Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Jedi - skąd Ty wytrzasnąłeś, że 90% Polaków jest katolikami? :big_smile:
    To znaczy, że teoretycznie 9 osób na 10, z których znam uznawało by władzę zwierzchnią Kościoła i z radością podchodziłoby do tych wszystkich wprowadzanych bzdetów No to ciekawe, bo może 3 osoby na 10, które znam przyznają się otwarcie, do bezwzględnego poparcia Kościoła i - co najciekawsze - nie robią tego w sposób fanatyczny - wiedzą gdzie jest granica "praw Bożych", a gdzie zaczyna się "IV Inkwizycja IV RP".
    Nie no, nie wytrzymam. Próbujecie być tacy fanatyczni, że aż nie przyjmujecie do wiadomości ile jest wyznawców kościoła katolickiego w Polsce? Tu jest co nieco w wiki:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska#Religie_i_wyznania
    Myślę, że polemika z wami nie ma sensu, bo nie przedstawiacie żadnych konstruktywnych argumentów. Wolicie żyć we własnym świecie, w którym są osoby o antyklerykalnych poglądach to proszę.
    A ta część, która tu atakuje kościół ulegając modzie i otoczeniu niech się poważnie zastanowi nad swoim życiem.
    Aha, i jeszcze jedno. Nie zamierzacie wyjechać do pracy do Irlandii?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu Zobacz post
    Ehh, lekcja religii to w 40 % plastyka (jakie rysowanie), 40 % kucie modlitw i wierszykw na pami i 20 % lania wody na sprawdzianach.
    Sodko. Tylko po cholere to komu ?
    Moim zdaniem przedmiot 'religia' powinien w ogle wylecie z szk, i zosta zastpiony etyk. To ju ma wicej sensu.

Potem dzieci by sobie wykreoway wiatopogld, i swoje wasne opinie na temat rnych rzeczy.. a potem owe dzieci mog stwierdzi e : 'Tak, wierz w Boga, i pasuje mi to.'

Ale gdzie problem by mogo uzna e : 'Nie, nie wierz w adn z tych bzdet, i niech id na drzewo.' czy te 'Wierz w Zeusa, i reszt greckich bogw.' czy cokolwiek innego ?

I jestem rozradowany, e wy wszyscy fanatyczni pseudo ateici macie kolejny problem
    Hmm.. Pomin ju to e nie jestem 'fanatycznym' ani 'pseudo' ateist.
    Ale czemu ci cieszy e ateici maj kolejny problem ?

Ja jestem za!
    Bo po co mam 2 godziny tygodniowo marnowa na lekcj na ktrej si tylko w karty z kumplami gra?
    Tak to przynajmniej bym sobie redni podnis...
    A wierzysz w cokolwiek z tego co na tych lekcjach syszysz ?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Akurat w tych kwestiach bym wiki nie ufal.

Nawet jeżeli te dane są prawdziwe - co ma wspólnego liczba ludzi ochrzczonych bezwolnie, przymusowo, do rzeczywistej liczby wyznawców tej religii?

Nie zamierzacie wyjechać do pracy do Irlandii?
    Jak już to do Wielkiej Brytani, albo Holandii, albo gdzieś na południe, na czas wakacji, przedewszystkim w celach rozrywkowych, ewentualnie w celach zarobkowych.

A ta część, która tu atakuje kościół ulegając modzie i otoczeniu niech się poważnie zastanowi nad swoim życiem.
    Modzie? W tej chwili to modne jest pokolenie JP2.
    Otoczeniu? Ponad połowa mojego otoczenia to właśnie tacy ochrzczeni, grzecznie maszerujący do kościoła co 7 dni "katolicy", co niektórzy przyznający się do pokolenia JP2, ale z reguły robiący to bo rodzice/nauczyciele tego nauczyli/wymagają, a nie z powodu wiary, czy przekonań. Wiedza ich na temat KK często ogranicza się na 10 przykazaniach bożych, przykazaniach kościelnych i wierzę w boga. Cokolwiek na temat nieciekawej historii tej religii jest w stanie powiedzieć mało kto.
    Miedzy tobą a nimi jest jedna różnica. Z każdym z mojego otoczenia mogę pogadać na temat tego co sadzę o KK. Nikt się na mnie jeszcze nie obraził.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wikipedia jest zdecydowanie fascynującym źródłem, ale gdybyś chociaż odrobinę obracał się w internecie, wiedziałbyś że nie jest źródłem zaufanym (wiarygodnym) i nawet zabronionym przez niektóre uczelnie do cytowania.
    I proszę - nawet nie próbuj przekładać ilości ochrzczonych dzieci na ilość praktykujących katolików, bo normalnie zjadę z rozpaczy.

