Strona 19 z 36 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 357
 1. #181
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  January 06
  Postów
  115
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  A jakie to są te "wartościowe" powieści? A jaka literatura nie zawiera "fałszu socjologicznego i psychologicznego"?

  O Sade kłócić się nie zamierzam.

  Co do Ingardena - chyba mylisz pojęcia. Dla Ingardena jako obiektywne istnieją wartości artystyczne (naddane przez autora w procesie tworzenia dziela), a wartoście estetyczne, subiektywne, zależą od percepcji odbiorcy, od jego wiedzy, zainteresowań, gustów etc. Vide - Roman Ingarden, Studia z estetyki, Warszawa 1970.

  Co do tych kanałów niemieckich - to argumentacja jest nieprzekonująca. Jakby w Polsce czytać przez tydzień wyłącznie Literaturę na Świecie, Zeszyty literackie, słuchać audycji kulturalnych w radiu i oglądać programy typu Pegaz (jejku, nawet nie wiem, czy jeszcze leci w TV) lub TVP Kultura, a dla relaksu Teatr TV, to można stwierdzić, że Polska jest ostoją kulturowego dziedzictwa całej współczesnej Europy.
  Włącz proszę sobie RTL późną nocą - okaże się, że w Niemczech ludzie nie tylko wysoką kulturą żyją

  Ad 6 - ??? łącze interentowe nie wystarczy?
  Ad 7. To na szczęście, bo tamtego studenta "baaaardzo" nie lubiłam.

 2. #182
  Obserwator
  Dołączył
  May 07
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  1.A jakie to są te "wartościowe" powieści?
  2. A jaka literatura nie zawiera "fałszu socjologicznego i psychologicznego"?
  3.Co do Ingardena - chyba mylisz pojęcia. Dla Ingardena jako obiektywne istnieją wartości artystyczne (naddane przez autora w procesie tworzenia dziela), a wartoście estetyczne, subiektywne, zależą od percepcji odbiorcy, od jego wiedzy, zainteresowań, gustów etc.
  4.Co do tych kanałów niemieckich - to argumentacja jest nieprzekonująca.
  Włącz proszę sobie RTL późną nocą - okaże się, że w Niemczech ludzie nie tylko wysoką kulturą żyją
  5. Jakby w Polsce czytać przez tydzień wyłącznie Literaturę na świecie
  6.oglądać programy typu Pegaz
  7.lub TVP Kultura, [/QUOTE]

  1.nasze-bardzo dużo ale stare(XX w):Buczkowski,Parnicki,Choromański
  nie nasze:Musil,Doderer,Gutersloch,Broch,Jungersetki innych "starych"(XXw)a z nowych:Canetti,Marai,Magris,Esterhazy
  Lubię wszystkie ,które nie plugawią języka mojego ,językiem szaletowym,kloacznym i nie opisują patologii natury ludzkiej, bo od tego są podręczniki dla medyków.Generalnie: popkulturą pogardzam,wziąłem do ręki polecaną gorąco w dodatku kulturalnym Dziennika "cukiereczki" jakiejś chinki,po przekartkowaniu chciałem natychmiast umyć ręce i przepłukać usta,to samo z Jelinek-noblistką!Nie trzeba małpy uczyć wdrapywać się na palmę - nie trzeba pisać literatury na temat jak gwałcić własną córkę,mamy w sobie zwierzę i kultura (literatura,sztuka) nie powinna potęgować tej składowej tylko pomagać w transgresji,w podnoszeniu człowieka wyżej,bo ciągle sami ,bez kultury spadamy.prof.Wolniewicz przy tej okazji wykzryknął; idą barbarzyńcy! Już są.
  2.Wymieniona- innej nie znam
  3. Ingarden jest b.trudny,więc możliwe.Wartości (każde) estetyczne dla mnie istnieją obiektywnie,w tej kwestii mówię Maxem Schelerem i nikim innym.
  4.RTL- nie oglądam.Porównuję TV w różnych krajach -publiczną nie komercyjną.Polaska powinna być spalona,nie oglądam i nie płacę abonamentu.Jedynie program radiowy publicz. II
  5.Nie czytam
  6, 7.Nie znam,nie oglądam,na początkuobejrzałem to parodia kultury.
  Na zakończenie: tak mnie wychowano- sztuka musi mnie wznosić do góry duchowo,inna jest mi nie potrzebna.I taka jest ale nie u nas "dzisiaj"("wczoraj" u nas była).Dlaczego tak jest? Starsze pokolenia zrezygnowały z odpowiedzialności za wychowanie swoich dzieci,i to ich wina!Mnie dał los rodziców-wszystko im zawdzięczam,w szkole 2-3 nauczycieli reszta to deprawatorzy kulturalnie,owi "barbarzyńcy".Koniec gadulstwa ,czyli nudzenia Ciebie.Pozdrawiam.

