Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

jak się pozbyć Visty z laptopa??

mam laptopa i niestety na nim windowsa viste (wyrzucone 300zł ), bo bez kupić się nie dało. Ale chciałbym przejść do winXP. Gdy włączam kompa to jakoś tak od razu się Vista włącza. Wpierw wyskakuje ASUS a potem odrazu vista bez biosa i narzedzi itd jak w komputerach PC i innych laptopach. Próbowałem startować go z płytą z Vistą, z płytą z XP i nic nawet nie zaregował. Czy jak włoże płytkę z progamem takim jak np. GepartedLive czy partition magic to coś pomoże i czy komputer będzie to widział podczas startu?
    Przeinstalowywałem systemy już setki razy i na PC i na laptopach no ale z tym mam problem. Wygląda jakbym komputer mial viste i tyle...

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A instrukcje do tego laptopa masz? A jesteś w stanie chociaż napisać co to za sprzęt?

Wpierw wyskakuje ASUS
    Coś mi się mocno wydaje, że pod tym logiem asusa są wszelkie potrzebne ci informacje...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam podobny, choć nieco inny problem, chcę kupić laptopa ale ten, który sobie upatrzyłem ma viste na oem. Czy można się jej jakoś pozbyć? Tzn. jak zrobić, żeby tej visty nie dostać, zawsze to chyba pare złotych taniej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co do laptopa to jest to ASUS Z92Mseries CPU: Sampron 3400+, 512 MB Ram

gdy wyświetla się ASUS na początku żadnych innych info nie ma... sam szukałem bo przeinstalowywałem innego laptopa i na samym początku właśnie po przyciśnięci F8 były jakieś tam opcje i wlaśnie zmiana źródła bootowania (jeżeli się dobrze wyrażam )

takie mały offtop jak kupowałem laptopa to były w rodzaje dostępne: jedna z vistą i to był dodatkowy koszt 330zł a drugie z linuxem i te o dziwo były na promocjach ( taki chwyt bo visty nie było) ale przedewszystkim te z linuxem były o wiele słabsze

Siła Reputacji
    0

Gdy widzisz ten ekran startowy(z logo asus), to powiniene wej do setup BIOS'u i tam ustawi e ma ci pc startowa z CD. Kombinacje klawiszy umoliwiajce wejcie do Bios setup znajdziesz tutaj.

Moesz mie problem, jeeli korzystae z bootwania z usb. Gdzie w sieci przeczytaem e po czym takim klawiatura jest uruchomiana dopiero przy starcie OS...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dzieki za pomoc del nie zadziałał jak pisało na wikipedii ale wcisnąłem sekwencję o F1 po F6 i zadziałało :P zakładam ze to F2 było ale pewny nie jestem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a jeszcze robiąc takiego małego offtopica... czy nie wiecie może gdzie można znaleźć pełen zestaw sterowników do laptopów Asusa pod OS WinXP? Na stronce są ale np. sterowniki karty dzwiękowej nie chcą działać.
    Niestety kupując laptopa zostałem "osaczony" przez Vistę, dostając płytkę ze sterownikami działającą jedynie pod Vistą :P

Siła Reputacji
    0

Na stronce są ale np. sterowniki karty dzwiękowej nie chcą działać.
    Przejrzyj ostatnio rozpoczęte tematy . Ostatnio podobny problem był już poruszany.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jeżeli mielibyście pamiętali jak ten temat się nazywał to byłbym wdzięczny gdybyście go tu podali bo ja troche przeszukałem forum i nic nie znalazłem.
    Napisałem też do Asusa... rozpisałem się jak głupi o problemie szczegół po szczególe a oni mi odpisali:"szanowny kliencie do tego modelu laptopa rozpatrzamy tylko sprawy związane z WinVista"... czyli to oznacza, że moge mieć problem z kartą dzwiękową pod winXP?

Siła Reputacji
    0

Zainstaluj SP2, i kb888111

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)