Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Cypryjskie IP

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

wiesz jak klikam w ten link co go wkleiłeś to też mi nie wchodzi (bad request)
    Nie znam przyczyny, dlaczego Tobie nie działa, nie znam konfigu Twojego FF.
    Gdybym miał szklaną kulę (spoko po prostu zgaduje co mogło pójść nie tak)
    To mogłoby wyglądać to następująco:
    1) udało Ci się wejść z przeglądarki, wszystko wyglądało jakbyś był na cyprze
    2) wpisałeś dane w ustawienia mozilli/ff
    3) ni stąd ni z owąd cały net przestał działać albo działało dopóki nie zamknąłeś przeglądarki i nie otwarłeś ponownie.

Jeśli tak to się działo to najpierw bym sprawdził co wpisałeś do ustawień (bardzo prawdopodobne, że wpisałeś nie cały adres tylko zamiast jego części są kropeczki) albo to spróbój poprawić, albo jeśli nie zadziała wywal/zresetuj ustawienia, i próbój ponownie dopiero jak będzie Ci chodzić Mozilla

Widzę, że jednak wybrałeś możliwość b) ręczna konfiguracja. Plus za ambicje

BTW. Włanie uświadonmiłem sobie, że Mozilla ma ta funkcje w innym miejscu, w każdym razie musisz popróbować z adresem, IP proxy i portem
    Powinny być te dane dostępne na stronach Twojego servera proxy ale to będzie natępny krok, jak sprawdzisz Swoje ustawienia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja to robiłem w sposób następujący!!!

1) Wszedłem do Mozilli Firefox
    2) kliknąłem na narzędzia a potem na opcje
    3) W opcjach kliknąłem na zaawansowane a następnie
    ( "Połączenia- ustawienia" )

4) Następnie kliknąłem na " ręczna konfiguracja serwerów proxy "

Potem wpisałem tam np " 212.31.98.170 " i port 3128

( Jest to pierwszy port z góry, który jest wypisany na tej stronie co podałeś mi bodajże 2 lub 3 dni temu ! )
    Następnie kliknąłem na " użyj tego serwera proxy dla wszystkich protokołów " i kliknąłem OK!!!

Po tej operacji Mozilla już nie chodzi tzn nie łączy sie z internetem!!!

Mógłbym coś z explorerem pokąbinować, ale nie będę ryzykowałem bo wkońcu wszystko przestanie mi działać :/

Wiesz co z tą Mozillą może być nie tak?? Kurcze powinno działać! Wydaje mi się, że wszystko robię prawidłowo

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po pierwsze trzeba naprawić to co zepsuleś
    1) wróc do tych ustawień, i usuń serwer proxy (wyczyść te pola), jeśli masz opcję "używaj serwera proxy" ew użyj dla "wszystkich połączeń" odznacz je - jak to wyłączysz sprawdź czy w ogóle działa.
    Jeśli bez proxy nie będzie dzałać pisz, jeśli zadziała to możemy przejść do następnego kroku:

2) wstaw jakikolwiek serwer proxy (niekoniecznie anonimowy), albo ten zaproponowany przez Twojego ISP, albo pierwzy z brzegu darmowy - sprawdź czy przeglądarka połączy się z jakąkolwiek stronką - jeśli tak to pisz, jeśli nie spróbój z jakimkolwiek innym. Jeśli znajdziesz jakikolwiek, z którym te ustawienia działają; wrzuc tu jego numer. Na razie nie chodzi o udawanie Cypryjczyka, tylko o uruchomienie jakiegokolwiek Proxy. Jeśli żadne nie zadziała to będzie trzeba znaleźć przyczynę dlaczego.

