Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 349
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Najlepsza wg. was ksiazka !

Postanowilem troche rozruszac dzial ksiazki. I mam pytanie jaka ksiazka po przeczytaniu najlepiej sie wam podobala, a na jaka straciliscie tylko czas !
    Moje typy to:
    Najlepsza: Dzieci z Bulerbyn
    Najgorsza: to wiekszosc lektur szkolnych sa one przewaznie nudne

To jest moje zdanie, a co wy sadzicie na ten temat ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hmmm, nad tym bede sie rozwodzil po powrocie do domu.. Jedno powiem teraz - lektury szkolne nie sa nudne... Czasem to naprawde perelki, tylko trzeba dostrzec ich piekno.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Lektury szkolne są dla humanistów. Niestety, ja, jako przyszły biotechnolog nie czaje większości z nich. Jest to dla mnie po prostu zbyt głębokie. Co widać po moich ocenach, chociarz w tym roku sie poprawiłem (dla dociekliwych: 1 klase lic zdałem... na 2-, a mialem 7 pał, to sie nazywa fuks).

Najlepsza książka? Z lektur lubie Pana Tadeusza, nie z lektur wszelkie ksiazki o tematyce informatycznej, biologicznej i naukowej.

Najgorsza? Wszystkie inne lektury, które czytalem.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Ja ostatnio skonczylem zatapiac sie w "Pochowaj me serce w Wounded Knee" aut. Dee Brown i uwazam obecnie za najlepsza przeczytana ostatnio ksiazke. Z tym ze nie jest to zadna beletrystyka, a dokument o historii mordowania Indian przez amerykanow (celowo z malej "a").
    BTW obserwujac wydarzenia wieku XX oraz obecne mam nieodparte wrazenie, ze amerykanie, a juz na pewno ich "elity" polityczne, niewiele sie od tego czasu zmienili.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja nie mogę powiedzieć, żeby wszystkie lektury były nudne. Owszem, część z nich pisana starszym językiem nie wchodzi tak jak dzisiejsze teksty, do których jesteśmy przyzyczajeni.

Jedną z książek, którą czytałem wielokrotnie to Dywizjon 303 Arkady Fiedlera. Lubie tematykę wojeną. Po za tym świetnie mi się tę książkę czytało, jest dość dynamiczna i mocno pobudziała moją wyobraźnię.

Nieco poźniej zafascynowałem się książką Przebudzenie, którą napisał Anthony de Mello. Ta książka, która nieco burzy dotychczasowy obraz świata i widzenia ludzi.

Dużo książek w życiu nie przeczytalem, ... może z wyjątkiem technicznych, ale uważam, że czytać należy więc nadrabiam. Obecnie czytam Samotność w sieci - Janusza L. Wiśniewskiego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wg mnie najlepszą...
    lekutrą są Medaliony - działają na wyobraźnię jak 15 kg młot - solidne uderzenie, które pozwala przymyśleć wiele rzeczy.
    książką "dla ludzi" - takowej nie ma - każda jest na swój sposób dobra. Dla młodych moze być Pan Samochodzik, a dla starszych np. Gnój. Tutaj kazdy autor którego książkę przeczytałem (no może 95%) musiałby zająć równorzędne miejsce. Każda ma jakąś wartość.
    książka informatyczna - Turbo Pascal dla dzieci od 9-99 lat. Ksiązka od której zacząłem przygodę z komputerami na poważnie...

P.S. Nie książka a film. Idźcie koniecznie - Upadek. Warto zabaczyć jak wyglądają ludzie, który nagle ocnęli się z zaslepienia, jak wygląda ich psychika... Dla mnie rewelacja, mimo, że wielu uważa, że to film broniacy Niemców... ale to pewnie wymysł amerykanów (również umyślnie napisane)

Anonymous
    Gość

Najlepsza wg. was ksiazka !

A mi sie podobał "Ojciec Chrzestny" Mario Puzo. Szczerze polecam! Lepsza niż film.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Re: Najlepsza wg. was ksiazka !

Witam!
    Jak przypomne sobie ile ksiazek przeczytalam... to wydaje sie niemozliwoscia by wybrac tylko te jedna.
    To sie nie uda.
    Czasem nawet lapie sie na tym, ze dopiero po kilku stronach juz... wiem, ze dana ksiazke czytalam kiedys. O lekturach nie wspomne bo gorzkie wydaje sie to czlowiek "musi" przeczytac.
    Ostatnio tez powracam do tych ulubionych.
    Do diuny tez.
    I do Prachetta.
    Tak - na cieplo - zimne wieczory polecam lekka lekture, typu 3 czarownice Prachetta.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Rozmowy z katem" niech będą uzupełnieniem do "Medalionów", bo to jest dopiero kop, do tego można poznać mentalność niektórych "bestii". Dla mnie osobiście książką która wywołała na mnie wrażenie, tzn się wciągnąłęm był "Potop", to pijaństwo, bitwy, fortele Zagłoby... boki zrywać można, ale co tam takie "cegły" i tak najbardziej kocham poezję, nic nie jest tak piękne jak erotyki Leśmiana, Tetmajera, Baczyśkiego... mmm odpłynąć można kto wie może kiedyś sam tutaj opublikuje jakś swój wiersz... :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja za bardzo nie lubie czytac
    Harry Potter wszystkie częsci ale to chyab jkazdy zna

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)