Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

r-mi
    bez przesady z obozem w stylu chińskim, przeczytaj jakie obozy pracy mam na myśli.

Dla niektórych skazańców kara śmierci byłaby tylko wybawieniem a pobyt w więzieniu, o ostrym rygorze, ciężkiej pracy, kiepskim wyżywieniu, zabranie praw obywatelskich itp jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Pracujący więźniowie mogą np pracować w zawodach szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia, tak jak górnik, hutnik, platformy wiertnicze

Pomyłki sądowe pokazują tylko słabość systemu sądowniczego, dobry papuga w sądzie potrafi wiele zdziałać a poza tym to często korupcja jest u nas wyznacznikiem wyroku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aktualnie jestem troche zbyt zmęczony żeby czytać i analizować calosc ale to mi się rzuciło w oczy :
    "Więc myślisz, że osobę skazuje się za zabóstwo kiedy są niejednoznaczne dowody? " - Jakoś ten facet z linka u góry przesiedział 4 lata za niewinność oskarżony za zabójstwo. I co ty na to ?
    Ano to, że jeszcze raz powtórzę, że kara nie zależy od prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa. Kiedy wymierza się karę sędzia / ława zakłada, że prawdopodobieństwo wynosi 100%, jeśli jest 99% w każdym normalnym kraju odstępuje się od wymierzenia kary, bo wina ma być w 100% udowodniona!

A co powiesz o utrzymywaniu z *TWOICH* podatków seryjnych morderców i innych psychopatów oraz recydywistów ?
    Wolę to niż płacić jeszcze więcej za odszkodowania, organizację jakiegoś parcowniczego cyrku i psucie rynku pracy.

Ale powiedz mi szczerze - czy uważasz że wypuszczony recydywista, morderca czy gwałciciel nie popełni tego znów ?
    Aha czyli należy zabijać ich wszystkich, jak leci? Jeśli to była obrona konieczna to pewnie też, bo wiele jest przypaków że ludzie którzy bronili np. swojego domu przed złodziejami lądują z wyrokiem za zabójstwo.

Jeśli wierzysz że zamienil sie w więzieniu w prawego obywatela to gratuluje Ci wiary w ludzkość - ja swoją straciłem dawno.
    Trzeba być idiotą, żeby w to wierzyć. Jednak kiedy wyjdzie może już być za stary, żeby mógł popełniać dokonane wcześniej przestępstwa.

Dla niektórych skazańców kara śmierci byłaby tylko wybawieniem a pobyt w więzieniu, o ostrym rygorze, ciężkiej pracy, kiepskim wyżywieniu, zabranie praw obywatelskich itp jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Pracujący więźniowie mogą np pracować w zawodach szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia, tak jak górnik, hutnik, platformy wiertnicze
    No faktycznie nie w stylu chińskim, tylko w stylu hitlerowskim. Ty byś tego człowieka wysłała na platformę wiertniczą i siedziałby tam aż by się nie "przekręcił". Albo by wrócił po 4 latach jako umierający wrak. Dodatkowo trzeba byłoby na platformie zatrudnić ochronę i stworzyć więzienie, albo być może paru dotychczasowych pracowników już by nie wróciło (to wersja, kiedy osadzony byłby winny). Już nie wspomnę o możliwych przekrętach. Jedna osoba by posmarowała i niewinni ludzie lądowaliby na platformach (bo to dobry interes).

Nawet pewnie nie wiesz jakie są wymagania zdrowotne do pracy na platformie. Sorry ale pospołu z Hannonem piszecie głupoty, które się w głowie nie mieszczą.

Pomyłki sądowe pokazują tylko słabość systemu sądowniczego, dobry papuga w sądzie potrafi wiele zdziałać a poza tym to często korupcja jest u nas wyznacznikiem wyroku.
    Hahaha. Czyli przyznajesz że wiele osób trafiało by do takiego obozu przez pomyłkę albo łapówkę. To może chcesz pójść dalej i zastosować jakieś kryteria z repertuaru mistrza, np. "rysy twarzy"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi Zobacz post
    No faktycznie nie w stylu chińskim, tylko w stylu hitlerowskim. Ty byś tego człowieka wysłała na platformę wiertniczą i siedziałby tam aż by się nie "przekręcił".
    "normalni" ludzie, nie kryminaliści to mogą pracować?
    a może pracownikami są roboty a nie ludzie?

Sorry ale pospołu z Hannonem piszecie głupoty, które się w głowie nie mieszczą.

Niektóre glowy są jak śmietnisko przeładowane i nie przyjmują opinii innych bo uważają je za głupoty.
    Oczywiście nie chodzi o twoją głowę.

Hahaha. Czyli przyznajesz że wiele osób trafiało by do takiego obozu przez pomyłkę albo łapówkę. To może chcesz pójść dalej i zastosować jakieś kryteria z repertuaru mistrza, np. "rysy twarzy"

Nie. Chcę powiedzieć że wiele osób wykpiło się od kary.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ano to, że jeszcze raz powtórzę, że kara nie zależy od prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa. Kiedy wymierza się karę sędzia / ława zakłada, że prawdopodobieństwo wynosi 100%, jeśli jest 99% w każdym normalnym kraju odstępuje się od wymierzenia kary, bo wina ma być w 100% udowodniona!
    Zatem pytam - nie odpowiedziałaś - co myślisz o skazaniu tego biednego człowieka co przesiedział cztery lata w więzieniu będąc niewinnym ?

Aha czyli należy zabijać ich wszystkich, jak leci? Jeśli to była obrona konieczna to pewnie też, bo wiele jest przypaków że ludzie którzy bronili np. swojego domu przed złodziejami lądują z wyrokiem za zabójstwo.
    Nie napisałem wszystkich jak leci. Pierw przeczytaj dokładnie mój post a potem zastanów się nad tym co piszesz bo to jest przekręcanie faktów i próba udowodnienia czegoś na siłę.
    Pisałem że kara adekwatna do przestępstwa. Pomijając to że obrona konieczna nie jest przestępstwem.

Trzeba być idiotą, żeby w to wierzyć. Jednak kiedy wyjdzie może już być za stary, żeby mógł popełniać dokonane wcześniej przestępstwa.
    Zatem skoro nie ma kary śmierci - może podwyższyc wyroki ? Zmienić więzienie z miejsca gdzie można sie stoczyć niżej w miejsce resocjalizacji ?

A co do głupot to może nie wyzywajmy cudzych poglądów. Forum jest miejscem w którym można wyrazić swój punkt widzenia. Miejscem dyskusji.
    A nie miejscem gdzie "mój pogląd jest jedynym słusznym a twój jest be. Spieprzaj pan. Jesteś głupi. Ha ! Ale ci dogadałem."
    Jeśli masz coś do niego - powiedz to ale w sposób cywilizowany. Dyskusja to wymiana argumentów celem przekonania drugiej strony a nie wrzucanie jej że ma skrzywiony światopogląd. Ja jestem za karą śmierci. Ot. Tyle. Może ludzie bardziej by się kontrolowali gdyby wiedzieli że mogą zginąć a nie dostaną dożywocie. Myślę że śmierci boi się o wiele więcej osób niż dożywocia. Bo przecież po 25 latach można sie starać o zwolnienie warunkowe ! A śmierci się nie cofnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

pozdrawiam wszystkich tych geniuszy którzy są za karą śmierci
    Dzięki za pozdrowienia. Również pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

300tyś nie zrekompensuje, ale w jakimś pewnym stopniu pomoże temu człowiekowi wrócić znów do życia...

chociaz co to jest teraz te 300tyś?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia