Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wcale nie twierdzę, ze jesteś językowym purystą. Jeśli tak to odebrałeś, to niepeorozumienie. Generalnie zgadzam się z tobą - co innego eksperymentoweanie o jakim pisze Bralczyk - tu jednak trzeba mieć ogromną swiadomość językową, a co innego niedouczenie, czy głupota. Ale jednak internett jest przestzrenią swobody także i wtym zakresie. Choć mnie się czasem trudno z tym pogodzić, bo wolę poprawną pisownię. Poza tym - masz rację pisząc o komunikacji - ale języka ma też inne niż komunikacyjna funkcje - emotywną chociażby. No i tu już nie da się zastosować twojego argumentu. Łacinę się unowocześniea, ale to nie zmienia faktu (a może nawety go uwypukla), że to jezyk martwy. Tworzy go wąskie grono specjalistów wymyślających głównie neologizmy na rower czy telewizor. Podczas gdy żywy język tworzony jest spontanicznie przez użytkowników. A cytat, który przywoiłujesz -no cóż, język, jakiego używam, świadczy o mojej kulturze. I to na razie tyle

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A tak w ogóle, to na GG ma być pierwsze internetowe dyktando. Może się warto sprawdzić

szczegóły: http://www.mojageneracja.pl/8899

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pomysł dobry i ja może nawet wezmę w tym udział. Pytanie tylko, czy zmieni to coś w stanie języka w necie... Niestety jestem sceptyczna

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Gadu dyktando

Cytat Napisał ULA
    Pomysł dobry i ja może nawet wezmę w tym udział. Pytanie tylko, czy zmieni to coś w stanie języka w necie... Niestety jestem sceptyczna
    Wiesz, cwaniaki się zawsze znajdą, ale to chyba raczej chodzi o zabawę, nie o wygraną (o ile jakakolwiek jest). A świata pewnie nie zmieni, ale też nie o to chyba chodzi :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

* Infobot poprawia teraz literówki i błędy ortograficzne. Zobacz z jakimi błędami potrafi poradzić sobie Infobot. Poniżej kilka przykładów:

* pf smaochód
    * tv diskawery
    * pogdao Alksandów Kjujawksi
    * imn Brzenka
    * pa żyrandko;p
    * sjp okmputeer
    * pn kóhaż

Teraz nie trzeba się już starać pisząc do Infobota :-)
    No to teraz ludzie stracą kolejny powód, żeby wiedzieć jak pisać dane słowo. I teraz dania będzie gotował kóhaż...

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ja 19:53:21
    pn kochasz
    Infobot.pl 19:53:22
    A może chodziło Ci o: kucharz?

1 der Koch
    Nie kóhaż, a kochasz. IMO absurd... chyba przestane używać infobota, jak ma wiedzieć lepiej ode mnie co chce przetłumaczyć...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chyba gość od infobota zatrudnił do tej roboty, zwolnionego z pracy przez MS, Pana Spinacza. :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

taaa, no więc uważam, ze lepiej liczyć na siebie (i ewentualnie słownik) Niż infoboty

W szkole podstawowej zawsze dostawałam dwie oceny z wypracowań: jakaś tam i najpierw 2 potem weszły 1 - za ortografię.
    Pracowałam nad tym bo wstyd mi było - dużo czytałam dużo pisałam.

Dziś jest lepiej - chociaż czasem muszę skorzystać ze słownika lub korektora tekstu żeby się upewnić co do poprawnej pisowni.
    (to była dygresja która przyda się później)

A to co się dzieje w internecie z językiem polskim mnie przeraża.
    Wczoraj dostałam wiadomość z sojuszu w jednej z gier online - nie umiałam tego rozszyfrować. Takiej ilości błędów ortograficzny i chaosu w wypowiedzi dawno nie słyszałam/czytałam - a śledzę wiadomości polityczne.

Jestem opem na jednym z czatów - dziewczyny reagują różnie na poprawianie ich pisowni - jedne dziękują inne krzyczą o dysleksji.

A ja jestem zdania że w 95% błędy to wynik niedbalstwa. Jasne czasem każdemu się zdarzą - ale nagminne pisanie "wogule" "dopuki" "karzdy" "odwarzyłem się" "z kont" - jest najzwyklejszym lenistwem. Bo można sobie wypracować prawie bezbłędne pisanie - nawet przy dysleksji.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A ja jestem zdania że w 95% błędy to wynik niedbalstwa. Jasne czasem każdemu się zdarzą - ale nagminne pisanie "wogule" "dopuki" "karzdy" "odwarzyłem się" "z kont" - jest najzwyklejszym lenistwem. Bo można sobie wypracować prawie bezbłędne pisanie - nawet przy dysleksji.
    W pełni się zgadam. Wiem z autopsji, że można , na chwilę obecną popełniam 1/10 błędów, które popełniałem jeszcze 5 lat temu. A jak popełniam to mam do dyspozycji korektę w samej przeglądarce/innych edytorach. Nie rozumiem ludzi, którzy, mimo że maja tyle możliwości poprawy tego co napisali, dalej męczą oczy innych tym syfem który stworzyli(często jednocześnie prosząc o pomoc).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)