Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: alimenty

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

alimenty

Sąd zasądził alimenty. Ojciec pracuje w firmie u swego kolegi. Powiedział że się zwolni i nie będzie płacił . Formalnie nie będzie tam pracował . Co w takiej sytuacji zrobić ?

Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Połamać mu nogi?

Pozdrawiam,
    c.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Myślę że ojciec Twojego dziecka blefuje, jeśli ma zasądzone alimenty to jest zorientowany w prawie i wie że się od tego nie wymiga.

Oto co znalazłam w necie.

Gdy ojciec dziecka nie płaci zasądzonych alimentów lub płaci tylko ich część, idź z wyrokiem sądu do komornika. Jego adres otrzymasz w sekretariacie sądu. Gdy okaże się, że nie udało mu się wyegzekwować długu, powinien problem zgłosić do ośrodka pomocy społecznej. Pracownicy socjalni maja prawo przeprowadzić wywiad środowiskowy i sprawdzić, czy dłużnik naprawdę nie ma pieniędzy, z czego się utrzymuje, czy nie pracuje na czarno i nie ukrywa swoich dochodów. Gdy ojciec dziecka ma samochód i prawo jazdy, wtedy ośrodek pomocy społecznej może wystąpić do wydziału komunikacji o zatrzymanie prawa jazdy. Często to pomaga … i dłużnicy natychmiast płacą zaległości. Zgodnie z prawem ojcowie, którzy uchylają się od płacenia zasądzonych alimentów, mogą być skazani na roboty publiczne lub wpisani do krajowego rejestru dłużników.

ratel83
    Gość

A może firma windykacyjna...?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Firmy windykacyjne i komornik mają tą wadę, że działają powoli o ile w ogóle coś osiągną.
    Dlatego pomyślałbym nad propozycją użytkownika case

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mój Ojciec Tak Powiedział I Tak Zrobił, Mam Zasązone Alimenty, Ale On Nie Płaci Dostaje Zaliczke Alimentacyjną I Nic Z Tym Nie Zrobiue A To Aż200zł

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pajak76 Zobacz post
    Sąd zasądził alimenty. Ojciec pracuje w firmie u swego kolegi. Powiedział że się zwolni i nie będzie płacił . Formalnie nie będzie tam pracował . Co w takiej sytuacji zrobić ?

Pozdrawiam
    wziąć się samemu do roboty?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    wziąć się samemu do roboty?
    naprawde masz takie podejscie? czy piszesz co ci tylko do glowy przyjdzie?
    wiem, ze sytuacje finansowe niektórych potrafia byc trudne i zanim napisalbym cos takiego jak ty to bym sie dobrze zastanowil.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Naprawdę mam takie niepopularne podejście. Przepraszam, że biadolenie i pasożytowanie na rodzicach ile się da, względnie łamanie im nóg do mnie nie przemawia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

osiaq
    a jeśli dzieci są małoletnie, bądź dopiero się uczą zawodu, to też wyślesz je do pracy?
    Nie negujesz chyba tego, że wychowanie dziecka spoczywa na obojgu rodzicach i obojętnie czy to matka czy ojciec, ale jest zobowiązany do łożenia na utrzymanie dziecka. Nie wspomnę o tym, że bardziej jak chleba dziecko potrzebuje miłości.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)