Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Śpiew z chrypą. Proszę o wskazówki.

Witam serdecznie. Od zawsze muzyka w moim życiu miała wielkie znaczenie. Byłam na castingu do zespolu metalowego. Wybrali mnie bez namysłu. Mam głos, śpiewam dobrze. Mam niski głos. Ale potrafie też śpiewać wysoko. Mam ładną barwe. Czysty głos. Chciałabym śpiewać z chrypą. Teraz jestem w dwóch nowych zespolach. Chcialabym grac cos mocniejszego niz dotychczas. Bardzo mi zalezy zeby spiewac cos ala Chylinska.. Chpdzi oto aby wtracac krzyk z chrypą. Czy mozna sie tego nauczyc? czy kazdy moze spiewac z chrypa? prosze o odp bo to dla mnei wazne. Sa jakies cwiczenia? Z gory dziekuje i czekam na odp

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Mam ładną barwe. Czysty głos. Chciałabym śpiewać z chrypą. Teraz jestem w dwóch nowych zespolach. Chcialabym grac cos mocniejszego niz dotychczas. Bardzo mi zalezy zeby spiewac cos ala Chylinska.
    Jeśli masz czysty głos i ładną barwę, to dlaczego chcesz to psuć?

Zmuszanie sie do chrypy i generalnie markowanie głosu może spowodować artystyczną deformację aparatu. Chrypa u wielu artystów jest wynikiem specyficznej budowy krtani (lub jej podniszczenia). Zmuszanie się do niej może doprowadzić do ograniczenia ambitusu lub problemów z intonacją.

Głos to nie jest instrument, który można wymienić po tym jak się zepsuje. Szanuj swój głos i nie zmuszaj go do rzeczy, do których nie został stworzony. Powinnaś pracować nad intonacją, emisją i dalej nad barwą. Praca nad czymś takim jak chrypa to strata czasu i niebezpieczeństwo zaćwiczenia.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hm, mczyni lubi kobiety z lekko ochrypym gosem.
    Ale Marcin ma raczej racj - tego si nie da zmieni. Zamiast dopasowywa gos do konwencji muzycznej pomyl(cie), jaki wypracowa styl w muzyce, eby twj gos by atutem. Czysty wokal mona skontrowa mskim growlingiem, moa pj w klimaty a'la Nightwish, moliwoci jest duo.
    Niektrzy (jak mi si wydaje) potrafi zmieni gos w sugerowany przez ciebie sposb manipulujc nie krtani, a przepon (co takiego sycha np. na pierwszej pycie zespou Asgaard (When the twilight set in again), cho tam piewa w ten sposb facet. IMHO ciekawsze to jest od typowego, metlowego charczenia.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Niektórzy (jak mi się wydaje) potrafią zmienić głos w sugerowany przez ciebie sposób manipulując nie krtanią, a przeponą (coś takiego słychać np. na pierwszej płycie zespołu Asgaard (When the twilight set in again)
    Jest kilka technik. Nie zmienia to faktu, że idzie za tym motwienie barwy i/lub ograniczenie ambitusu. Dużo energii wkłada się w samo wygenerowanie chrypy i niewiele zostaje na inne, dużo ważniejsze rzeczy :-)

Generalnie w muzyce trzeba dążyć do swobody technicznej. Mistrzostwo polega na osiągnięciu tego stanu, kiedy robisz ze swoim aparatem gry to co chcesz. Masz wtedy możliwość nieskrępowanej wypowiedzi.

Inna sprawa, że w przypadku osób młodych to co zrobi się z głosem dziś, może mieć opłakane efekty jutro. Skąd wiesz droga autorko wątku? Może chrypa przyjdzie Ci sama?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmm być może... Mam 18 lat i troche doświadczenia. Staram się doskonalić swoje zdolności wokalne. Dlatego nie chciałabym zatrzymać sie na etapie w ktorym jestem teraz. A chrypka to calkiem fajna rzecz Bardzo mi pomogliscie, chodz kusi i kusi. Myślę, że może jednak powinnam się skupić na ćwiczeniach i dąrzyć do tego żeby mój głos był jeszcze mocniejszy i skupiać sie na samej technice niz na barwie.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mloda903 Zobacz post
    Mam 18 lat
    No to jeszcze z Twoim głosem wiele może się stać :-)

Cytat Napisał Mloda903 Zobacz post
    Myślę, że może jednak powinnam się skupić na ćwiczeniach i dąrzyć do tego żeby mój głos był jeszcze mocniejszy i skupiać sie na samej technice niz na barwie.
    Ćwicz, ale skupiaj się na robieniu muzyki. Horowitz mawiał: "bądź muzykiem, a nie pianistą". Podobnie Ty - bądź muzykiem, a nie wokalistką :-).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Postaram się Ciekawe co z tego wyniknie Jak coś to zgłoszę reklamacje ) Jakby nie było dziękuję za wskazówki Mam nadzieję, że stworze coś naprawdę szatańskiego piekielnie boskiego Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Oby coś równie wstrząsającego jak "Mirdautas Vras" Summoning. :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Uważaj tylko na głos, bo możesz go łatwo zedrzeć, jeżeli będziesz próbowała osiągnąć coś ponad twoje naturalne możliwości. Szkoda byłoby zniszczyć talent Życzę pwodzenia

ja tak zdarłam i musiałam isc do foniatry

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)