Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Szybki internet Netii na łączach TP

Jako, że to mój pierwszy post na Forum DI witam wszystkich serdecznie.

A oto mój problem:
    Postanowiłem skorzystać z promocji Netii "Szybki internet" na łączach TPSA. Podpisałem umowę z Netią i przez 2 tygodnie czekałem na ostateczną odpowiedź.
    Jakież było moje zdziwienie, gdy w końcu ją dostałem: "Twoje zamówienie zostało odrzucone przez TP z powodu braku technicznych możliwości realizacji usługi."
    Moi "sąsiedzi z przeciwka" i wielu innych moich znajomych korzystających z tej samej centrali mają usługę Neostrada.
    Idąc dalej tym tropem zadzwoniłem do TP z pytaniem, czy możliwe jest zainstalowanie Neostrady na mojej linii. Po chwili dostałem odpowiedź, że tak oczywiście, jaką opcje wybieram...

Reasumując:
    1. Brak możliwości technicznych po stronie TP na założenie ADSL-Szybki
    Internet (wg Netii).
    2. Jest możliwość techniczna po stronie TP na założenie ADSL-Neostrada (wg TP).

Wniosek: ktoś tu kłamie.

Jam mam skorzystać z usługi Netii? Nie chcę brać Neostrady,gdyż jej koszt jest o wiele większy (trzeba mieć "pełny" abonament telefoniczny TP (50 zł a nie 28) a dodatkowo abonament za Neostradę jest też o wiele wyższy, jeśli weźmiemy pod uwagę zniżki Netii). Może ktoś już przerabiał podobny przypadek i wie, "jak to zjeść"?

Pozdrawiam,
    lloyd

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

zadzwon na infolinie netii i powiedz o calej sprawie - ciekawe co oni na to.
    a multimo lub tele2 ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Napisałem i opisałem sytuację. Czekam na odpowiedź. Oczywiście o wynikach poinformuję. Co do reszty operatorów korzystających z łącza tepsy - pewnie jest tak samo.

ps.: dziś przyszedł do mnie znajomy (ta sama centrala), żebym mu pomógł skonfigurować Neostradę, bo "właśnie sobie wziąłem i mi jakaś lampka miga".

Pozdrawiam,
    lloyd

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A czytałeś to?
    Nawet korzystanie z neostrady tp nie gwarantuje, że będzie można skorzystać z usług innego ISP. J. Strzałkowski: "Problem sprowadza się do pojemności danego Punktu Dostępu do Usługi BSA w Netii. Prawdopodobnie są zapchane i nierozbudowane punkty styków sieci pomiędzy operatorami - Netia mogła zgłosić do TP zbyt małe zapotrzebowanie na ruch w punkcie styku sieci obsługującym okolicę naszego Klienta. Jest to szczególnie irytujące dla Klientów, którzy są informowani, że nie mogą skorzystać z usług operatora BSA, ale bez przeszkód mogą powrócić do neostrady w TP. W punktach styku sieci dla potrzeb BSA nie ma bowiem ruchu generowanego przez abonentów usługi neostrada tp." Oznacza to, że Netia po prostu nie doszacowała liczby klientów, którzy chcieliby skorzystać z dostępu przez BSA za jej pośrednictwem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mozliwa jest tez sytuacja ze rzeczywiscie nie ma mozliwosci technicznych tzn ja znam nastepujacy przypadek:
    znajomy mial neo 512 konczyla mu sie umowa wiec wypowiedzial, ale wczesniej zlozyl zamowienie w neti (trafil an okres boomu kiedy na infolini neti i tp sie ktos odzywal najwczesniej po godzinie)
    co sie okazalo zamowil 4 megabity z netii byl miesiac bez neta (co sie dodzwanial do nieti to sie dowiadywal ze utknelo w tp) i sie koazalo ze sie nie da.
    Wkuzyl sie i zamowil w tepsie te 4 megabity i tez sie nie dalo tylko ze w neti dowiedzial sie z enie ma mozliwosci na tym numeze czterech megabitow a w tepsie mu oprucz tego powiedzieli ze max 2.
    Reasumujac byc moze poprostu wnioski byly na rozne predkosci

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)