 3. #183
  Obserwator
  Dołączył
  May 07
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Poczytajcie o pięknej fizyce

  Amerykański matematyk Amir D.Aczel napisał świetną biografię francuskiego wynalazcy, inżyniera i fizyka w jednej osobie Leona Foucaulta a wydał ją pruszyński pod zagadkowym tytułem „Wahadło”.
  W książce tej, do przeczytania której namawiam gorąco, przenikają się wzajemnie dwie przestrzenie: przestrzeń instytucji, organizacji i osób publicznych wywodzących się z elit naukowych i politycznych Francji i tworzących te elity oraz przestrzeń pasji i namiętności nielicznych, autentycznych badaczy przyrody, którzy swym talentem, graniczącym z geniuszem oraz rozumieniem głębokim tajników tej przyrody a także szaleńczym uporem, wytrwałością, pracowitością odkrywali tajemnice zjawisk i opis ich przedstawiali ogółowi społeczeństwa.
  Życie i działalność badawcza L.Foucaulta, jest doskonałym materiałem dowodowym ,że kiedyś piękna fizyka istniała.
  L.Foucault był samoukiem, bez akademickiego wykształcenia, bez znajomości finezyjnego języka matematyki, bez odpowiedniego urodzenia, które by go predestynowało do zajęcia określonego miejsca w salonach elit społecznych lub naukowych Francji. A mimo to umierał jako Akademik, obdarowany najwyższymi odznaczeniami, utytułowany przez zagraniczne placówki naukowe, znany nie tylko w swym kraju i poważany z uwagi na ogromny dorobek naukowy.
  Dokonał wielu ważnych odkryć w fizyce(prądy wirowe w metalach pod wpływem pola magnetycznego, pomiar prędkości światła) ale najbardziej niezwykły eksperyment ,to wykazanie ruchu wirowego Ziemi za pomocą wahadła zaprojektowanego i wykonanego przez niego samego.
  Jako dziecko, oglądałem działanie tego wahadła w Krakowie, w kościele przy ul Grodzkiej. Niesamowite wrażenie, oglądania zmiany płaszczyzny drgań wahadła w absolutnie nieruchomym budynku! Fizyka eksperymentów to piękna fizyka i dlatego jest potrzebna na każdej lekcji tego przedmiotu.

 4. #184
  Obserwator
  Dołączył
  September 07
  Postów
  8
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  dla mnie s dwie ksiki, ktre ostatnio przeczytaam i uwaam za wietne. Nelson DeMille "ywiol ognia" i Scott Lynch "Kamstwa Locke'a Lamory".

 5. #185
  Obserwator
  Dołączył
  December 07
  Postów
  16
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  "Filary Ziemi" Kena Folleta - Fascynująca książka opowiadająca kilkudziesięcioletnią historię budowy katedry, sporo ilość wątków, bardzo prawdziwe postacie, niesamowicie wciąga i bardzo działa na emocje - po przeczytaniu jednego rozdziału miałem doła przez kilka dni, momentami jest niesamowicie smutna...