Na razie są 3 możliwości: a) coś źle ustawiłeś b) proxy, które wybrałeś jest jakieś "lewe" np. jest płatne i wymaga uwierzytelnienia, wykupienia dostępu c) machnąłeś się wpisując numer proxy

Na razie nie wiem jaka jest przyczyna, stąd te 2 kroki na początku. Serwisy udostępniające proxy, poza TORem, raczej nie są wolontariatami - to zawsze jest coś za coś. Jeden będzie chciał kasy inny zaleje Cię reklamami, a jezcze inny da Ci darmowy dostęp przez tydzień a jak bedziesz chciał więcej to płać. Musisz poczytać w ich regulaminach co który chce.
    Niekiedy ta darmowa bramka www. to reklama już nie tak darmowego serwera na więcej usług.
    Server musisz już sobie sam znaleźć, tego nie zrobie za Ciebie. A i z przeglądarki, z której go używasz wywal polski język, zostaw angielski i dociągnij grecki lub turecki. W mozilli to 15 minut, wtyczki masz na stronie (prawdopodobnie zakładki => mozilla firefox => customize firefox)

BTW. na razie nie kombinuj z explorerem - lepiej rozdzielić "bezpieczną" przeglądarkę od tej "codziennej".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziwna sprawa....

Sprawdzałem inne nr proxy np ze strony: http://proxy.net.pl/polskie.html
    Te wszystkie mi działały zarówno na mozilli jak i na operze, którą dla porównania zainstalowałem! Niestety np serwery z tej strony:
    http://proxy.net.pl/fresh.html lub z tej http://forum.proxy.net.pl/tematy5/li...2007-vt325.htm nie działają:/

Może mój komputer ma jakieś zabezpieczenia:/ Kombinowałem na wszelkie możliwe sposoby:/ Próbowałem także zagranicznych proxy, ale żaden nie chciał zaskoczyć:/

P.S

Co daje mi ta bramka proxy??

http://forum.proxy.net.pl/tematy5/li...2007-vt325.htm

W wyniku dalszych poszukiwań znalazłem coś bardzo ciekawego

http://proxy.net.pl/proxychecker.html

Dzięki tej stronce mogę znaleść Ip z poszczególnych krajów Tylko niestety te adresy mi nie działają:/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

forum proxy ... nie chcę zapeszać, ale chciałbym choć raz spotkać kogoś komu to działa

Zabezpieczenia w komputerze raczej mało prawdopodobne (cyba, że masz nadgorliwych rodziców hakerów ;p ) Może Twój ISP, jeśli jakaś mała stałka na bloku, ale też wątpie w takie blokady.
    Prędzej ograniczałby limity wszystkim graczom i ściągającym pliki - to zwykle obchodzisz przez proxy.

Raczej musisz wyszukać działające proxy. Wiele bramek proxy to darmowa reklama płatnych serwerów proxy: stronki sobie pooglądasz bezpiecznie ale nic więcej. Jakiekolwiek makowanie łatwo znaleźć, ale żeby się podszyć np. pod Cypryjczyka to niestety musisz dużo szukać

Zacznij od ustawienia tylko jednej usługi np. http. (Powinna najczęściej chwycić) z SSL możesz mieć problem, podobnie jak z ftp. Nietety musisz szukać, szukać i odrzucać metodą prób i błędów.

BTW i tak będzie wiadomo, że korzystasz z proxy - tego raczej nie ukryjesz, więc aż tak nie przejmowałbym się, na Twoim miejscu, tym czy to będzie Cypryjskie, greckie, czy tureckie, a nawet us proxy. Nie zapomnij o ustawieniach językowych przeglądarki: US, polski wywal, a w jego miejsce wstaw grecki albo turecki (w przypadku tych dwóch języków albo jeden albo drugi).

Poszukaj tych proxy z wyszukiwarek w jakiś popularnych Cypryjskich, lub greckich portalach. Nie znam adresów z tej części świata. Może spróbój przez jakąkolwiek niepolską darmową bramkę wejść w google i dopiero wtedy zadać pytanie. (czasem to daje dużo lepsze wyniki)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia