Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Włamanie do komputera?

Opera otwarta na wiadomościach, GG na niewidocznym a ja pisałam w notatniku ... w jednym momencie na monitorze pokazało sie logo Windows i komunikat że na tym komputerze pracuje dwóch użytkowników xxxx. *
    Poniżej dwie opcje do wyboru: przejdź do panelu sterowania lub wyłącz komputer. Wyłączyłam komputer bo panel sterowania to dla mnie ciemna magia.
    Nie mogłam też zrobić zrzutu ekranu bo zniknął na dole pasek narzędzi. Po ponownym włączeniu komputera wszystko wydaje się być w porządku, ale o ile dobrze pamiętam to kiedyś miałam podobny komunikat jak ktoś mi się do kompa włamał.

Czy ten komunikat o dwóch użytkownikach może sugerować że ktos mi sie do komputera włamał?

* nazwa użytkownika.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

możliwe też, że sama jakimś cudem zalogowałaś sie dwa razy

sprawdź czy nie masz aktywnej usługi udostępniania pulpitu.
    przeskanuj tez system jakims programem antywirusowym, zeby sprawdzic czy nie ma trojanów przez które ktoś mógłby wchodzić

najlepszym zabezpieczeniem kompa przed włamaniami, jest łączenie się z internetem przez router zamiast bezpośredniego połączenia. Router będzie pełnił rolę śluzy i sprzętowego firewalla - twój komputer nie będzie widoczny w internecie, z zewnątrz będzie można zobaczyć tylko router. Prawdopodobieństwo włamania się na router jest bardzo małe. Prawdopodobieństwo, że ten co sie włamał na router włamie się na twój komputer jest jeszcze mniejsze

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To chyba niemożliwe bo komputer działał już ok godziny, nic takiego nie robiłam w kompie, pisałam tylko w notatniku, więc jak mogłam się ponownie zalogować?

Skanowałam BitDefender i MKS Vir on line , ale nie wykazuje nic podejrzanego.

Nie wiem o co chodzi z tym routerem ... ja łączę się przez modem z zasilaczem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no nie wiem, może jakiś skrót klawiszowy do logowania nie używam windowsa na codzien, wiec cieżko mi powiedzieć.

router to jest takie urządzenie, które (w zależności od sposobu dostępu do netu) podłączasz zwykle między modem a twój komputer. Pozwala on na rozdzielenie internetu na wiele komputerów. Ale nawet jak masz tylko jeden komputer, efektem ubocznym posiadania routera jest wzrost bezpieczeństwa ( moja siostra ma Net24 i tylko jeden komputer, zamiast firmowego modemu z Netii ma router ADSL )

Taki router kosztuje w okolicy ~100 zł (może być taniej lub drożej w zalezności od możliwości)

Jeśli masz modem kablowy, a nie ADSL, router bedzie sporo tańszy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziękuję.

a routera nie mam na pewno.

Wydaje mi się że mam komputer zabezpiecczony przed włamaniem, ale wszystko jest możliwe.

To prawda że najłatwiej jest sie włamać przez GG?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie, najłatwiej przez IE. W ogóle łatwo, jak nie ma porządnego firewalla. Ale GG to owszem, też dziura w ogrodzeniu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

IE jest bo ponoć musi być i przez nią robię tylko skan BitDefender i MKS Vir a poza tym jestem w necie tylko na Operze.
    Ale jest ktoś kto zna wszystkie zabezpieczenia mojego komputera, nie podejrzewam go o złośliwość, ale jego ciekawość jest o wiele powyżej przecietnej.
    Przez GG miałam kiedyś włamanie, więc zapytałam o te GG, nie sądziłam że IE jest taka dziurawa.

Nie tak dawno jeszcze miałam taką stronkę na której można było sprawdzić zabezpieczenie komputera, niestety gdzieś mi to wcięło.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    sprawdź czy nie masz aktywnej usługi udostępniania pulpitu.

Nie wiem o co chodzi z tą usługą udostępniania.
    Widzę jednak że jestem jedynym użytkownikiem dzisiaj, ale ...
    Czy powinnam mieć zaptaszkowane "zezwalaj na wysyłanie zaproszeń ..."?
    http://img337.imageshack.us/img337/8800/zdalnuu9.jpg

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mozesz wylaczyc, jesli nie uzywasz udostepniania. lepiej nie miec aktywnych niepotrzebnych uslug, bo kazda dodatkowa usluga to dodatkowe dziury, przez ktore ktos moze wejsc...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    mozesz wylaczyc, jesli nie uzywasz udostepniania. lepiej nie miec aktywnych niepotrzebnych uslug, bo kazda dodatkowa usluga to dodatkowe dziury, przez ktore ktos moze wejsc...
    Nie używam żadnych udostępnień.

Czy to znaczy, że ktoś kto zna parametry mojego komputera, mógl bez problemu sie tą furtką wcisnąć?

Bardzo dziękuję za dobre rady.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)