Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Religia - Wliczana w średnią ocen

Uhh.. No. Powiem tylko że boli.

Ale na razie nie wyrażę swojego punktu widzenia. Za to spytam was, użytkownicy Forum Internautów, co o tym sądzicie.

Cóż, dla mnie skrajna głupota.

Księża zyskali nową broń do walki z wrednymi innowiercami, dawanie 5 i 6 za friko. Większość osób poprawi sobie średnią dzięki religii, a ci co nie chodzą na religię? Zapewne dostaną kreskę. Chyba że znacie szkoły gdzie są lekcje etyki i są prowadzone jakoś przyzwoicie.

Jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek indoktrynacji religijnej w szkole. Chcesz religii? Idź do kaplicy!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

religia przestanie byc totalnie olewanym przedmiotem, na którym sie gada z kolegami i rysuje rysunki w zeszycie

oznacza to też, że większość bedzie miało troche wyższe średnie, a ocena z religii może być tą, która przesądza o tym, czy ktoś ma świadectwo z paskiem czy nie...
    imho zły pomysł.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Napiszę krótko - popier... ich totalnie, już bardziej nie mogą podlizywać się moherom. Może jeszcze matura z religii będzie obowiązkowa ? Na wykopie był taki bardzo ciekawy artykuł, ale serwer im padł ;/
    Zupełnie nie dziwię się ludziom uciekającym z tego kaczystanu. Dochodzi do absurdalnej sytuacji, gdzie kobiety po 50, 60 roku życia krzyczą jaka to aborcja jest zła podczas gdy to ich nie dotyczy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Religia trafiła do szkół, więc powinna być traktowana jak każdy inny przedmiot, oceny z katechezy są zazwyczaj pozytywne i dla części uczniów jest to na rękę bo to poprawi ich średnią ocen.
    Druga sprawa że niewiele się na tych lekcjach nauczą bo z tego co wiem to program nauczania religii w podstawówkach i gimnazjach jest bardzo skąpy.
    Nie podoba mi się natomiast to, że tylko nieliczne szkoły w Polsce mają lekcję etyki, skoro można wybrać etyka lub religia to każdy uczeń taki wybór powinien mieć.
    Średnia ocen katolickich dzieci ma być z religią i to podniesie im średnią ale będzie to niesprawiedliwe wobec dzieci które na religię nie uczęszczają bo np są innej wiary.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Swego czasu miałem przyjemność uczęszczać do technikum prowadzonego przez Salezjan. Z racji rodzaju "ekipy zarządzającej" mieliśmy już nijako ustawowo religię na świadectwach. Problem w tym, że wręcz hobbistycznie zbierałem pały za np. brak marginesów w zeszycie do religii.
    Niegdyś mocno związany z ruchami kościelnymi, w tej chwili nienawidzę tych debili w czarnych kieckach - właśnie za to co robią i jak próbują to wszystko usprawiedliwiać. Żyjemy (podobno) w wolnym kraju, gdzie (podobno) istnieje wolność słowa i wyznania zagwarantowana przez Konstytucję. W jaki do cholery sposób można wytłumaczyć ocenianie kogoś za jego religijność?? Że Marysia kocha Boga bardziej od Wojtusia, a generalnie to Trójca Święta opuściła już Pawełka bo zapomniał kropki w zeszycie do religii??!

Polityków mamy popieprzonych i poza marginesem - to nie ulega wątpliwości. Ale że episkopat nie tyle popiera, co sam wysuwa takie pomysły, to po prostu upewniam się w swojej nienawiści i skrajnej pogardzie do tych wszystkich faszystowskich (nie trawię "skrajnych") fanatyków przepychających wszystko "w imię boga" (celowo z małej).

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Religie, gusła i inne bajki dla dorosłych powinny stanowić prywatną sprawę każdego człowieka, a przedstawiciele tych instytucji powinni mieć ustawowo określone, bardzo ograniczone możliwości działania i wpływania na życie społeczne, szczególnie na dzieci i młodzież, gdyż religię można zbyt łatwo wykorzystać do sterowania ludźmi, tak jak np. sygnały podprogowe.

Wprowadzenie katolicyzmu (nie religii, bo na lekcjach uczy się tylko o jednym wierzeniu) do szkół to IMHO skuteczny sposób na pranie młodych, podatnych mózgów, a jednocześnie zamach na wolność myślenia.

Wprowadzenie ocen z tego "przedmiotu" to tylko kolejny etap indoktrynacji społeczeństwa oraz ugruntowania statusu tego kraju jako państwa wyznaniowego.

Jak widać na najbliższym nam przykładzie obecnej polskiej władzy zbyt bliski kontakt z dowolną religią i jej przedstawicielami nie wpływa na złagodzenie obyczajów, ale wręcz odwrotnie, nie wspominając o autorytarnych zapędach. Osobiście nie wróżę zatem nic dobrego z utrzymywania tego przedmiotu w szkołach i coraz większego wpływu instytucji kościelnych na społeczeństwo, politykę i praktycznie każdą dziedzinę naszego życia.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Ja jestem za!
    Bo po co mam 2 godziny tygodniowo marnować na lekcję na której się tylko w karty z kumplami gra?
    Tak to przynajmniej bym sobie średnią podniósł...

Kiedyś lekcje religii odbywały się w kościele i prawie wszyscy "katolicy" (z wyboru rodziców) uczęszczali na nią przez 3 lata, z reguły po komunii nie kontynuowali tej nauki.
    Później pojawiły się prawicowe partie oszołomów, którzy zafundowali nam religię w szkołach, w pierwotnej wersji miała to być lekcja któraś ze skrajnych, czyli albo pierwsza, albo ostatnia.
    Życie pokazało, że jest inaczej i moja córka ma w dziennym rozkładzie lekcję religii w środku dnia, w związku z czym musi tę godzinę przesiedzieć w bibliotece.
    To znaczy nie musi bo ja jej tak każę (chociaż popieram jej wybór), ona ma już swój rozum, w tym roku osiągnie pełnoletność.
    Obecnie kroi się nam przymusowa lekcja religii, oceny na świadectwach, matura z religii, do jasnej cholery, w jakim ja państwie żyję, w świeckim czy kato-maho-ideologicznym?
    Według mnie te wszystkie zagrania są niezgodne z konstytucją, która zapewnia wolność wyznaniową.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Religia trafia do szk, wic powinna by traktowana jak kady inny przedmiot
    No wanie w tym problem. Ca moj opinia na ten temat zawiera si w pocie RRybak'a.
    Jak w kraju wieckim, demokratycznym, wolnym, z konstytucyjnie zagwarantowan wolnoci wyznania mona uczy jedynie susznej Religi w szkoach?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)