Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cóż...dla mnie graffiti jest formą sztuki, ale to graffiti, które jest czymś innym niż wypisaniem informacji o swoich uczuciach do innych osób, klubów sportowych, czy jakieś bazgroły, bo dla mnie to jest równe dziecku, które nie mając kartki, używa ściany.
    Ten drugi rodzaj graffiti jednak uważam za sztukę, bo wg mnie jeśli ktoś tworzy coś, czego zwykły człowiek nie potrafi (czy to jest piękne czy szpetne - bo wiadomo, że sztuka różne rzeczy przekazuje), to mówimy już o artyście i artyzmie, czyli o jednostce, która potrzebuje pokazać to, co ma w sobie, i jej się to udaje - a to rzecz godna uwagi, zwłaszcza w czasach, kiedy tak dużo mówi się o aktywności obywatelskiej, negując postawę bierną...Bo powiedzmy sobie szczerze - czy to nie jest piękne, kiedy ktoś chce dać coś z siebie, nawet jeśli do tego celu użyje sprayu ?

grupa 3Fala

moim zdaniem graffiti to jak najbardziej sztuka i w dodatku Sztuka Zaangażowana, w co? w przestrzeń publiczną, w integrację, w edukację. idąc ulicą nasz umysł bombardują tysiące obrazów, szyldy, billboardy, plakaty, i graffiti, każdy sam wybiera narzędzie obwieszczenia komunikatu, do odbiorcy zależy czego słucha....

najbardziej znaną grupą grafficiarzy jest 3fala
    poniżej notki na temat kilku ich projektów

"Dialog społeczny" w Dreźnie
    Po prostu posprzątaj
    Ratuj Tybet
    Na tych samych stadionach
    Ratuj Tybet w Cieszynie
    "Z pasją wojownika" Dariusz Paczkowski
    Nigdy Więcej na Allegro

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

podwójne oblicze graffiti

Nie jestem pewna, czy zarówno mazidła ścienne, jak i przejawy talentu malarskiego można utożsamiać z jedną nazwą "graffiti". Dla mnie graffiti to ekspresja artystyczna, spełniająca pewne kryteria artyzmu. Mazy, ciapy, krechy służące nastolatkom zamanifestować ich pogardę dla świata (na drodze niszczenia własności innych) zdecydowanie nie. Potocznie rozumiane graffiti jest wystarczająco niejednorodne, by zawrzeć w nim obydwa określenia: sztuka i wandalizm.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chyba najtrafniej to ujęłaś. Co innego bazgroł „Legja **uje” na świeżo odnowionej ścianie, a co innego prowokacyjne dzieła Banksy'ego, na przykład w strefie Gazy:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Moim zdaniem graffiti to sztuka... ale pod warunkiem, że jest ona wyrażana na obiektach do tego przeznaczonych. Państwo powinno zapewnić takim ludziom miejsce do wyrażnia siebie, bo nie ulega wątpliwości, że trzeba mieć [B]talent do tworzenia takich malunków!!!
    A pisanie na ścianach nazw klubów piłkarskich albo dzielnic, która jest ważniejsza to zwykłe huligaństwo.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czym innym jest graffiti, czym innym street art, choć granica czasem bywa płynna.

Banksy to klasyk street artu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Myślę podobnie, graffiti stoi na pograniczu sztuki i wandalizmu.
    Sztuka - jak najbardziej, popieram.
    Wandalizm - niech sobie pomalują mieszkania jak nie mają gdzie się wyżyć.

Według mnie sztuka! Polecam grafitti na dworcu Łódź-Kaliska - takie prace naprawdę wymagają talentu! Zresztą teraz graffiti naprawdę inspiruje grafików komputerowych... nie mówiąc o inspirującym grafiti, które widzą przechodnie na ścianach... Dla mnie grafiti jest jak kiedyś freski na ścianach... pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Graffitti to sztuka charakterystyczna dla ulicy

Graffiti to sztuka, ale sztuka kojarzona z ludzmi rapu, hip-hopu, majaca w ich kulturze swe zrodla. To sztuka charakterystyczna dla ulicy, jej tworcy to jej uzdolnieni mieszkancy. To nie sztuka dla kazdego. Jak nie dla kazedego jest Frida Kahlo, nie dla kazdego malarstwo Basquiata. Mowie tu o powaznym grafitti- nie bazgrolach na murze:hmmm:

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

U nas są firmy, które na legalu malują grafy reklamowe i na tym jeszcze zarabiają. Oto jak połączyć przyjemne z pożytecznym i jeszcze na tym zarobić. Uważam, że odpowiednio dobrane graffiti wykonane profesjonalnie, może być ozdobą.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)