Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

firewall a provider internetowy

od niedawna mam internet dostarczany od sieci ghnet (krakw). I od teo czasu cayczas spotykam si z komunikatami, e uywam firewala. Niestety na komputerze nie posiadam adnego. Windowsoskiego wyczyem. Miaem jeszcze firewala MKS'a ale te go odczyem a potem odinstalowaem cay program i to te nic nie dao. Czy to moliwe e provider internetowy posiada jakie firewale? czy moe jest to przyczyn tego, e mam publiczny IP (cze dzielimy na 3 komputery). Dla przykadu chciaem pobra instalacj World of Warcraft to downloader pisa mi e jestem za zapor firewal. To samo z programem DC++ nie moge si z nikim poczy? czy da si to jako zaatwi z poziomu komputera czy trzeba przej si do dostawcy i z nim pogada?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

sam praktycznie odpowiedziales sobie na to pytanie

dzielisz internet na 3 komputery - jak? jeśli przez router, lub coś w tym stylu, to
    a) router działa jako firewall
    b) wszystkie komputery mają adresy PRYWATNE

tylko komputer podłączony bezpośrednio do internetu od ISP bedzie mial adres publiczny - chyba, ze wykupicie od niego trzy publiczne adresy IP i bedziecie się łączyć przez switch (a nie przez router)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no właśnie przez router :/

dzieki za odpowiedź

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dominik_h Zobacz post
    no właśnie przez router :/

dzieki za odpowiedź
    Jeśli router jest w miarę przywoity, to może da się go skonfigurować tak, żeby przekazywał połaczenia przychodzących na dany numer portu do twojego komputera. Dla każdej usługi łaczącej się z toba aktywnie, trzebaby dodać takie przekierowywanie portów, ale rozwiązałoby to sprawę.

Alternatywnie VPN z zewnętrzym adresem, ale to kosztuje...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Praktycznie każdy tani router pozwala ominąć to ograniczenie.
    Przede wszystkim musisz ustawić statyczne IP w sieci lokalnej dla każdego komputera (ew. tylko dla siebie) czyli odpada dhcp. Później każdemu z tych IP przypisujesz na routerze porty, które będą kierowanego bezpośrednio do nich. Porty typu TCP i/lub UDP w zależności od tego co wymaga dany program. Przekierowanie portów jest szczególnie przydatne do programów wymiany plików, połączeń bezpośrednich w gg i grach sieciowych.
    Ewentualnie jeśli tylko Ty chcesz z tego korzystać to przypisz swoje lokalne IP do sieci zdemilitaryzowanej (DMZ).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no dobra mam ten cały DMZ tylko mam problem ze adresem IP. Na głównej stronie routera mam dwa adresy IP jeden to Local IP address 192.168.1.1 oraz Start IP address 192.168.1.100 i teraz nie wiem który mam wpisać do tego DMZ. Automatycznie pojawia mi się tam 192.168.1 i końcówkę muszę dopisać. Wpisywałem 100, wpisywałem 1 i jakoś ani przy tym ani przy tym program do wymiany plików nie chciał połączyć się z innymi użytkownikami. Czy po wpisaniu tego IP trzeba odpiąć router od zasilaniazrestartować go czy wystarczy poprostu zapisać zmiany?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wpisujesz tam lokalne IP swojego komputera.
    Nie wiem jaki masz router, jedne wymagają jedynie zapisanie zmian, a inne trzeba dodatkowo zrestartować.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no więc sprawdziłem swoje lokalne ip poprzez wpisanie w "uruchom" komendy cmd a następnie ipconfig/all i taki adres ip dopisałem do DMZ. Po zapisaniu chwilowo miałem komunikat że kabel sieciowy został odłączony (koło 2 sekund) ale nic się nie zmieniło. Zrestartowałem też routera i dalej to samo czyli nic

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

roter i DC++

ja mam Chello i też przez router podłączone kompy.
    Nie wiem, jak ten Twój provider "ghnet (kraków)" łączy Cię z internetem, ale jeśli masz w domu MODEM sieciowy, to wymaga on najepwniej resetu. Wystarczy na chwilę odłączyć zasilanie.

