Strona 4 z 36 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 353
    SzymonStańczyk
    Gość

Twoja ocena: Yes No

post skasowany przez autora.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Rysiek" Jana Skardzińskiego... dla tych co film widzieli a nie czytali...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mi się bardzo podobał "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya. Film też był świetny. Polecam.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam jeszcze "Zapiski Oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego.
    Starszy lejtnant Michał Zubow 17 września 1939 r. wkracza do burżuazyjnej Polski.
    Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym, Polska to kraj samych sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny.
    Książkę się wręcz połyka nie czyta

Widziałem w Sieci, że "Zapiski..." Piaseckiego weszły już na deski kilku teatrów, a w Toruniu tego nie jeszcze nie graliiii... :cry:
    Tu prośba do p. Andrzeja Bubień, dyrektora artystycznego toruńskiej Horzycy - zagrajcie w Toruniu "Zapiski..."

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czytał ktoś "Listy z Ziemi" Marka Twaina?
    Oto fragment:
    List Szatana

To jest dziwne, niezwykłe i interesujące miejsce. Nic tutaj nie przypomina tego, co jest u nas. Wszyscy ludzie są obłąkani, inne zwierzęta też są obłąkane, ziemia jest obłąkana, sama Natura jest obłąkana. Człowiek to istota ogromnie ciekawa. W swych najwyższych wzlotach jest czymś w rodzaju anioła bardzo niskiej rangi, w swych najgorszych upadkach – czymś niewyrażalnym i niewyobrażalnym. A przecież otwarcie i zupełnie szczerze nazywa siebie „najszlachetniejszym dziełem Boga”. Naprawdę. I nie jest to wcale jakiś nowy pomysł, mówi to do siebie od wieków i wierzy w to. Wierzy w to i w całym jego rodzie nie znalazł się nikt, kto by się z tego wyśmiał.
    Co więcej – jeśli wolno mi jeszcze bardziej was zadziwić – on sobie wyobraża, że jest ulubieńcem Stwórcy. Wierzy, że Stwórca jest z niego dumny, wierzy nawet w to, że Stwórca go kocha, że szaleje za nim, że spędza całe noce na podziwianiu go; ależ tak, że go strzeże i ratuje od kłopotów. Modli się do Niego i wyobraża sobie, że On go słucha. Czyż to niezabawne? Wypełnia swe modlitwy prymitywnymi, jałowymi i kwiecistymi pochlebstwami pod Jego adresem i sądzi, że On siedzi pomrukując z zadowolenia nad tymi dziwactwami i cieszy się z nich. Modli się codziennie o pomoc, łaskę, ochronę i czyni to z pełną nadzieją i zaufaniem, jakkolwiek żadna modlitwa człowieka nie została jeszcze nigdy wysłuchana. Mimo to nie zniechęca go ten codzienny afront, ta codzienna klęska – modli się wciąż tak samo.
    Jest coś niemal doskonałego w tej wytrwałości. Muszę was jeszcze bardziej zadziwić: on sądzi, że kiedyś pójdzie do nieba!
    Ma płatnych nauczycieli, którzy mu to mówią. Mówią mu także, że istnieje piekło, w którym gorzeje wieczysty płomień, i że trafi tam, jeśli nie będzie przestrzegał Przykazań. A co to są Przykazania? To coś osobliwego. Opowiem wam o nich w przyszłości.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czytał ktoś "Listy z Ziemi" Marka Twaina?
    Jakiś czas temu Roman Kostrzewski („KAT”) czytał mi Listy Twaina "do poduszki" :wink: Czułam zapach siarki :twisted:

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Aneta (Wiosna)
    Roman Kostrzewski („KAT”)
    o rany, ales mnie nagle w czas wspomnien wrzucila... a tu jeszcze praca, a potem skrobanie sufitu, kurna, przede mna. bede mial o czym myslec podczas tej niezwykle zajmujacej czynnosci - "trzy szostki, szostki trzy" :twisted:
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mnie urzekł Erich Fromm "O sztuce miłości". Piękna wzruszająca filozoficzna ksiazka, która naprawdę wiele mi dała. Niestety... pozniej przez miesiąc nieświadomie wyszukiwałam jakis mankamentów psychologicznych u moich znajomych ale z czasem mi przeszło i zostało tylko miłe wrażenie :wink:

Druga pozycja, która przychodzi mi teraz do głowy to St. Hwinn "Hanemann". Ciekawie wpleciony wątek śmierci Witkacego (w sumie to jego samobójstwa). Wyciska łzy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja mam "Kat`a" na bieżąco i w zbyt dużych ilościach. Brat ma 15 lat, hormony buzują, bunt i wogóle. Czasem się zastanawiam czy on ma wszystko ok ze słuchem ;-) Książki - hmm - ostatnio tylko Dach, Begg i Milewski i Kodeks Cywilny pod red. Beck`a ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a tu jeszcze praca, a potem skrobanie sufitu, kurna, przede mna. bede mial o czym myslec podczas tej niezwykle zajmujacej czynnosci - "trzy szostki, szostki trzy"
    Tylko nie pomaluj cian na jakie death'owe kolory. :twisted: Moesz zosta niezrozumiany. :wink:
    Ja odcie wybieraam czytajc Nicka Cave'a (Gdy olica ujrzaa anioa)
    Siriah do tej pory twierdzi e nasza sypialnia to Zamulone Akwarium :lol:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)