Strona 25 z 36 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 357
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

jeśli chodzi o noblistów, to ubiegłoroczny zwycięzca, Mario Vargas Llosa jest moim absolutnym faworytem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja lubię dobrą literaturę fantasy i mogę polecić kilku autorów: Trudi Canavan, Anne Mc Caffrey, Tad Wiliams, Terry Goodkind, David Eddings. Ale czytam też i inne rzeczy. Hańba Coetzee zrobiła na mnie duże wrażenie, ale Llosy jakoś nie mogę zmęczyć...

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

oj, przyzwoitą fantasy też nie pogardzę, ale szczerze mówiąc nie mogę patrzeć na żadnego z wymienionych przez Ciebie pisarzy. Z fantasy, polecam Robin Hobb (uwielbiam ją!), Tolkiena (oczywiście), Suzannę Clark (rewelacyjne poczucie humoru) no i Pratchetta (humor jak u poprzedniczki).

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Uwielbiam Cejrowskiego Przenosi w zupełnie inny świat... A ostatnio dopadłam też "Przesunąć horyzont" Wojciechowskiej - warta polecenia.

Obserwator
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Według mnie najlepsza książka to "Pamiętnik Narkomanki" autorstwa Barbary Rosiek. "My dzieci z dworca ZOO". "Bez mojej zgody". I To by było na tyle.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jak dla mnie Snerg Adam Wiśniewski np. "Nagi Cel"

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

"Biesy" Dostojewskiego. Wybitna, profetyczna.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja nie mam książki ulubionej, ale jeżeli jest okazja to zawsze polecam książkę "Kapłan" Krzysztofa Kotowskiego, kolejna część nosi tytuł "Modlitwa do Boga złego" Polecam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

cześć

najlepsza książka jaką w życiu czytałam to "Sprzedane" Betty Mahmoody, jest to książka oparta na faktach, bardzo wzruszająca i jednocześnie przerażająca, aż trudno uwierzyć jak ojciec mógł tak skrzywdzić własne córki... gorąco polecam! warto ją przeczytać.

Polecam "Przełamać noc" Liz Murray

Ostatnio mój absolutny faworyt to "Przełamać noc" Liz Murray!

Krótki opis wydawcy:

Liz ma 5 lat. Wraz z siostrą i uzależnionymi od narkotyków rodzicami mieszka na nowojorskim Bronksie. Rodzice pochłonięci nałogiem zaniedbują dziewczynki, dla których czasem jedynym sposobem na przetrwanie jest jedzenie pasty do zębów i ssanie kostek lodu.

Liz ma 15 lat. Jej rodzina się rozpada, Liz jest bezdomna, żebrze o jedzenie i śpi w metrze. Gdy umiera jej mama, dziewczyna wraca do szkoły, zdobywa stypendium New York Times’a i dostaje się na Harvard.

Niesamowita książka!! Tym bardzie, że dziś już 30 letnia Liz Murray prowadzi warsztaty na całym świecie dot. wiary we własne możliwości. Historia, która tchnie optymizmem!! Szczerze polecam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)