Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem "munduru dla nauczyciela"?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

11 50.00%
  • NIE

11 50.00%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Mundur dla Nauczyciela?

Uczniowskie mundurki...
    Jestem za! Koniec z rewią mody w szkołach.Dzieci nie będą się czuły - jedne leprze , inne gorsze.
    Co natomiast z Nauczycielami?
    Czy dopuszczalne jest by nauczycielka nosiła w pracy spódniczkę mini i wydekoltowaną bluzeczkę na ramiączkach z prześwitującego materiału?
    Co Wy o tym myślicie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Uczniowskie mundurki...
    Jestem za! Koniec z rewią mody w szkołach.Dzieci nie będą się czuły - jedne leprze , inne gorsze.
    Czy dopuszczalne jest by nauczycielka nosiła w pracy spódniczkę mini i wydekoltowaną bluzeczkę na ramiączkach z prześwitującego materiału?
    Co Wy o tym myślicie?
    Gdybym miał dziecko to byłbym bardzo nie zadowolony gdyby było leprze od kogokolwiek.

Mundurki to ewidentne ingerowanie w prywatność dziecka, rodziców. Jeśli kogoś stać na to żeby jego dziecko chodziło w markowych ubraniach - to co? Trzeba mu tego zabronić bo komuś kogo nie stać będzie przyro? Sorry. Takie życie. Jedni mają więcej kasy, inni mniej.

Tak samo można by tobie ktoś zabronił przychodzić do pracy w garniturze np. Pierre Cardin bo masz kolege którego stać jedynie na marynarkę z bazaru.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co Wy o tym myślicie?
    Jak najbardziej! Powinna przydchodzić do pracy tak jak tylko chce.

A tak osobiście dodam że takiej nauczycielce o wiele łatwiej prowadzi się lekcje

Idę teraz do 3 klasy liceum, jestem w klasie matematyczno fizycznej w której jest prawie 8 razy więcej chłopaków niż dziewczyn.

Jak trudno jest sobie niektórym wyobrazić jak potrafimy siedzieć cicho i słuchać nauczycielki (albo udawać że się słucha, ale na pewno oglądać jej nogi i dekolt).

A nauczycielka jest bardzo zdecydowana i wymagająca, trzyma ostry rygor a my się patrzymy na jej piękne ciało i pamiętamy co mówi na lekcji

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Uczniowskie mundurki...
    Jestem za! Koniec z rewi mody w szkoach.Dzieci nie bd si czuy - jedne leprze , inne gorsze.
    Czy dopuszczalne jest by nauczycielka nosia w pracy spdniczk mini i wydekoltowan bluzeczk na ramiczkach z przewitujcego materiau?
    Co Wy o tym mylicie?
    Buh, buh, buh.
    Generalnie to podpisuj si pod postem piotrg'a.
    Tylko za co ten bold, do diaska ?

Poza tym, jak ju mundurki do szkoy, i do pracy, to czemu nie od razu okreli jak mamy chodzi po ulicy, wprowadzi jednolity strj dla wszystkich, eby nikt si nie wyrnia jako nadmiernie.. i moe od razu wszyscy te same fryzury..

Takie zakazy s moim zdaniem zupenie bez sensu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał piotrg Zobacz post
    Gdybym miał dziecko to byłbym bardzo nie zadowolony gdyby było leprze od kogokolwiek.

Mundurki to ewidentne ingerowanie w prywatność dziecka, rodziców. Jeśli kogoś stać na to żeby jego dziecko chodziło w markowych ubraniach - to co? Trzeba mu tego zabronić bo komuś kogo nie stać będzie przyro? Sorry. Takie życie. Jedni mają więcej kasy, inni mniej.

