Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Kara śmierci

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kara śmierci

Co sądzicie o karze śmierci. Dosyć sporo debatuje się o tym u nas w kraju. O ile się nie mylę na początku tego roku była napisana wstępna ustawa o karze śmierci(jeśli się mylę proszę mnie poprawić) ale gdzieś to przepadło. Jakie są wasze opinie na ten temat, proszę o komentarze.

Pozdrawiam Gleaken

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Polska nie może przywrócić kary śmierci, bo by nas wyrzucili z UE...

ja osobiście jestem przeciwnikiem kary śmierci, bo wbrew nazwie, to wcale nie jest kara, to tylko pozbycie się problemu, jakim jest skazany...

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Niektóre z państw członkowskich maja zatwierdzone kary śmierci. Ja nie opowiadam się po żadnej ze stron to b. trudny temat ...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wybaczcie że daję linki, ale całkowicie się zgadzam z treścią tych stron:
    http://www.karasmierci.info.pl/
    http://www.datapolis.com/grzes/ks.htm

stilgar: Jest to kara. Kara jest reakcją na zbrodnię. A jeden bandzior mniej to taki miły dodatek dla społeczeństwa, o które jakże troskliwie dba UE.
    Ponadto, Jeśli Polska przywróci karę śmierci, socjaliści i bandziory będą trzęsły portkami a UE będzie broniła swoich tradycyjnych wartości (kara śmierci: nie; aborcja i eutanazja: tak). Potrzebujemy UE? Jedynie strefę Shengen, wg mnie. Ale to jest moje zdanie i na troche inny temat.

Warty przytoczenia jest punkt 4.c ze strony karasmierci.info:
    Dziś na zachodzie Europy średnia długość wykonania dożywocia - to 7 lat!!
    I proszę bardzo, UE.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

IMHO argumenty z podanych przez ciebie linków są w większości bezsensowne, np.
    Kara śmierci za zabójstwo z premedytacją jest karą sprawiedliwą i jest i była stosowana przez człowieka od zawsze niezależnie od rozwoju cywilizacyjnego i obszaru kulturowego. Nikomu nie wolno podważać tak długiej, sprawiedliwej i głęboko ugruntowanej tradycji. Kara śmierci jest karą naturalną i wynika z prawa naturalnego. Kara śmierci jest oddaniem mordercy tego co mu się należy.
    "Trzeba stosować kare śmierci bo to tradycja"...

jak dla mnie kolonia karna jest znacznie lepsza od kary śmierci.

Większość ludzi czuje się bezpieczniej w państwie, w którym kodeks karny przewiduje karę śmierci za zabójstwo z premedytacją.
    myslalem, ze wiekszosc ludzi czuje sie bezpieczniej w państwie, w którym policja skutecznie wyłapuje złoczyńców, a nie w tym, które ma jakiś kodeks

nie obchodzi mnie co sie stanie z morderca, byleby nie miał on możliwości nikogo więcej zabić.

eutanazja: tak
    chyba nie widziałeś nigdy ciężko chorej, umierającej osoby. ja widziałem. wielkie cierpienie, wielki ból, którego nawet narkotyczne środki przeciwbólowe nie mogły złagodzić, ból tak wielki, że ta osoba chwilami nie wiedziała nawet jak sie nazywa, gdzie jest i kim są ludzie wokół niej. medycyna nie mogła jej pomóc. w dodatku wszczepiony rozrusznik serca powodował, że ta osoba nie mogła umrzeć, choć chyba tego pragneła... po miesiącu takich cierpień organizm w końcu się poddał.

ja nie chciałbym umierać w taki sposób.

jeśli ktoś chce umrzeć z własnej i nieprzymuszonej woli, powinien mieć zapewnioną taką możliwość. natomiast odbieranie życia innej osobie jest po prostu złe.

nie wierzę w resocjalizację bandytów, ale zabijanie ich to nie jest rozwiązanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem zwolennikiem kary śmierci, może tylko w bardzo sporadycznych wypadkach, ale tu zgadzam się ze stilgar że obozy karne są lepszym rozwiązaniem.
    Dla niektórych skazańców kara śmierci byłaby tylko wybawieniem a pobyt w więzieniu, o ostrym rygorze, ciężkiej pracy, kiepskim wyżywieniu, zabranie praw obywatelskich itp jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Powie ktoś że to nie humanitarne? być może nie, ale czy taki skazaniec postąpił po "bożemu" że na taką karę zasłużył?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

NIe jestem ani za ani przeciw.
    Obz karny wydaje si najrozsdniejszym wyjciem. No zawsze jest jakie 'ale'. W tym wypadku zadajmy sobie pytanie kto utrzymuje wizienia, zakady karne? Oczywicie podatnicy a kady wizie wicej to wicej pienidy z budetu pastwa. I w te nsposb zatoczylimy koo :x

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post

jeśli ktoś chce umrzeć z własnej i nieprzymuszonej woli, powinien mieć zapewnioną taką możliwość. natomiast odbieranie życia innej osobie jest po prostu złe.
    A uważasz, że odbieranie życia na własne życzenie jest dobre? To samobójstwo pdod inną nazwą podobnie niemoralne jak zwykłe morderstwo.
    Szanuję Twoje zdanie ale głęboko nie zgadzam sięz tym co napisałeś na koniec wypowiedzi!!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gleaken Zobacz post
    W tym wypadku zadajmy sobie pytanie kto utrzymuje więzienia, zakłady karne? Oczywiście podatnicy a każdy więzień więcej to więcej pieniędy z budżetu państwa. I w te nsposób zatoczyliśmy koło :x
    Nie musi tak być, że skazany żyje jak pasożyt na koszt podatników, w obozach pracy przynajmniej częściowo mógłby zarobic na swoje utrzymanie.

jeśli taki przestępca z wyrokiem kary śmierci nie rokuje nadzieii na poprawę, jest zagrożeniem dla innych więźniów i strażników, to co w/g Ciebie zrobić z takim delikwentem?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem ale na pewno nie możemy wydawać wyroków śmierci. Nie zostaliśmy stworzeni do odbierania życia, a jeśli już sa mordercy, degeneraci to nie powinniśmy zniżać się do ich poziomu. Jak już powiedziałem nie opowiem się ani za ani przeciw.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)