Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: alimenty

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał selena Zobacz post
    osiaq
    a jeśli dzieci są małoletnie, bądź dopiero się uczą zawodu, to też wyślesz je do pracy?
    A jeżeli nie są?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    A jeżeli nie są?

To proste, jeżeli masz dziecko pełnoletnie, zdrowe i nie uczące się to nie będziesz płacił. Dorosły człowiek nie powinien na rodzicach żerować a jeśli tak jest, to częściowo wina rodziców, że nie nauczyli dziecka radzenia sobie w dorosłym życiu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A widziałaś kiedyś małe, uczące się dziecko szukające na forach porad prawnych jak zdoić ojca?
    Ludzie z cyferkami 77 czy 76 przy nickach powinni się raczej martwić, czy ojcu nie trzeba pomóc.
    Dzieci kochane, dla których sobie ludzie pół życia wypruwali żyły. Tfu, obrzydzenie bierze...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A widziałaś kiedyś małe, uczące się dziecko szukające na forach porad prawnych jak zdoić ojca?
    Ludzie z cyferkami 77 czy 76 przy nickach powinni się raczej martwić, czy ojcu nie trzeba pomóc.

jeśli cyferki są wyznacznikiem rocznika usera jak sugerujesz, to bardziej wygląda mi to na matkę, która szuka sposobu jak ściągnąć alimenty od uchylającego się od płacenia ojca dziecka.
    W drugim przypadku, to ktoś dobiegający trzydziestki nie będzie świrował, bawił się w pokemona i pisał ciężko czytelnym pismem. "Pokemonizm" to domena małolatów.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kancia77 Zobacz post
    Mój Ojciec Tak Powiedział I Tak Zrobił, Mam Zasązone Alimenty, Ale On Nie Płaci Dostaje Zaliczke Alimentacyjną I Nic Z Tym Nie Zrobiue A To Aż200zł
    Chyba nie do końca. Niezbadane są wyroki wpływu genetyki, promieniowania i MTV

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chyba nie do końca. Niezbadane są wyroki wpływu genetyki, promieniowania i MTV

To raczej sposób na wyróżnienie, bądź wychylenie się z tłumu, niekoniecznie w dobrą stronę.

a wracając do MTV.

http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453...pic_w_MTV.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chlopie z tymi baranami nie wygrasz. Ja mieszkam w Austrii i 10 lat temu moja ex juz zazadala 1000 zl gdzie w PL zarabialo sie duzo mniej no ale sad przyznal mi 600 zl i co rok ta su... ex chodzila o podwyrzke .W koncu wkurzylem sie i nic nie placilem przez ostatnie 2 lata . To wiesz co zrobili w naszym kochanym prawozadnym kraju . Alimenta przeszly na mojego ojca bo syn nie jest w stanie placic i przyznali mu jako dziadkowi sadownie 200 zl wiec i tak wsumie to ja place przez ojca. . Jesli chcesz cos zrobic to jedno niekonwencjonalne wyjscie. To jest prawne ,moj kompel jest psem od alimentow. Plac ile mozesz to znaczy nie musisz wysadzonej sumy , jesli masz np 500 zl plac na biezaco 250 - 300zl i nie maja ci prawa nic zrobic bo placisz a na wysadzona sume cie niestac , takze do wiezienia tez nie pojdziesz. Ale placic cos musisz !!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

minio70d
    Przepraszam, że wcinam się w Twoje prywatne życie, ale zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź.
    Ile razy widziałeś swoje dziecko od chwili jak Sąd przysądził Ci alimenty? skoro mieszkasz za granicą to podejrzewam, że spotkania są sporadyczne, jeśli w ogóle są.
    Rozumiem że nie ułożyło Ci się z matką dziecka, tak bywa, ale na zawsze połączyło Was dziecko a ono potrzebuje obojga rodziców, nie można karać dziecka za błędy rodziców. Pomijając wysokość alimentów, bo w tej kwestii możesz mieć rację, to jest to Twój potomek, cząstka Ciebie, więc dlaczego zostawiasz wychowanie tylko na głowie matki. Pieniądze to nie wszystko, najważniejszy jest Twoj kontakt z dzieckiem, ono musi mieć świadomość że niczemu winne nie jest.
    Tak na marginesie to matce tego dziecka należy się przynajmniej szacunek z Twojej strony.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hah, zdumiewa mnie lekkość i łatwość, z jaką przychodzi Ci osądzanie ludzi i sugerowanie kto zasługuje na szacunek. Znam kilka przypadków, gdzie zdecydowanie matka dziecka jak najbardziej NIE ZASŁUGUJE nie tylko na szacunek, ale nawet na kopa w cztery literki :> Ba, zaryzykuję stwierdzenie, że w mojej grupie wiekowej i wśród ludzi, których znam, te niezasługujące panie stanowia sporą większość.
    Dziecko jak najbardziej potrzebuje rodziców, zgadzam się. Ale mamuśkom też trzeba o tym przypominać.
    To często one przenoszą swoje konflikty z mężem(byłym) na dziecko i używają go jako karty przetargowej, lub wręcz instrumentu.
    Nie wychylałbym się z uświadamianiem ludziom, kogo powinni szanować. Chłopak nigdzie nie napisał, że mu na dziecku nie zależy. Opisał tylko chorą sytuację. I ma niestety sporo racji. W kraju Matki Polki zawsze on bedzie winny.
    I jak to kiedyś ładnie określił Salydus: będzie spłacał długi, których nie zaciągnął. Nawet jeśli tak naprawdę nie jest niczemu winien.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hah, zdumiewa mnie lekkość i łatwość, z jaką przychodzi Ci osądzanie ludzi i sugerowanie kto zasługuje na szacunek. Znam kilka przypadków, gdzie zdecydowanie matka dziecka jak najbardziej NIE ZASŁUGUJE nie tylko na szacunek, ale nawet na kopa w cztery literki :>

Ja też takie matki znam i nie miałabym za złe jak by ktoś takim mateczkom przyłożył, ale to jest matka Jego dziecka, która na codzień samotnie boryka się z wychowaniem potomka. Widocznie jest lepszą matką, jak On ojcem, skoro Sąd powierzył jej dziecko.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)