Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

za mało kabli na płycie glównej

Posiadam dysk twardy stacje dyskietek i 2 napędy optyczne dziś dokupiłem do tego nowy dysk twardy i okazało się że nie ma już do niego kabli idących z płyty głównej brakuje wtyczki typu Molex i Taśmy ATA . Co zrobić , czy jeśli będe musiał kupić te kable to będę musiał kupić nowe idące od głównej wiązki kabli ATX ??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Masz taśmę ATA prowadzącą do dysku z jedną wtyczką? Kup taką z dwiema. Molexy możesz rozdzielać (rozdzielacz za parę złotych dostaniesz w komputerowym) o ile masz dobry zasilacz (patrząc na markę).
    Co to są wiązki ATX? Wtyczka ATX jest jedna, z zasilacza, wpięta w płytę główną.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A na jakiej zasadzie działa ten rozdzielacz i jak go zamontować ?
    Czy można kupić teśmę ATA z więcej niż dwiema wtyczkami ??

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zwykly rozdzielacz pradu - 1 wtyczka wejsciowa, a 2 wyjsciowe. Bez problemu dostaniesz takowa w sklepie komputerowym.
    Do tasmy IDE mozesz podlaczyc maks. 2 napedy - jeden pracuje jako master (glowny), a drugi jako slave - pamietaj o przestawieniu zworek napedow - najlepiej zostawic auto, czyli cable select, ew. master/slave.
    Co to jest za komputer i jaki masz zasilacz i dysk zamontowany ?
    Pamietaj, ze nowy dysk wcale nie bedzie szybszy, jesli zostanie podpiety na jednym kablu IDE ze starym dyskiem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podczas tego kombionowania z kablami teraz prz wlaczaniu systemu mam taki komunikat : Floppy disck fail(40) i podczas wyłączania też wyskakuje jakiś błąd związany ze stacją dyskietek i system nie czyta dyskietek
    wszystkie kable załaczyłem na miejsce jak były i są dociśnięte ; co robić ??
    Niech ktoś napisze na moje GG aby rozwiązać ten problem-8836805

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podczas kombinowania z kablami pojawił się problem ze stacją dyskietek system jej nie czyta a przy włączeniu systemu-bios- pojawia się: Floppy disck fail(40)
    przy wyłączaniu równiez wyskakuje blad stacji dyskietek wsztstkie kable podłączyłem tak jak były i docisnęłem; co robić ?

"Pamietaj, ze nowy dysk wcale nie bedzie szybszy, jesli zostanie podpiety na jednym kablu IDE ze starym dyskiem." to niby jak mam to zrobić jeśli 1 kabel ma 2 końcówki akurat na te dwa dyski a 2 jest dużo dalej akurat na 2 napędy optyczne nie da rady .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał michall35 Zobacz post
    Podczas kombinowania z kablami pojawił się problem ze stacją dyskietek system jej nie czyta a przy włączeniu systemu-bios- pojawia się: Floppy disck fail(40)
    przy wyłączaniu równiez wyskakuje blad stacji dyskietek wsztstkie kable podłączyłem tak jak były i docisnęłem; co robić ?
    Taśmę podłączyłeś do flopa do góry nogami. Włóż odwotnie, to zadziała. Ew. zasilanie podłączyłeś odwrotnie, chociaż to rzadko jest możliwe.
    Cytat Napisał michall35 Zobacz post
    to niby jak mam to zrobić jeśli 1 kabel ma 2 końcówki akurat na te dwa dyski a 2 jest dużo dalej akurat na 2 napędy optyczne nie da rady .
    To niby tak że: wyjmujesz całą taśmę, i podłączasz odwrotnie - wtyczka która weszła do napędu - ma wejść do pł. głównej. I w ten sposób obydwie następne wtyczki ATA będą sięgać do Twoich napędów optycznych. Ot cała filozofia ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mój zasilacz nazywa się : SHIDO , mode:ATX 300w
    Czy da rade prz tym rozdzielaczu ??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

powinno dac rade... ale ja bym zmienił zasilacz na jakiś lepszy - i tu nie ma co oszczędzać, zasilacz to bardzo ważna część komputera - zwłaszcza, że awaria taniego zasilacza potrafi spalić wszystkie pozostałe części komputera...

polecam Tagana.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

bez przesadyzmu
    taki dysk ciągnie góra 10W

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)