Strona 21 z 36 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 357
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał Mika Zobacz post
    Dla mnie najlepsze książki to "Alchemik", "Weronika postanawia umrzeć", "Piąta Góra" Paulo Coelho.
    Pozatym "przebudzenie" A. de Mello. Takie refleksyjne, zmieniające obraz świata.Polecam. :-) Narazie tyle
    Podpisuję się pod "Alchemikiem" obiema rękami. Od czasu, kiedy go przeczytałam po raz pierwszy - jakieś pół roku temu, książka ta znajduje się na szczycie listy moich ulubionych pozycji, razem z:
    *"Nocnym lotem" A. de Saint - Exupery'ego
    *"Anią z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery (słabość z czasów dzieciństwa ops: )

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jakiś czas temu (rok/półtora?) wyszła nowa książka z niepublikowanymi wcześniej tekstami de Saint - Exupery'ego. Są tam wspomnienia z lotu, felietony, artykuły, reportaże z wojny domowej w Hiszpanii — rewelacja.
    Wyleciał mi z głowy tytuł, ale nie powinno być trudno znaleźć. Polecam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja nie mam jednej ulubionej książki, czytam książki różnych pisarzy, ale najchętniej Stephena Kinga. Mistrz w swojej dziedzinie. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić, żeby przeczytał chociaż jedną z nich, bardzo interesujące, trzymające w napięciu i nieprzewidywalne

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam Podróże z Herodotem Kapuścińskiego, rewelacyjna książka:

Kapuściński otrzymał grube dzieło Herodota przed swoją pierwszą wyprawą, do Indii. Pojechał nie znając żadnych języków, nie widziawszy wcześniej świata poza szarą rzeczywistością powojennego PRL. Poznawał obcy kraj jakby po omacku, niczym ślepiec w galerii sztuki. Dzieło podróżnika sprzed dwudziestu pięciu wieków było mu otuchą. Brał je potem w inne podróże, studiując wciąż i wciąż w chwilach wytchnienia. Było dla niego jak podręcznik, jak wskazówki mistrza.

Później autor relacjonuje nam swoje kolejne wyprawy. I przeplata je, streszczając fragmenty dzieła wielkiego greckiego podróżnika. I z biegiem kart widzimy coraz więcej analogii, coraz więcej podobieństw. Herodot pokazuje nam się jako pierwowzór reportera, dziennikarza. Obu ich gna ta sama żądza poznania, zobaczenia, zrozumienia. I obaj potrafią przyznać się, że — nie rozumieją…

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mistrzowie pióra

Utwory, które wstrząsnęły moim jestestwem, to głównie proza romantyzmu. Byłam przeciwniczką wszelkiej formy pisanej przez całe dzieciństwo i jeszcze troszkę dłużej. Książką przełomową, jeśli dobrze pamiętam, była "Nowa Heloiza" Jana Jakuba Rousseau. Obecnie zaczytuję się w Balzaku (polecam szczególnie "Jaszczura" - powieść mniej znaną niż np. "Ojciec Goriot", ale moim zdaniem lepszą; tajemniczą, demoniczną, tragiczną). Natomiast najnowszym moim odkryciem jest Haruki Murakami, japoński pisarz żyjący w USA. Niedawno skończyłam czytać "Koniec świata i Hard-boiled Wonderland" i nadal nie mogę wyjść spod wrażenia. Mam nadzieję, że poznacie kiedyś tę powieść. Jest warta tego jak mało która. :grin:

Update:
    Ach, zapomniałam o Bolesławie Leśmianie. Skleroza...
    Jak wygląda czytelnictwo poezji wśród Was? Nasilają się ostatnio niepokojące sygnały o zmierzchu dobrej poezji i jej odbiorców...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja uwielbiam literaturę iberoamerykańską, "Sto lat samotności" i inne dzieła Marqueza, Fuentes, Llosa.

Ostatnia książka Llosy Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki to wspaniała opowieść o miłości, wciąga od pierwszych stron.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja ostatnio przeczytalam ksiazke, ktora mna poruszyla. To "Zla krew" Grzegorza Gortata. Nie tyle wstrzasnela mna powiesc i jej fabula, ile specyficzny sposob narracji autora. Jestem urzeczona.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A teraz po "Zlej krwi" zdobylam "Szczury i wilki" tego samego autora. Jestem wstrzasnieta i nie moge sie otrzasnac. To opowiadanie o wspolczesnych, mlodych wyznawcach nazizmu. I o prawdziwych nazistach, z czasow Aushwitz. I o ich ofiarach. Mocna pozycja.

Ja od deski do deski zacząłem czytać Kroniki Wampirów dopiero do matury
    Autorką jest Anne Rice i dalszymi losami naszych bohaterów zainteresowałem się dzięki filmowi "Wywiad z Wampirem" - w którym to zagrały same gwiazdy - Tom Cruise, Brad Pitt, Antonio Banderas, Kirsten Dunst Może nie mam porównania jeśli chodzi o książki, ale moim zdaniem są dobre

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A ja tak się ostatnio zastanawiałem…
    Jak byłem mały, to dość sporo było na rynku fantastyki młodzieżowej (jak by to najlepiej można określić), autorów polskich (jak Broszkiewicz, ale i wielu innych) i zagranicznych. Czy coś takiego w ogóle jeszcze istnieje jako żywy nurt? Ktoś coś takiego pisuje i wydaje?
    Poza Potterem, oczywiście.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)