Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy Wirus czy robal? Sieć domowa

Mam a raczej miałam sieć domową (dwa kompy połączone przez huba (nie jestem pewna jak to się nazywa) do trzeciego, który radiowo łączy się z netem). Wszystko działało sprawnie do soboty. Na początku jak włączyłam kompy wszystko było ok i net działał, ale potem zaczął nagle świrować. Na głównym kompie na zmianę co kilka sekund zmieniały się informacje na połączenie lokalne 100mb/s na kabel sieciowy jest odłączony i na odwrót. Poprawiałam kable ale nic to nie dało. Potem nagle monitorek od połączenia lokalnego całkiem zniknął. W niedzielę główny komp zaczął działać w zwolnionym tempie. Samo zalogowanie się i oworzenie systemu trwało 5 minut. Robiłam testy antywirusem i spybotem. Zero wirusów, 1 robal - usunięty. Ale połączenia lokalnego dalej nie ma. Tak jakby było całkiem wyłączone. Ale mój komp (podłączony do głównego) reaguje tak jak zawsze (przy wyłączeniu głównego pojawia się że kabel sieciowy jest odłączony, a przy włączaniu że mam ograniczony lub brak łączności - czego nie da rady naprawić przez odnowienie adresu IP). Administrator miał przyjść i to naprawić ale chyba mnie olał, a ja zgłupiałam jak włączyłam płytę od karty. Zależy mi na odzyskaniu sieci, ale nie wiem jak... :/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Smile

Z tego co wyczytalem z twojego posta najprawdopodobniej twoja karta sieciowa jest uszkodzona. Zawsze mozesz sprobowac odinstalowac karte i zainstalowac ja ponownie poprzez nastepujace czynnosci PANEL STEROWANIA>SYSTEM>ZAKLADKA SPRZET>MENADZER URZADZEN tam masz liste na ktorej jest "karty sieciowe" tam tez wybierasz karte z sieci i ja odinstalowujesz poprzez klikniecie prawym przyciskiem myszy i wybierajac opcje "odinstaluj" nastepnie reset. Jesli to nie pomoze mozesz wymatowac karte sieciawa z komputera i przeczyscic styki i wsadzic ja do innego gniazda. Mogla bys podac wiecej informacji na temat komputerow mianowicie: SYSTEMY OPERACYJNE I KARTY SIECIOWE W NICH ZAINSTALOWANE. Pozdrawiam grogi8

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Na głównym i moim Windows XP, a na rodziców Win 98. Co do kart: Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC - mój, D-Link Air DWL-510 Wireless PCI Adapter - główny, ale nie jestem pewna czy dokładnie o te chodzi. Nie wiem jaka jest w kompie rodziców, ale tamten teraz w ogóle nie ma zainstalowanych opcji sieciowych, więc chyba to nie ma znaczenia.

__________________________________________________ _____________________

Brat zamienił karty z kompa rodziców do kompa głównego i dalej była ta sama sytuacja. Jak odłączyliśmy huba i połączyliśmy mój komp i komp główny bezpośrednio kablem pojawiło się połączenie sieciowe, ale na moim kompie dalej nie ma neta. Czy muszę coś zainstalować dodatkowo, żeby wreszcie zaczęło działać tak jak powinno?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jak dla mnie to hub a raczej switch Ci padl (90% szans)sprawdz takze kable moze jakas mysz lub kroolik w domu zaczol sie nimi bawc (9%).

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

W końcu po długich perturbacjach doszliśmy z bratem do wniosku, że płyta główna świruje. Z kablami było wszystko ok, huba odłączyliśmy mój komp był bezpośrednio podłączony do głównego i net był do następnego dnia rano do ponownego włączenia kompów. Nawet przeinstalowaliśmy system. W końcu się wkurzyliśmy, odłączyliśmy całkiem główny komp, za serw działa teraz stary gracik rodziców (ale za to net działa na nim pięknie, szybko i bezproblemowo), a główny leży i kurz zbiera. Nie będę się denerwować ;P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)