Tak samo można by tobie ktoś zabronił przychodzić do pracy w garniturze np. Pierre Cardin bo masz kolege którego stać jedynie na marynarkę z bazaru.
    Zapominasz przyjacielu , że mówimy tu o szkole podstawowej , gdzie kształtuje się sposób myślenia dziecka.Jeśli już na tym etapie dzieci uczą się kategoryzować innych jako lepszych i gorszych na podstawie zasobności portfela to nie dziwię się , że mamy potem na FORUM tematy typu : "Lepsze i gorsze ofiary."
    Co do podziwiania wdzięków nauczycielki podczas lekcji...
    Cóż.Geometria na matematyce na pewno wchodzi do głowy lepiej.Biologia zapewne też...Ale zapewne tylko wybrane działy.
    Nie jestem zwolennikiem rygoru , ale pewne reguły powinny obowiązywać , po to by każdy robił to co do niego należy w niczym nie zakłócany sposób.
    Dla dobra własnego i innych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mówimy tu o szkole podstawowej
    Właśnie. I dziecko powinno nauczyć się indywidualności. Czy też ją wykształcić, jak wolisz.

I nie będzie to zbyt łatwe w tłumie jednolitych mundurków.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Jestem stanowczo przeciw przeciw jakimkolwiek mundurkom. Po co to komu? Przecież to ograniczanie wolności, relikt wprost z systemów totalitarnych. W jakim normalnym, wolnym kraju, chociażby dopuszcza się myśl, o dyskusji na ten temat?

Jeśli już na tym etapie dzieci uczą się kategoryzować innych jako lepszych i gorszych na podstawie zasobności portfela to nie dziwię się , że mamy potem na FORUM tematy typu : "Lepsze i gorsze ofiary."
    Nie bardzo rozumiem intencje autorki tego tematu, ale znaczna część, albo i wszystkie wypowiedzi w nim są właśnie przeciw jakimkolwiek dzieleniu ofiar na te lepsze i gorsze.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem zwolennikiem rygoru , ale pewne reguły powinny obowiązywać , po to by każdy robił to co do niego należy w niczym nie zakłócany sposób.
    Dla dobra własnego i innych.
    Otoz to. Reguly, zasady zachowania, etyka, jakkolwiek to nazwac powinny obowiazywac jak najbardziej, co wiecej, nauczyciele powinni byc konsekwentni w pilnowaniu aby te reguly byly przestrzegane. Ubior nic tu nie zmieni. To tylko taka dodatkowa regula do przestrzegania. Imho nieistotna.
    Jesli chodzi o ubior nauczycieli, to od tego jest dyrekcja aby zwrocic uwage nauczycielowi, ze jego stroj jest nieodpowiedni jesli faktycznie jest.

Cytat Napisał Rennard
    Poza tym, jak już mundurki do szkoły, i do pracy, to czemu nie od razu określić jak mamy chodzić po ulicy, wprowadzić jednolity strój dla wszystkich, żeby nikt się nie wyróżniał jakoś nadmiernie.. i może od razu wszyscy te same fryzury..
    Juz jeden gosc tego probowal.
    Mao sie nazywal.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

[QUOTE=macol;78945]Jestem stanowczo przeciw przeciw jakimkolwiek mundurkom. Po co to komu? Przecież to ograniczanie wolności, relikt wprost z systemów totalitarnych. W jakim normalnym, wolnym kraju, chociażby dopuszcza się myśl, o dyskusji na ten temat?

To może zrezygnujmy z mundurów także we wojsku?
    Jasne! indywidualizm jest wskazany!Ja w podstawówce też biegałem w mundurku i nie narzekam z tego powodu! Jednak nadal uważam, że podstawówka to jeszcze troszkę za wcześnie na "rewię mody"...a indywidualizm?On i tak się kształtuje - nawet w mundurkach! Tylko w troszkę innym kierunku.Bez kategoryzowania dzieci na biedne i bogate. W wyścigu o wykształcenie mają równy start, bo żadne z nich nie będzie czuło się gorsze od kolegi (koleżanki) w markowych ciuchach.

Niemniej jednak odbiegamy od tematu!
    Pytanie brzmi ( Choć nie ja faktycznie je sformułowałem) Czy nauczyciele powinni nosić jednolite "uniformy"?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

To może zrezygnujmy z mundurów także we wojsku?
    Akurat wszelkie służby nacisku powinny być specjalnie oznakowane. Ze względu na "cel" któremu służą.

Bez kategoryzowania dzieci na biedne i bogate.
    A mundurki to zmienią? Wiem jak te mundurki mają wyglądać u brata w szkole, czy też jak wyglądały u kolegów z pewnej szkoły średniej...

Czy nauczyciele powinni nosić jednolite "uniformy"?
    NIE!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)