 6. #186
  Obserwator
  Dołączył
  October 07
  Postów
  14
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Tak, Follet potrafi być wciągający. Kiedyś nie mogłam sie oderwać od jego książek, teraz sięgam po bardziej różnorodna tematykę i eksperymentuję, czytając nowych nieznanych mi dotąd autorów. Tak ostatnio sięgnęłam po "Koniec Pieśni" Galsana Tschinaga. Mam nadzieję, że nie pokręciłam mongolskiego nazwiska autoraTak czy inaczej okazuje się, że wiele możemy sie dowiedzieć o kraju, który coraz chętniej odwiedzamy. Mongolski step przeszedł głęboką metamorfozę, od ubogich pasterskich jurt do domostw wyposażonych w najnowsze osiągnięcia cywilizacji, jak tv satelitarna czy lodówka. Widoczna jest jednak tęsknota za tym co nieuchronnie odchodzi, za stylem życia, za jakąś tradycją, za stepem, z którego Tuwińcy zostali wyparci. Jednym słowem naprawdę barwna opowieść.

 7. #187
  Początkujący
  Dołączył
  March 08
  Postów
  29
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Najlepsza książka...zdecydowanie najlepszą książką jaką ostatnio przeczytałam jest "Niebo na ziemi" Konrada Milewskiego. Nigdy nie wierzyłam że książka moze mnie zainspirować i wywrzeć na mnie tak ogromne wrażenie. a jednak... w końcu ja też mogę mieć własne Niebo na Ziemi
  To książka z kategorii książek motywujących, inspirujących, jest tam też normalne życie i nasza wiara. Autor także zdradza swoje życiowe sekrety które pozwalają czytelnikowi bardziej uwierzyć w to, że mamy swoje prawo do szczęścia, do sukcesu do marzeń. W książce są fajne fragmenty pozwalające na własną refleksję na wyzwalanie w sobie pozytywnych emocji. Są w niej niebanalne historie prosto z życia, jest dużo radości i entuzjazmu. w sam raz na wiosenne dni pełnie optymizmu

 8. #188
  Obserwator
  Dołączył
  January 08
  Postów
  64
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  jestem na 6 rozdziale i wiem, ze to bedzie moj horror roku, albo i ksiązka roku. świetna!
  zatytułowana "Kapłan" a autorstwa Krzysztofa Kotowskiego.

 9. #189
  Początkujący
  Dołączył
  May 08
  Postów
  9
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  "Kobieta nie jest grzechem" Anny Bachan
  "Przezwyciy syndrom Piotrusia Pana" brata Efraim'a
  Wszelkie wiersze x J. Twardowskiego
  Twrczo x J. Tischnera
  Twrczo x J. Pietraszko  A co do nieba na ziemi to mimo e mam dopiero 15 lat, ju dawno zauwayam moje niebo... Mj skrawek nieba... Wspaniali :**

 10. #190
  Obserwator
  Dołączył
  May 08
  Postów
  7
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Post

  Lubię czytać , więc oprócz powieści traktujących o wojnie , sięgam zarówno po Mastertona , Smitha , Cobena jak i Stell, Glass , Christie. Po lekturze R. Dawkinsa najlepiej przeczytać Chmielewskiej "Wszystko czerwone', wtedy człowiek pośmieje się sam do siebie.Znam wszystkie powieści D. Browna z Kodem na czele , czekam na "Klucz Salomona",z przyjemnością czytam również fantastykę-Sagę o Ludziach Lodu ,"Miejsce początku"U.Le Guin ,czy Nortona "Świat Czarownic'.Trochę to różnorodne , ale dla mnie ciekawe.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. Najlepsza wiadomość od lat!!!
  By Krzysiek in forum Zdrowie
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 10-02-14, 13:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer