Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przy szybszej grafice z tego co wiem, mogą być smużenia i faktycznie, przy słabszych monitorach (nie tych z najwyższej półki) da się to zaobserwować. A w te tańsze właśnie celuje

edit: Raczej zdecyduje się jednak na ten z matrycą MV, tylko czy ktoś mógłby laikowi w kwestiach monitorów czym się różni MV od TN? Google niezbyt tutaj pomogło odsyłając do matryc w aparatach :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przepraszam, za pisanie post pod postem, ale chce odświeżyć temat, by ktoś do niego zajrzał jeszcze

Zdecydowałem się raczej na 90%, iż kupie monitor rekomendowany przez Piotrka za co serdecznie dziękuje (ten artykuł trochę pomógł http://www.suntec.pl/tech.html)

Tylko mam jeszcze jedno pytanie które mnie trapi.
    Czy różnica między 8 ms, a 2 ms jest tak duża, czy jednak nie?

No i co z maksymalną rozdzielczością? 1280 x 1024 trochę straszy :P

Edit: Po czym sprawdzić, że monitor ma panoramę i czym dokładnie ona jest?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Rozwój technologii lcd jest tak szybki, że zacierają sie różnice pomiędzy rodzajem użytej matrycy - każdy producent minimalizuje wady na swój sposób.
    Zajrzyj do linka z mojego poprzedniego postu. Masz tam spis recenzji monitorów z większości liczących się stron internetowych w kraju. Wybierz taki model, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. I jak zapewne przeczytasz, różnice w odświeżaniu 2, a 8 ms są praktycznie niezauważalne.
    Nie wiesz co to jest ekran panoramiczny ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Black Zobacz post
    Edit: Po czym sprawdzić, że monitor ma panoramę i czym dokładnie ona jest?
    Monitory panoramiczne wyświetlają obraz w formacie 16:9/15:9/16:10. Czasem zdarza się że w nazwie LCDka dodane jest słówko "wide" - tak jak np tu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Marshall--> Dzięki za odpowiedź Wiesz, zawsze lepiej oprócz strony wiedzieć od kogoś, że różnice są niezauważalne. Co do obrazu, to szczerze nie miałem pojęcia, że panorama działa tak samo w monitorach (dziekuje tu szaremu userowi za objaśnienie )

Edit: Przy okazji spytam, dlaczego jak patrze to jest tak mało monitorów z matrycą MVA?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przepraszam, że odświeżam ten temat, lecz nie ma sensu zakładać nowego, skoro chodzi o to samo

Mianowicie, pół roku temu, czy kiedy pisałem ostatni post, zakupiłem w końcu monitor.

Problem polega na tym, że potrzebuje teraz drugiego monitora i tu się zaczynają problemy. Cennikowo do 1000 zł.

Rozważam zakup monitora z matrycą TN, gdyż z MVA monitorów jest bardzo mało niestety. Miałem kupić takowy ostatnim razem, lecz padł na moich oczach w sklepie... Sam typ niestety wycofany już ze sklepu.
    Lecz wrócę do samego monitora, czy różnice pomiędzy matrycą TN i MVA są tak duże, widoczne w pracy? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś na "chłopski rozum" mi wyjaśnił Dodatkowo zauważyłem, że jest jeszcze coś takiego jak Premium MVA czy PVA. To jest jakieś lepsze czy co?
    Wracając do TN, czemu matryce tego typu są w przewadze ilościowej?

W każdym razie, rozglądam się za monitorem panoramicznym z wtyczką cyfrową DVI. Do 20+ cali (w granicach 1000 zł, 1100)
    http://www.komputronik.pl/Monitory_L...elny,id,37000/
    Ten przykuł moją uwagę

Albo ten:

http://www.komputronik.pl/Monitory_L...elny,id,44733/

Ktoś znający temat mógłby choć trochę pomóc, doradzić?
    Monitor bardziej do rozrywki, filmów, gier. Niestety nie używam go do pracy.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rozważam zakup monitora z matrycą TN, gdyż z MVA monitorów jest bardzo mało niestety.
    Mało ale jednak są Polecam zastanowić się nad modelem Belinea 2080 S2. Mam porównanie akurat tego modelu z Samsungiem 223BW, który nie jest taki zły jak na Samsunga. Nie napisałeś do jakiej pracy ma służyć. Grafika -> Corel, PS, Gimp -> MVA, do Offica (OO, M$) wystarczy nawet Samsung 940N I taki drobiazg który z czasem wychodzi sam - PIVOT, czyli rzecz praktyczna zredukowana do gadżetu w momencie wyboru/zakupu, a potem się żałuje. Tu plus dla LCD Belinea. Mam również styczność z LCD firmy Dell - na nim dosadnie widać przewagę MVA nad TN - głównie jakość kolorów i kąty patrzenia, ale to sprzęt sporo droższy od popularnych modeli Samsunga, Belinea itd.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Monitor bardziej do rozrywki, filmw, gier. Niestety nie uywam go do pracy.
    Pisaem do jakiej

Co do modeli, w sumie zostali mi dwaj kandydaci

http://www.komputronik.pl/Monitory_L...elny,id,44733/
    http://www.komputronik.pl/Monitory_L...,id,44777,s,1/

Przyznam szczerze, e mam powany dylemat, rnice wydaj si naprawd znikome (We Flatronie, ku ktremu si skaniam 2 ms) i chyba wejcie DVI-D. I tu wanie pytanie, bo Flatron ma jeszcze wejcie DVI-D wic to najlepsze. Tylko jedno pytanie, ja mam wejcie DVI-I (dual link) w karcie graf. i wanie si zastanawiam, bdzie jaka przejciwka z DVI-D na I, czy te bd musia analogowo podcza?

Co do Belinea, przyzwoity monitorek, ale troch za drogi, a ju i tak "przecigam" dalej ni powinienem w kwestii cenowej.

Generalnie chodzi mi o to wejcie, czy istnieje co takiego jak przejciwka pomidzy DVI'ami. Bo bez tego mam wybr samsung - cyfrowy, LG - Analogowy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pisałem do jakiej
    Moje niedopatrzenie Wobec tego samsung spokojnie Ci wystarczy. LGka nawet za dopłatą bym nie wziął Kineskopy Flatron to "super sprawa" ale LCD w ich wykonaniu to nie wypał. Owszem, design mają świetny, ale jakość obrazu - hmm ..., jest niska, bardzo niska i taka jaką prezentują LCD LG

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmm mówisz? Dziś w MM widziałem obydwa monitory i powiem Ci, że ten LG prezentował się całkiem nieźle (w temacie trochę zielony jestem, stąd tak pytam i bardzo dziękuje za odpowiedzi, bo właściwie jesteś jedyną osobą która odpowiada )

http://www.komputronik.pl/Monitory_L...,id,36161,s,1/
    Może "doszarpać" się o te 100 zł i kupić ten? Jedyne co, mam pewną wątpliwość add. jednego komentarza dt. "lampy prześwietlającej górną krawędź". Umie ktoś wyjaśnić o co chodzi i czy to taka duża wada?

Mowa też jest o matrycy A i S, jak czytam komentarze, jakieś numery seryjne sprawdzali :P Da się jakoś to sprawdzić?

EDIT: Pogooglowalem trochę i strasznych rzeczy się dowiedziałem :P Opisze jutro w drugim edicie, bo jednak biorę tego 226BW, tylko nie wiem czy dostane tego co trzeba...

W skrócie: Z tymi matrycami to niezłe jaja są, to są cztery różne jakościowo matryce i trzeba sprawdzić przed kupnem w menu monitora po wstukaniu comb klawiszowych (sic!) wyświetli się dopiero model matrycy.
    Zdecydowałem się na to, bo jeśli uda mi się znaleźć te najlepszą, to z tego co czytam i widzę, dostane całkiem przyjemny w pracy monitorek.

EDIT2: No, monitor zakupiony. Trafiłem najlepszą matryce, więc wszystko gra, więcej szczegółów tu: http://andrewswihart.net/blog/review...bw-lcd-c-panel w kwestii tych dziwnych kilku matryc.

Dziękuje za pomoc

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)