Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Graffiti. Sztuka, czy wandalizm?

Miasta w całej Polsce, ale również za granicą, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, są tak samo zamalowane od dołu kolorowymi zygzakami, napisami, rysunkami. Cokoły pomników, przyziemia domów, przejścia podziemne, kioski, budki telefoniczne, pojemniki na śmiecie, ściany muzeów i kościołów, szalety miejskie, pociągi – wszystko to pokrywa coraz gęściej plątanina linii, liter, znaków, figur – wykonanych zwykle farbą w sprayu lub grubym flamastrem, czasem przy użyciu szablonu.
    http://www.przeciek.michalin.pl/czyt...wandalizm_.htm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Szkoda że większość graffiti to jakieś obszczymurki w stylu napisy klubów, przekleństwa itp. Ale czasem trafi się jakieś dzieło sztuki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście,wandalizm !

W Polsce tak jest, jak podaje cytat.
    W innych krajach - to bujda! Jedynie peryferia i slamsy są zapackane.Dzielnice centralne,budynki publiczne,historyczne w stolicach zach.Europy czyste i eleganckie,można oberwać pałą za grafiti,a mandat to solidny.Oczywiście u nas inaczej: niszczenie majątku publicznego to ideologia kabotyńskiego pojęcia "wolności".Podobnie jak zamazane i zalepione autobusy i tramwaje.Własnie wróciłem z Wilna: lśniąco czyste autobusy ,trolejbusy bez jakiejkolwiek reklamy zewnętrznej.W Krakowie też już za to się wzięli.Jedynie warszawa słynie z brutalności grafitti i reklam.
    Ale warszawa zawsze była dzika i barbarzyńska w stosunku np. do Poznania lub Wrocławia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mazanie po wszystkim co sie da to wandalizm
    ale, np. w Warszawie na płocie dookoła toru wyścigów konnych jest bardzo ładne grafitti - to bez problemu mógłbym nazwać sztuką. I takie grafiti na betonowych płotach, które powoduje, że płot wygląda obiektywnie ładniej, jest dobre.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Imho jedno i drugie. Grafitti może być naprawdę ładne, ale malując je na czyjejś własności, wbrew zgodzie tej osoby, niszczymy jego mienie. Wcale nie jest prawdą, że na zachodzie grafitti jest popularne itd. W stanach w większych miastach, nie slumsach jest praktycznie niespotykane, bo za złapanie grafficiarza, tudzież zadzwonienie na policje, jest 500 $ nagrody Szybko graficiarze zeszli do podziemia gdy ich koledzy sami na nich zaczęli kapować.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mieszkam w małym miasteczku na białostoczyźnie i nie ma u nas wielu "artystycznych" graffiti, jeśli już sie spotyka to są to głównie byle jakie szpeczące mazidła.
    Podobało mi się tylko graffiti z napisem Jagielonia Białystok i emblematem klubu na ścianie osiedlowego śmietnika, nikomu to nie przeszkadzało a jednak Zarząd Wspólnoty kazał to zamalować.

Cytat Napisał Black Zobacz post
    ... za złapanie grafficiarza, tudzież zadzwonienie na policje, jest 500 $ nagrody Szybko graficiarze zeszli do podziemia gdy ich koledzy sami na nich zaczęli kapować.
    gdyby władze miasta Białegostoku wyznaczyły nagrode, może skończyłyby się ich problemy.
    http://www.bstok.pl/news/index.php?prasa=8321

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    mazanie po wszystkim co sie da to wandalizm
    ale, np. w Warszawie na płocie dookoła toru wyścigów konnych jest bardzo ładne grafitti - to bez problemu mógłbym nazwać sztuką. I takie grafiti na betonowych płotach, które powoduje, że płot wygląda obiektywnie ładniej, jest dobre.
    Widziałem ten płot - zgoda,chociaż na sztuce specjalnie nie wyznaję się.Oczywiście,chęć ekspresji,wyrażenia swych umiejętności plastycznych nie może podlegać potępieniu ,po prostu w klubach czy tzw. domach kultury itd.powinien mieć miejsce i opiekę ruch takiej sztuki popart,plakatowej czy jakiej tam.Jedno jest dla mnie pewne;byłem ,widziałem w wielu stolicach - Europa tego nie toleruje !

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Emilia wilk, tuse

wg mnie wandalizmem są podpisy markerem itp. ale widziałem kilka graffiti np emilii wilk, tuse to zmieniłem zdanie na temat graffiti. są czasem takie perły które rekompensują całe graffiti.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Bezsensowne mazanie swoich ksywek na świeżo wyremontowanych budynkach to jak najbardziej wandalizm. Ale często na starych murach można zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki. O wiele lepiej to wygląda niż stary, szary, sypiący się mur. Ludzie którzy to malują zwykle nie kończą żadnych szkół plastycznych itp. a ich malunki robią oszałamiające wrażenie. To jest prawdziwa sztuka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Moim skromnym zdaniem ,jeżeli taka sztuka ma coś wyrażać, to jest to napewno SZTUKA .
    Jeśli zaś są to mazy, bez celu i ładu,bądz obrazliwe, to napweno jest to zwykły wandalizm.

http://thrashertattoo.eu.interia.pl/

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)