Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Office 2007

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Office 2007

Witam zastanawiam się nad zakupem MS Office 2007. Co o nim myślicie? Czy 200 zł za taki pakiet to dobra cena?

Pozdrawiam
    Swierszcz

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam dylemat moralny. Teoretycznie obniżka ceny tego pakietu do 199zł zrobiła swoje - ceny zaczynają przypominać te "odpowiednie". Minusem tego pakietu jest (o ile się dobrze orientuję) brak Accessa (bazy danych). Jak dla mnie cena, którą można spokojnie dać za ten pakiet to 139zł.

Inną kwestią jest czy na pewno potrzebujesz rozwiązania akurat Micro$. Idealnym pakietem biurowym może być dla Ciebie darmowy OpenOffice z UX systems. Po polsku i potrafi praktycznie to samo co płatny. Jedyna różnica, to zmiana nawyków (inne menu, inne ikonki) - funkcje te same.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Inn kwesti jest czy na pewno potrzebujesz rozwizania akurat Micro$. Idealnym pakietem biurowym moe by dla Ciebie darmowy OpenOffice z UX systems.
    Byo te cakiem niedawno na amach DI o tym, e WordPerfect jest teraz darmowy, jako cz Google Pack jeli mnie pami nie myli.

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Minusem tego pakietu jest (o ile si dobrze orientuj) brak Accessa (bazy danych).
    Swierszcz, a ktrych aplikacji z Office'a tak na prawd uywasz? Bo moe Access nie jest Ci niezbdny, ew. moe jeste szczliwym studentem jednej z uczelni, ktra uczestniczy w progamie Microsoft Accademic Alliance i akurat Accessa moesz dosta stamtd?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

może jesteś szczęśliwym studentem jednej z uczelni
    Uczelnia niema nic do rzeczy... z tego co się orientuje pakiet msdnaa jest wykupywany na wydział.

Wersja za 199zł(jak dobrze poszukasz, to znajdziesz za 189zł ) posiada Worda, Excela, Power Point i OneNote, przy czym dostajesz licencje na trzy stanowiska.

Zakładając że będziesz potrzebował wsparcie techniczne do OO, skorzystasz z trzech licencji, to i tak taniej niż 3*99zł(najtańsza wersja OO z UX Systems).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czy w OO nie ma jakiś problemów z kompatybilnością? Ktoś mi mówił, że przy otwieraniu 10 megowych plikach Worda mogą być kłopoty.

Ściągnąłem sobie wersję demonstracyjną MS Office. Podoba mi się sposób w jaki zostało zorganizowane menu w sensie łatwości obsługi. Ściągnę sobie jeszcze OO i przejrzę (dzięki za linka).

Na razie Access nie jest mi niezbędny .

Swoją drogą myślicie, że inne firmy pójdą w ślady Microsoftu i zaczną obniżać ceny? Ja bym się nie pogniewał gdyby inne programy też potaniały .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,
    slyszalem ze office 2007 wykorzystuje inny format plikow. Moja uczelnia aktualnie wprowadza ten system, w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec czy pliki z wersji 2007 beda odczytywalne na starszych wersjach.
    Pozdrawiam:ksiadz:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Biegan7 Zobacz post
    Witam,
    slyszalem ze office 2007 wykorzystuje inny format plikow. Moja uczelnia aktualnie wprowadza ten system, w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec czy pliki z wersji 2007 beda odczytywalne na starszych wersjach.
    Pozdrawiam:ksiadz:
    Wersja 2007 korzysta z nowego formatu plikw opartego o xml. To s wszystkie pliki z dodanym 'x' na kocu rozszerzenia starych formatw. Tak wic, np.:
    doc -> docx
    xls -> xlsx
    ppt -> pptx
    Nowy format jest cakowicie odmienny od starego i nie jest sam z siebie obsugiwany przez starsze Office.
    Jednak spraw kompatybilnoci mona rozwiza na 2 sposoby:
    1. Osoby uywajce O2007 mog zapisywa pliki w starszym formacie - mona sobie nawet ustawi w opcjach, eby domylnym formatem by stary, a nie nowy xml.
    2. Jeeli jednak dostaniesz plik w nowym formacie i nie ma Ci kto go zapisa w innym, nie tra gowy. Na stronach Microsoft moesz znale konwerter, ktry pozwoli otwiera Tobie pliki z O2007 np. w O2003. Poniej podaj linka, skd ja cignem konwertery przed kilkoma tygodniami - nie wiem czy zadziaa bezporedni link, w razie czego szukaj FileFormatConverters.exe

http://download.microsoft.com/downlo...Converters.exe

8-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Najnowsza wersja office'a nie przypadla mi do gustu - jestem raczej konserwatysta w tych sprawach. Jednak sam pomysl obnizenia ceny (w tej chwili juz 165 zl w dobrych sklepach), zamiast wydawania ciezkich pieniedzy na reklame, bardzo mi sie podoba.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja uywam Open Office'a i jako nie mam z nim wielkich problemw. Najtaszy pakiet biurowy jaki jest...

Siła Reputacji
    0

hej wszystkim mam taki problem, nie mogę ustawić nagłówka dla każdej strony z osbobna, w załączniki widać ze nagłówki te same ciagną sie dla przez pare stron jak to zmienić zeby jedna strona to jedna seksja i jeden nagłówek ?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg 1.jpg (97.1 KB, 5 wyświetleń)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)