Prezentujesz typową mentalność giertysia i ojca piździka - kto nie z nami, ten przeciwko nam - aka "na stos innowierców". W tej sytuacji dyskusja (to takie coś, co polega na wymianie argumentów z obu stron) faktycznie nie ma sensu, ale wyłącznie z Tobą. Właśnie przez TAKIE podejście i przez takich "niby katolików" ludzie odwracają się od Kościoła - potraficie tylko zrzędzić, a połowa z Was chodzi na msze, bo "mamusia tak kazała i jakoś mi tak zostało". Nie wspomnę już o tym, że gro KATOLIKÓW z Radia Ma-Ryja po prostu pije BOSKĄ NIENAWIŚCIĄ do wszystkiego co się rusza i ma poniżej 80 lat na karku. Jak to pięknie zauważył macol - dyskutuję z wieloma ludźmi, od ateistów po księży, ale jeśli już sama rozmowa ma miejsce, to nie zdarzyło mi się jeszcze, by ktoś się przez to na mnie lub mnie obrażał.
    Zalecam zacząć odróżniać dyskusje społeczne od telefonu na antenę toruńskiej rozgłośni.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

odnośnie tematu w wątku

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński poinformował dziś w sejmie dziennikarzy, że jego partia zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego zapowiedziane przez MEN rozporządzenie ministra edukacji narodowej, w myśl którego do średniej ocen na świadectwach wliczane byłyby oceny z religii.

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/n...ii,888765,2943

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selena od kiedy to zaczęłaś pasjonować się polityką?

Jedi jeśli dla ciebie każdy kto nie chce, żeby mu wciskano gusła na siłę przez gardło jest fanatykiem - to chyba raczej ty powinieneś zastanowić się nad swoim życiem. Bo to na czym je opierasz - wiara, jest w twoim wypadku tak marna, że na poparcie jej słuszności musisz mieć parę set/tysięcy/milionów osób które do wierzenia w to samo się zmusza. Jeśli tak ci przeszkadzamy że nie możesz nas zdzierżeć nawet w tym kraju, to co tu robisz i jak wytrzymujesz z nami na forum? Chcesz nawracać niewiernych? Ależ to szlachetne :czarownica:

Ateizm jest modny. No nie rozśmieszaj mnie. Przecież cała ta głupawa władza, któr wybrał ten ciemny naród jedzie na religii katolickiej. 90% katolików? A może być inaczej skoro pierwsze do ochrzczenia dziecka zmuszani są rodzice a potem samo nieświadome dziecko? Może maluch który nawet nie rozumie co się do niego mówi ma dać proboszczowi kopa w twarz? I pewnie w te 90% wliczone są też wszystkie noworodki, które gdyby można kościół ochrzciłby jeszcze w łonie matki albo zaraz przy zapłodnieniu. Aż cud, że nie wymyślono jeszcze odpowiedniego kropidła.

My tobie nie wchodzimy do kościołów i nie zdejmujemy krzyży, ale za to dorośli faceci w czarnych kieckach chcą z pomocą ludzi takich jak ty powiesić krzyż na każdym winklu. No i teraz jeszcze siłą zaganiać nasze dzieci na ich głupawe, pełne nienawiści pogadanki o tym kto jest dobry a kto zły. Może z pozycji katolika powiesz, dlaczego dziecko samo nie może decydować? Czy takzwani "polacy-katolicy" boją się, że kiedy dorośnie zrozumie dokładnie o co chodzi w całym tym bełkocie "księży" - o utrzymanie pozycji monopolisty który ma wyłączność na prawdę?

Widać czego tak na prawdę uczy ta cała wasza wiara w polskim wydaniu - nienawiści, nietolerancji i dzielenia ludzi. To "coś" nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga, miłością... ewentualnych części wspólnych można doszukać się w polityce. To samo robił hitler, tylko że on zabijał a wy chcecie tylko obniżyć średnią, chociaż... wystarczy zobaczyć te biedne staruszki z rodziny radia maryja które najchętniej pozabijałyby zwolenników aborcji. Wystarczy zobaczyć zastępy policjantów wysyłane na procesy o "obrazę uczuć religijnych" - tylko po to żeby kochający bliźnich "katolicy" w ramach miłości nie zorganizowali linczu (nawet sędziego, gdy ten powie coś nie tak). Religijny faszyzm.

