Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem "munduru dla nauczyciela"?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

11 50.00%
  • NIE

11 50.00%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Zapominasz przyjacielu , że mówimy tu o szkole podstawowej , gdzie kształtuje się sposób myślenia dziecka.
    Niech dzieci mają mundurki, ale nauczyciele już mają ukształtowany sposób myślenia, są dorośli i odpowiedzialni, i powinni mieć pełne prawo wyboru stroju

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mundurki nie zmienią rewii mody. Rewia będzie trwać pod mundurkami. A nauczyciel powinien do szkoły przychodzić ubrany w strój odpowiedni. Panowie garnitur panie garsonki. Zwracać się do uczniów także powinni odpowiednio a nie "hej ty tam". Nauczanie to nie wybieg dla modelek a trzymanie dyscypliny to nie pokaz krągłości nauczycieli. Kształtowanie dzieci każdy dorosły zaczyna od siebie. Bo dzieci chętnie (niestety czy "stety") naśladują dorosłych. Dlatego dorośli biorą udział w akcji "Pij mleko", czy "cała Polska czyta dzieciom". I nie ma tu (z całym szacunkiem dla gawiedzi uczniowskiej) miejsca na „widzimisię” dorastających Panów czy Pań.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał piotrg Zobacz post
    Mundurki to ewidentne ingerowanie w prywatność dziecka, rodziców. Jeśli kogoś stać na to żeby jego dziecko chodziło w markowych ubraniach - to co?
    A moim zdaniem naszego kraju i społeczeństwa generalnie nie stać na mundurki.

Jeśli chodzi o samą ideę - moim zdaniem nie jest zła, choć nie chodzi o wyrównywanie różnic społecznych, a raczej o rolę dyscyplinujacą.

Prawda jest taka, że są np. firmy, gdzie wymaga się określonego, formalnego ubioru? Czy to jest ingerowanie w prywatność? Nie. To są zasady stawiane przez określoną instytucję, osobom w niej pracującym/uczącym sie itd. Jest prywatną rzeczą każdego, czy się do tych zasad dopasuje (czytaj - czy potrafi funkcjonować w tej instytucji)

Choć generalnie podkreślam - zwolennikiem mundurków nie jestem ze względów ekonomicznych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja pracuję w firmie w której mamy dostęp do różnego typu ubrań firmowych. I tu nie chodzi o to, żeby moi koledzy z pracy nie czuli się smutni bo ja mam markową bluzę tylko o zwykły marketing. Niejednokrotnie ktoś nazwę firmy przeczytał na koszulce i wiedział z kim ma się kontaktować.

Szkoły nie potrzebują tego typu działań marketingowych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A na przykład w takiej Japonii ( nie wiem czy we wszystkich szkołach, widziałem jeden taki przykład) mamy jednolite stroje w wersji na lato, wersji na zimę, wersji na w-f, nawet wszystkie dzieci mają takie same plecaki (przynajmniej w tej podstawówce co widziałem )

rozmawiałem ostatnio o tym z moją babcią, która wspominała czasy, kiedy sama chodziła do szkoły, jak były mundurki z tarczą z numerem szkoły i mówiła, ze dzieci były dumne z takiego mundurka...
    Tutaj wtrącił się dziadek mówiąc o studenckich czapkach i też o tym, że to w bardzo pozytywny sposób wyróżniało na ulicy...

Chyba można być dumnym ze zdobywania wiedzy, nie?
    A indywidualność? A to juz nie da sie jej inaczej okazywać, niż przez strój?

A "mundury" dla nauczycieli? Jestem za. Trzeba dawać przykład

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Moderator czy hamulcowy ?

