Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Gimp mnie trochę irytuje, zwłaszcza jak mam wstawiać tekst, a PhotoFiltre jest do zastosowań prywatnych a nie komercyjnych.
    Chyba, że tekst się w nim wstawi a resztę dokońćzy w Gimpie.
    :smile:
    Jest jeszcze Inkscape oraz VCW VicMan's Photo Editor i Paint STAR.
    A jak się chce malować i rysować jak na papierze jest np.
    Artweaver.

Dodam jeszcze Pixia i Cropper.
    Zależy do czego kto używa.
    Od Photoshopa wolę Illustratora.
    Photoshopa łatwiej zamienić, dla Illustratora nie widzę alternatywy, nawet Inkscape go nie zastąpi.
    Zależy też, czy do grafiki wektorowej czy rastrowej.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Jest jeszcze:
    Sumo Paint - internetowa aplikacja przypominająca interfejsem znany i ceniony Photoshop została opublikowana w wersji 1.0. Program działa w przeglądarce internetowej, nie ma żadnych ograniczeń i jest całkowicie bezpłatny.

Program jest przeznaczony do obróbki grafiki rastrowej dla amatorów. Wielość dostępnych funkcji nie powoduje utraty szybkości usługi – aplikacja działa płynnie jak na rozbudowany program napisany we Flashu na potrzeby internetowe.

Sumo Paint obsługuje warstwy, efekty przenikania czy przezroczystości, a także oferuje m.in. palety Shape/Brush Tools i wiele innych. Aby rozpocząć pracę z programem nie jest wymagana rejestracja.

źródło: webinside.pl

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pitbull82 Zobacz post
    Witam

Jestem zupełnie zielony z grafiki ops:

Strony, które do tej pory wykonałem: http://it-designer.hk.pl, http://jmnet.hk.pl, http://it.hk.pl, http://programowanie.hk.pl jak widać nie są zbyt graficzne (wiem wiem, bardzo delikatnie mówiąc)

Chciałbym się nauczyć grafiki. Najpierw obsługi programu graficznego i zrozumienia wszystkich tych pojęć graficznych (których w ogóle nie znam), a później, w jaki sposób można wykorzystać to wszystko na potrzeby www.

Zacznijmy od tego, że nie wiem jakiego warto nauczyć się programu - wiem wiem, jest ich kilka, ale pewnie zdania są podzielone. Jeśli ktoś może, to niech wymieni najpopularniejsze programy graficzne (najlepiej pełna nazwa wraz z obecną wersją) i napisze, dlaczego warto się nauczyć akurat tego programu bardziej niż pozostałych. Czy któryś z programów graficznych można uznać za najbardziej przyszłościowy?

Drugą sprawą jest, jak się zabrać do takiej nauki, bo nie mam zupełnie pojęcia. Książka, internet, jeszcze coś innego? Jeśli do konkretnych programów graficznych możecie coś polecić dla totalnie zielonych to bardzo proszę

Bardzo proszę o w miarę wyczerpujące wypowiedzi, bo na ich podstawie chciałbym w dość krótkim czasie zdecydować się na konkretny program graficzny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    Hmm.
    Bardzo dobry jest PhotoFiltre Studio 9.0 [jeżeli wolisz w polskiej wersji ten program,są do niego spolszczenia wystarczy poszukać w googlach ], nie jest najtrudniejszym programem, a ma na prawdę ciekawe i warte uwagi możliwości.
    Jeżeli chodzi o to jak się uczyć, ja polecam Ci, byś sam się pobawił tym programem, najlepsza nauka to nauka na swoich błędach :wink:
    Ach, jeszcze jedno ten program jest na czas próbny, jeżeli uznasz go za dobry to zapraszają do sklepu xD
    Link do pobrania <TU>

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)