szpitalnego i od jakich 2 lat nie mog go kupi w aptece.
    Pozostaje mi mie nadziej e nic mnie nie ugryzie bo wtedy musz dosta zastrzyk w cigu 3-5 minut i zastanawiam si czy karetka zdy.
    A nie zamkn si przecie od wiosny do jesieni w domu.
    Bardzo lubi chodzi po lesie i jak miaam przy sobie lek nie byo problemu.
    Teraz niestety oddalam si od skupisk ludzkich na wasne ryzyko.
    C - co ma wisie nie utonie. :roll:

A to ciekawe ten artyku do ktrego linka mi dae
    'pikny jak...pajk' napisa mj profesor od zoologi.
    Jaki ten wiat jest may.
    Z przyjemnoci przeczytaam i powspominaam sobie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

moja dziewczyna ma arachnofobie a ja się brzydzę pająków. są po prostu wstrętne (8 razy noga, 8 razy oko, fuuuj).

A co do sposobu unicestwienia pająka: http://www.bron.pl/
    Z wiatrówki go!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja wczoraj znalazłam przed oknem wielką pajęczynę! A godzine wcześniej jej nie było.. Nikt mi nie chciał uwierzyć, że w tak krótkim czasie jakiś pająk mógł zrobić pajęczynę na całą szerokość mojego okna ale w nocy jak zobaczyli twórcę to przestali się dziwić! Nienawidzę pająków i nawet oglądanie zdjęć sprawia mi tudność :-| Jak go zobaczyłam to poszłam spać do innego pokoju... To COŚ jest wielkie! Nigdy tak dużego pająka nie widziałam ;/ Kolega powiedział, że to krzyżak... (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...018fbf932.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...86124f065.html to on we własnej osobie) Jak mam się tego pozbyć? Mieszkan na parterze... Otwarcie okna nie whodzi w gre.. Zabić go nie mam odwagi... A poza tym jego w dzień nie ma. W nocy się tylko pojawia... ;(

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej. Jeżeli faktycznie w dzień go nie ma to zniszcz mu pajęczynę - może się obrazi i nie wróci. Ja nieco wyżej podałam linka do sklepu gdzie można kupić trutkę na pająki. To jest koncentrat, a na dole strony jest też sprej. Może jak popsikasz, nawet jak go nie będzie to już nie wróci bo to go odstraszy.
    Napisz czy ci się udało pozbyć nieproszonego gościa. Powodzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hej
    Ja też strasznie boję się pająków. W Polsce nie miałam z tym problemów, bo mieszkałam na 2 piętrze. Ale to co się dzieje a Anglii to przekracza moja psychikę. Tak jak wielkie pająki są tutaj, to ja w Polsce nigdy nie widziałam. Ostatnio to nawet mój mąż był zaskoczony , jakiego olbrzyma mieliśmy w sypialni. Po długim szukaniu w Polsce i tutaj jakiegoś środka na pająki, udało mi się w końcu kupić tutaj spray który je odstrasza, i one wtedy nie wchodzą do domu. Sprawdziłam to na jednym z nich jak chciał wejść do domu, od razu uciekł w drugą stronę. Trzeba go psikac na okna i framugi grzwi co 1,5 tygodni. Niestety zaniedbałam to ostatnio i nie psikałam przez 4 tygodnie no i dwa dni temu miałam aż trzy w domu, takie wielkie brązowe, z nogami jak roboty. Oto ten środek " SPIDER STOP " firmy Betterware, kosztował tylko 3 funty. Niestety w sklepie nie mozna tego kupić, ja zamówiłam z katalogu, ale mozna to zrobić również online , oto adres www.betterware.co.uk .

Mając ten środek w domu czuję się o wiele lepiej psychicznie, bo też jestem arachnofobiczką.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)