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Jestem stanowczo przeciw przeciw jakimkolwiek mundurkom. Po co to komu? Przecież to ograniczanie wolności, relikt wprost z systemów totalitarnych. W jakim normalnym, wolnym kraju, chociażby dopuszcza się myśl, o dyskusji na ten temat?
    Ostatnio musi być Pan chyba przemęczony ,sądząc po stylu Pana moderowania.Częściej wystepuje Pan w funkcji hamulcowego niż moderatora.Ktoś się pyta i rozważa kwestię uniformu podczas pracy nauczyciela, a Pan apodyktycznie ucina krótkim : Nie !
    A już ten wpis Pański, który przytoczyłem powyżej, to znamionuje zachowanie histeryczne.
    Gdyby Pan żył chociaż miesiąc w ustroju totalitarnym i doświadczył prawdziwego ograniczenie wolności - a tego doświadczyli nasi ojcowie i dziadkowie w latach okupacji niemieckiej i w latach 1945-1956- to by Pan nigdy takiej obyczajowo-społecznej sprawy jak kwestia mundurków szkolnych takimi słowami nie potraktował.
    Proszę Pana,po wkroczeniu Sowietów do krajów ościennych ,zniesiono obowiązek mundurków gimnazjalnych.Byliśmy curiosum w Europie.I nadal jesteśmy w tym zakresie, a Pan wali z grubej rury o totalitaryzmie,wolności ect.
    Wczoraj musiałem być w szpitalu MON przy Szaserów: takich brudasów rozmemłanych już dawno nie widziałem,a byli to strażnicy i portierzy przy wejściu do szpitala.Byłem tam trzy godziny i nigdzie nie widziałem osoby w mundurze wojskowym(myślę o pracownikach administracji)a to pzrecież szpital centralny wojska !
    Jak widzę strażników miejskich jak są oni ubrani,jak się poruszają,jakie mają spodnie, to mi się niedobrze robi.Jak widzę policjantów w mundurach bez szamerunku ,bez stylu, bez piękna zewnętrznego stroju,to rozumiem że w moim kraju ,styl bycia i ubioru w kontaktach zewnętrznych jest po staremu: "kremliński".
    A szkoda ,w przeciwieństwie do Pana, który uważa, że grozi nam totalitaryzm i utrata wolności.Niech Pan przekroczy granicę zachodnią państwa ,niech Pan zobaczy Francuzów,Anglików,Niemców ,Włochów jak się prezentują i jak wyglądają ich dzieci w szkołach.Byłem w ubiegłym roku z grupą studentów W Edynburgu,gdy nasi zobaczyli stroje studenckie na uroczystósci ,to powiedzieli jaka szkoda, że u nas tego nie ma.Czyli ,proszę nie straszyć niewolą i totalitaryzmem,niech wrócą studenckie czapki,ładne uniformy gimnazjalistów, no a nauczyciele brudasy i niechluje w ubiorze (a takich pełno w naszych szkołach !) niech się poprawią ,bo ich umundurujemy!Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A opinia dzieci ?
    Opinia ich rodzicw, czy nauczycieli ?
    Czemu 'kto' ma za nich decydowa w czym maj chodzi do szkoy ?
    Czy ich opinia nic nie znaczy ?
    Moe ja, bdc w szkole redniej nie mam ochoty nosi mundurka ? I sdz e wikszo osb z szkoy by si ze mn zgodzia, tak samo jak co najmniej cz nauczycieli.
    Ale mona si oczywicie odwoa do tego e szkoa rednia to co innego.
    Wic moe dzieci w gimnazjum nie chc nosi mundurkw ?
    Albo ich rodzice nie chc by ich dziecko chodzio w jakim mundurku do szkoy ?
    Nie maj nic do powiedzenia czy jak ?
    Tak samo z nauczycielami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Osobicie myl e mundurki w dzisiejszych czasach to jedna wielka pomyka.
    *podnosz sie mohery* Spokojnie spokojnie. Moe i mundurki "sprawdzay" si te nacie lat temu. Ale teraz ? Ekhm... jestemy w 21 wieku. Cztero rdzeniowe procesory, plazmowe ekrany, komrki w kieszeni kadego z nas.
    Razem z czasem zmienia si mentalno ludzka. Wiem e mona powiedzie e tak czy siak bdzie to lepsze ni "rewia mody w szkoach" jak jest czasem.
    e niektrzy mog si czu gorzej bo nie maj kasy na markowe ubrania czy co.

Zdecydowana wikszo jednak nie ubiera sie przesadnie w jedn bd w drug stron. To e znajdzie sie pare nieco bardziej 'szpanerskich' osb - c. Zawsze znajdzie sie tych kilka osb ktre postawi na bie irokeza eby przyku uwag innych, albo po prostu maj ochot a komu sie to nie podoba. Ale to nie powd aby wszystkich wrzuca do tego samego worka. Nie problemem s wszyscy tylko Ci ktrzy naginaj bd ami regulamin. Tak samo jak z egzekwowaniem regulaminu szkolnego przez nauczycieli.

Czy mundur dla nauczycieli ? Nie. Czy mundur dla uczniw ? Nie.
    Jeli ju wcieka si - to tylko na dyrekcje szk e pozwolia si do tego stopnia rozbestwi uczniom. A nawiasem mwic czy nauczycielka ktra przychodzi w mini z okrutn tapet na twarzy i koszulk z odkrytym brzuchem nie daje tym samym cichego przyzwolenia e tak mona ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Hannon Zobacz post
    A nawiasem mwic czy nauczycielka ktra przychodzi w mini z okrutn tapet na twarzy i koszulk z odkrytym brzuchem nie daje tym samym cichego przyzwolenia e tak mona ?
    Dla tego powsta ten temat, aeby podyskutowa o tym czy wrzuci ewentualnie nauczycieli te do jednego worka razem z uczniami, by 'nie dawali zego przykadu', czy te uczniowie w mundurkach a nauczyciele nie.
    Albo osoba nauczajca jest normalna, i ubiera si schludnie, albo nie powinna naucza, a szkoa nie powinna zatrudnia takich osb.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ostatnio musi być Pan chyba przemęczony ,sądząc po stylu Pana moderowania.Częściej wystepuje Pan w funkcji hamulcowego niż moderatora.Ktoś się pyta i rozważa kwestię uniformu podczas pracy nauczyciela, a Pan apodyktycznie ucina krótkim : Nie !
    Biorę udział w dyskusji. Przeszkadza? Moderatorowi niewolno wyrazić swoich poglądów? Nie zabraniam tutaj nikomu dyskutować, bynajmniej dopóki nie łamie regulaminu.
    Byli już tu tacy, co za argument używali grafiki pod moim nickiem. Odsyłałem ich do administracji. Jeżeli dobrze rozumiem, Pana zdaniem moje poglądy uniemożliwiają mi pełnienie funkcji moderatora, w takim razie także proponuje kontakt z Krzyśkiem albo Piotrkiem.

Mam nadzieje, że się mylę, i że ten atak nie jest związany z moimi poglądami wyrażonymi w innych tematach.

Niech Pan przekroczy granicę zachodnią państwa ,niech Pan zobaczy Francuzów,Anglików,Niemców ,Włochów jak się prezentują i jak wyglądają ich dzieci w szkołach.
    A czy wszystko co na zachód od polski musi być tym najlepszym?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)