Ja na przykład miałem dość słuchania tego, że geje to nie ludzie, że ci co ciężko pracują w niedzielę to nie katolicy, że ten kto na tego głosuje jest zły, podobnie jak wszyscy inni, że wszystko co niekatolickie to dzieło szatana. Nie uważam, że ludzie którzy głoszą takie coś są katolikami, podobnie jak ludzie wciskający innym swoją wiarę. Słyszałem takie coś wszędzie - na mszy, w pdstawówce, w średniej. Może miałem pecha ale nie uważam, żeby narzucana religia oparta na nietolerancji i nienawiści (bo to co kościół głosi to już dawno nie jest chyba takie, jakie miało być w założeniach) mogła przynieść komukolwiek cokolwiek dobrego.

Jedi ty myślisz, że każdy ma być taki jak ty i że tak musi być, bo musi. To już było i nazywało się komunizm. Ja wolę decydować za siebie a ty rób co chcesz. Myślisz, że jesteś mądrzejszy i możesz (albo nawet masz prawo) decydować za mnie - raczej się nie dogadamy. No i ty jesteś na straconej pozycji, bo nigdzie na świecie nie znajdziesz miejsca - gdzie każdy myśli tak samo. No może na białorusi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Całkowicie zgadzam się w tym temacie z opinią r-mi.
    Światopogląd każdego człowieka, również dziecka, powinien być jego prywatną sprawą. Lekcje religi powinny być w kościele a nie w szkole. Osobiście nie wierzę w kościół katolicki ponieważ znam jego wyznawców. Mam swoją prywatna wiarę (pewnie można by nazwać ją jednoosobową sektą), ale zanim odeszłam od katolicyzmu gruntownie zapoznałam się z całą dostępną wiedzą na ten temat. Mogę więc powiedzieć, że wiem więcej na temat kanonów tej religi od 90% jej wyznawców. Większość z ich nie ma pojęcia w co wierzy i to jest na rękę panom w sutannach.

Ja zdaję sobie sprawę, że stalinowska czapka jaką ma na awatarze Jedi ma podobne działanie do moherowego beretu, czyli ogranicza dopływ krwi do mózgu.
    90% katolików? Mówisz o takich jak ja? No tak, ochrzcili bo jeszcze nie byłem wstanie o tym decydować, później komunia, ale tutaj człowiek jeszcze jest w wieku, w którym słuchał się rodziców i to ma być ten katolik?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi Zobacz post
    Selena od kiedy to zaczęłaś pasjonować się polityką?
    odkąd w wątku o pedofilii przemawiałeś do mnie "politycznie" jak wół do obrazu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

C, jeli napisze, e zgadzam si z gosem r-mi'ego i Alarmusa, pewnie nie bdzie to nowoci Ludzie na zachodzie, czy te nawet wschodzie, nie mog poj jak to moliwe, e w Polsce kler ma tak wiele do powiedzenia. Nie potrafi zrozumie, poj tego, do ich wiadomoci w ogle nie dochodzi fakt, e jakakolwiek religia dzisiaj moe rzdzi. Wracajc jeszcze do samej etyki/religii, tu napisze co nowego, mianowicie... nie popieram etyki tak samo jak religii.
    Swego czasu wizytowaem razem z dyrektoriatem pewnych LO i innych szk na lekcjach owego przedmiotu. Co zaobserwowaem?

1. Uczniowie nie s informowani, e nie musz chodzi na religie/etyk. Wrcz s oszukiwani, e MUSZ wybra, cho jeden z przedmiotw. W rzeczywistoci wcale nie ma obowizku uczszczania.
    2. O religii nie musz nic mwi, ale generalnie w wikszoci LO czy innych szk, etyka, w swoim zaoeniu jest porak. Oczywicie, mwienie o filozofii itd. wydao mi si ciekawe, ale poza tym, to troch tak jakby... zaoy rowe okulary. Mwi o tym, e naley wszystkim pomaga, wszystkim si dzieli, kocha wszystkich. Jak nie trudno zauway, nie tylko o tym. Byo mwione m.in te o tolerancji chociaby, ale po paru wizytacjach hmm.. zaczem si zastanawia, czy to troch nie oszukiwanie dzieci? ycie jest brutalne i szybko kopnie w dup za to wszystko o czym mwi na owych lekcjach. Wydao mi si to nieco nietaktowne.
    3. Gdy doszo do indywidualnej rozmowy z uczniami, wyszo na to, i maj podobne zdanie. Dyrekcja podsyaa specjalnie wyselekcjonowanych, ktrzy pytani o matematyk, czy inny przedmiot chociaby o t etyk odpowiadali, i wszystko w porzdku. Nie spodziewali si jednak, e przejdziemy si po szkole, bez obstawy dyrekcji i zaczniemy pyta losowych uczniw. Jedno zdanie ktre zapado mi w pami, pewnego licealisty:

"Ja mam swoj wasn etyk i nie musz mi mci gowy tym co mwi. ycie samo pokazuje jakie jest, a swoje ideay, mog zostawi dla podstawwki."

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)