W Chello są modemy sieciowe. Najpierw miałem podłączony do niego kablem 1 komp. Potem kupiłem router i po przyłączeniu go do modemu - modem "nie widział" routera - po prostu "PAMIĘTAŁ" ostatnio przyłączoną do niego kartę sieciową! Z tym problemem zetknąłem się już wcześniej, gdy do modemu podłączałem na zmianę różne kompy - ZA KAŻDYM RAZEM MUSIAŁEM RESETOWAĆ MODEM. Kabelek zasilania modemu wyjęty na parę chwil, ponowne podłączenie i modem rozpoznawał nowy sprzęt oraz łączył go z netem (informatycy, sieciowcy, tłumaczą to jakimiś adresami MAC, identyfikatorami sprzętowymi itp. itd.; ja to tłumaczę "po swojemu" :los: )

Gdy przyłączyłem routera (Pentagram Wireless) zrobiłem tak samo - reset modemu i OK. Skonfigurowałem router wg instrukcji, bez "grzebania" w tych ustawieniach, o których piszą tu innych i DZIAŁA :demon09: Oczywiście obu kompom przydzieliłem "na stałe" odpowiednie IP zapisane w konfiguracji routera (router bezprzewodowy, a nie chciałem być "dobrym wujkiem" dla sąsiadów ). Router jest widoczny TYLKO dla zapisanych do niego kompów, a kompy - szukają TYLKO mojego routera (przedtem miałem co rusz komunikaty typu "znaleziono nową sieć bezprzewodową..." co wkurzało).

Teraz nawet czasem odłączam router i bezpośrednio do modemu podłączam kompa kablem , ale tu już sam reset modemu nie wystarcza!
    Dodatkowo muszę na kompie "zaktualizować" Połączenie sieciowe [poprzez Dodaj nowe połączenie]. I działa!

DWIE ISTOTNE UWAGI:
    1. Twoja umowa z providerem powinna zawierać klauzulę o możliwości podłączenia do łącza więcej niż 1 kompa. Inaczej jego serwer może wykryć router (chociaż, jak słyszałem, można prywatne adresy IP podłączonych kompów UKRYĆ i ominąć ten problem - serwer sieciowy widzi wtedy tylko routera )

A co do DC++:
    w jego konfiguracji masz domyślnie włączoną opcję "Połączenia bezpośrednie". W przypadku podłączenia poprzez router z "odkrytymi" prywatmi adresami IP kompów na wielu hubach nie możesz się zalogować, gdyż rozpoznają 2 twoje adresy IP: ten prywatny i ten właściwy przydzielony przez providera. Chyba to traktują jakbyś łączył się np. poprzez serwer proxy lub miał firewalla.
    Z tego też powodu nie możesz pobierać od użytkowników.
    Miałem ten sam problem :-/

Rozwiązaniem okazała się zmiana w konfiguracji połączeń DC++:
    z "Połączenie bezpośrednie" przeszedłem na - podaję z pamięci - "Połączenie za pośrednictwem firewalla".
    Bo przecież routery w większości spełniają też funkcję sprzętowego firewalla.
    I działa!
    MAŁE ALE...
    Jeśli Ci się powiedzie (czego życzę), to zauważysz, że wielu użytkowników stanie się dla Ciebie "niedostępnych" - ich ikonki staną się czerwone :|
    Zwłaszcza OPy
    Ale pozostałych będziesz mógł ssać do woli :demon09:
    POWODZENIA iwo:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

@Naten, rozwizaniem problemu z dc++ u Cebie jest przekierowanie konkretnego portu w routerze na Twj lokalny numer IP. Najlepiej jaki wysoki 4 cyfrowy numer, np.: 2345 typu tcp/i lub udp przekierowujesz na statyczny adres kompa np. 192.168.1.3
    Ten sam numer portu wpisujesz rwnie w ustawieniach dc++ czy tam innego programu p2p.

@dominik_h, wydaje mi si, e masz co namieszane w routerze - daj 'skrina' z ustawie rutera z poprzedniego postu.
    Na pewno masz dhcp wyczone i przydzielone statyczne ip kompom ?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)