Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Renesans Polskiej Demokracji

Mówią, że są początkiem renesansu polskiej polityki. Ich idee inicjatywy ludowej w powszechnym zastosowaniu mają się świetnie na Zachodzie…Czy szykuje się nam odmiana starej kulejącej już na obie nogi polityki…? A może świadomość społeczna patrząc na ostatnie poczynania rządzących stała się siłą z którą rząd wreszcie musi zacząć się liczyć…? Wiele by można opowiadać o stanie Naszego państwa, wyszukując niestety na pierwszym miejscu złe jego strony ( gdyż jest ich bardzo wiele ) Nie popadając jednak w demagogie, wiele już osiągnęliśmy. To zdanie chyba nie zrobi na nikim wrażenia kto choć trochę interesuje się losami kraju. Wiele istniejących partii politycznych posiada swoje panaceum na osiągnięcie „ taniego, przyjaznego obywatelowi państwa. Słyszymy zewsząd obietnice poprawy tego co złe, lepszego życia…itp. Paradoksem jest to, iż wybieramy ciągle jednych i tych samych ludzi „władzy" którzy najczęściej na przełomie wielu już lat swoich politycznych karier uczynili wiele złego, co gorsza nie wyciągając z tego dziś jakichkolwiek wniosków. Ostatnimi czasy w sieci pojawiła się organizacja przejawiająca chęć zmian, pod nazwą „ Polska Online" kryją się idee – inicjatywy ludowej, stworzenia nowych wzorców politycznych i przede wszystkim zwiększenie świadomości politycznej obywateli RP.Zaciekawić może to, iż jej członkowie są często ( lecz nie tylko) młodymi wykształconymi ludźmi nie stojącymi w cieniu partyjnych prominentów…są to ludzie, którzy nie liczą na zysk czy sławę. Dla nich ważny jest człowiek, obywatel. Starają się upowszechnić bezpośrednie formy władzy i doprowadzić do pełnej świadomości obywatelskiej. Ich działalność w dużym stopniu może zagrozić współczesnej władzy.Jednak czy Nam obywatelom zależy na rządzie w obecnym wyglądzie czy może wreszcie nadszedł czas na zmiany. Oni nam je oferują, postarajmy się to docenić i nie bójmy się nowej rzeczywistości jaką nam proponują

www.polska-online.org

Thumbs up

Uhu powiało z jednej strony grozą a z innej... spamem.

Cóż za magiczna liczba członków tej społeczności! 69...

Ahh, wspaniała jedna inicjatywa, piękna! Wprost pod publikę zmniejszenie o połowę pensji posłom, czyli do ilu? Do 5 000? Ja - 19 latek, który dopiero co skończył liceum, nie podjąłbym takiej pracy za 5 000. A co dopiero osoba wykształcona i inteligentna, która potrafi się dostać do sejmu.

A teraz co do strony to...

Liczba Polaków z każdą minutą maleje w zastraszającym tempie.
    Zastraszające, czyli jakie? Macie jakiekolwiek wiarygodne dane które o tym mówią?

Naszym celem jest stworzenie nowych wzorców postępowania dla polityków.
    To znaczy?

Dlaczego polski polityk ma być uważany za granicą za niedouczonego cwaniaka?
    A są?

Chcemy by zaczęto cenić i szanować Nas, jako obywateli Państwa w centrum Europy.
    Jakoś nie czuję się nieszanowany, a ostatnio miałem pewnych obcokrajowców i owszem wspomnieli coś o politykach ale przez to nie zmienił się ich szacunek dla przeciętnych mieszkańców, może to kwestia inteligencji oceniającego?

Będziemy dążyć do tego by osoba polityka kojarzyła się nie tak jak obecnie z fałszem, kłamstwem i oszustwem, ale z prawdą, szczerością i zaufaniem.
    Przysłuży się temu obniżka diet... Najlepiej dać talony na wyżywienie i tyle, za dobre sprawowanie dać deser!

Chcemy by w naszym kraju to obywatele powszechnie decydowali o losach państwa i mięli znaczący wpływ na jego politykę (mówi o tym 4 artykuł Konstytucji RP).
    Konkrety?

W ciągu ostatniego czasu z Polski wyemigrowala ponad 1/5 Polaków.
    36 milionów * 0.2 ~= 7 milionów. Nono... Ciekawe...

My nie chcemy stąd wyjeżdżać, nie chcemy zostawiać tego kraju na pastwę mięsożernych polityków.
    Promujecie polityków którzy są wegetarianami? :P Przypomina mi się Kołodko

podniesienia z dna naszego państwa
    Dno? Jeszcze daleko do dna!

Kiedy będziemy grupą 100 tysięcy osób
    To mnie zawołajcie.

Jak na moje tworzycie zwykłe Web 2.0 a po jakimś czasie walniecie reklamy na których zarobicie, inną możliwością jest że z inicjatywy która naprawia państwo przekształcicie się w partię polityczną (a zbliżają się wybory to i reklama się przyda!) a osoby które przyprowadziły najwięcej ludzi dostaną się na listy wyborcze.

Jeszcze jedno!

W dziale "projekty" jest projekt "INICJATYWY USTAWODAWCZEJ" na nieszczęście jest tam data 09.02.2006, jak mniemam 9 lutego 2006. I przez te półtora roku z realizacji jest odhaczone jedynie, to co jak sądzę było od początku. Do inicjatywy potrzeba 11 300 zł, a przez te półtora roku nie widzę żeby coś przybyło...

11 300 zł / 18 miesięcy = 627 zł / miesiąc, co prawda nie twierdzę że ktoś miał łożyć ze swojej pensji... ale gdyby 10 osób zrzucało się po kilkanaście złotych (powiedzmy 20zł) to już byście mieli 30% kwoty, czy los państwa nie jest tego warty?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Liczba Polaków z każdą minutą maleje w zastraszającym tempie.
    No. Bo Prawdziwy Polak to tylko katolik. A tych jest coraz mniej. Z tegoż samego powodu przestałem deklarować swoją narodowość. Nie chcą mnie w tym kraju, to spierdalam. Logiczne? :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Już jest 71

śmieszny jest troche ten banner na górze :

Polska ONLINE Razem możemy więcej ... ... ... google

ja wiem, ze google płaci za umieszczenie swojej wyszukiwarki, ale nie wiem czy wiecie, ale polskie partie nie mogą być finansowane z zagranicy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dowiedziałem się z jednego artykułu że domagacie się kastracji gwałcicieli, a z drugiego że nie podobają Wam się poglądy LPR (jakie jest to trzecie wyjście?) //ja nie mogę tak piszecie o tych brudnych gabinetach aborcyjnych pełnych złych zarazków, może tak zaspokoicie swe żądze albo zainwestujecie w gumki i tabletki?

Reszta strony jest "w budowie". Pozwólcie nam zapoznać się dokładniej z waszym światopoglądem, co sądzicie o różnych partiach politycznych...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No to mnie Meusz naprowadził. Byli tacy jedni co by wszystkich zamykali, kastrowali, wieszali i w ogóle egzorcyzmy odprawiali. A tu się okazuje, że części z nich samych nienawidzą.
    Dajcie trochę własnego wkładu i inicjatywy ziomale, a nie tylko wrzeszczeć jak koty na podwórku.

Często zastanawiamy się nad tym dlaczego ludzie odwiedzający stronę, wyrażający poparcie dla celów organizacji wchodzą i wychodzą bez pozostawienia po sobie żadnego śladu
    Bo ludzie wchodzą i oceniają waszą stronę, jak wlepiacie adresy na dziesiątkach forum - widocznie ich niezbyt zachęcacie swoimi poglądami i programem. Co wcale nie oznacza, że trzeba wyzywać innych od "bezmózgich stereotypów". Jak dla mnie - PÓKI CO - jesteście nierealni (tak, to odpowiednie słowo..)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)