Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Fenomen Dody

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Selena
    Zauważ, że aby dostać złotą płytę trzeba sprzedać o wiele mniej płyt niż przed 5 laty. Teraz każda "gwiazda" ma na koncie i złotą i platynową płytę, a i one nie odzwierciedlają całej prawdy o wielbicielach. Jest mnóstwo ludzi którzy kupują płyte bo podoba im sie tylko jedna piosenka na niej. I nie wierze, że Doda znowu jest takim fenomenem. I podkreślam, że to tylko moje zdanie

regoat
    Prośba... jak napiszesz cos to przeczytaj jeszcze raz bo musiałem się nieźle wczytać w tekst, aby go zrozumieć. Używaj polskich znaków, od czasu do czasu przecinka i będzie fajnie. A i jeszcze jakiś słownik ortograficzny by się przydał, albo większa uwaga przy pisaniu na klawiaturze

Jezeli chodzi o jej muzyke to ma jedna w lepszych popularnych produkcji jakby nie powiedziec z najpelszych.
    Widać nie słuchałeś innych grup muzycznych, które, wierz mi, mają lepsze utwory od Dody i lepiej się od niej sprzedają. I nie chodzi mi o liczbe płyt, ale o klimat i treść muzyki co jest ewidentnie najważniejsze. Weźmy takie zespoły jak Akurat czy Koniec Świata. Nie wszyscy o nich słyszeli, ale ich muzyka ma klimat i ma przesłanie do odbiorcy a nie jak Dżaga dody, gdzie wykonawczyni piosenki (bo napewno nie jest jej autorką) poprostu krótko mówiąc (i przepraszam za epitety) daje dupy Majdanowi. No coś tu jest nie tak :/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Arudil
    Nie sposób Ci zaprzeczyć, bo w tym co piszesz jest wiele racji, ale wydaje mi się, że fenomen Dody polega na jej ogromnej popularności.
    Doda od początku wejścia w show biznes była sobą, chamska, wulgarna i przebojowa, nie lizała nikomu tyłka by wznieść się na szczyty kariery, doszła do tego sama. Dyskusyjny może być styl w jakim to zrobiła, bo każdy gest, każde słowo mogło a raczej było pod publikę, wiedziała doskonale że małolaty to kupią. Potrafiła się wypromowac i zdobyć sympatię fanów a tylko nieliczni to potrafią.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem całą tę dyskusję.

IMO "fenomen Dody" jest identyczny z fenomenem każdego produktu rynkowego. Po prostu wytwórnie muzyczne dostrzegły, że na kimś takim da się zrobić kasę, a dzięki odpowiednio zaprojektowanej kampanii promocyjnej i odrobinie szczęścia udało się część nabywców przekonać, że tego typu twórczość i tego typu postać jest im potrzeba.

Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby nie inwestycje przemysłu rozrywkowego nigdy byśmy o Dodzie nie usłyszeli. Dlatego tez moim zdaniem należy raczej zastanwiać się nie nad fenomenem osoby, a raczej nad warunkami, w których ten produkt rynkowy mógł się sprzedać.

A inna sprawa, że fenomen niebawem minie, Doda się znudzi, będzie jakaś gwiazdka... jeszcze nie tak dawno pisano o fenomenie Michała Wiśniewskiego. Sam Michał porównywał się do Mozarta, ale coś mi sie wydaje, że to jednak nie ten kaliber fenomenu :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie każdy produkt da się wypromować.
    W przypadku Dody, to ona sama zadbała o swoja i zespołu Virgin reklamę. Śpiewała w Buffo, ale nie wyróżniła sie niczym szczególnym, dopiero występ w "Barze" 6 lat temu był przełomem w jej popularności.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No tak tak tez czytałam na innym portalu bardziej wierzytelnym, ale nie chciało mi się tego szukać więc podałam to...

myślę, że fenomen dody zanika, to jest dobre na jakiś czas, ale nie będzie trwało wiecznie...

może ma głos, ale inni tez mają głos imieją się wypromowac i istnieją, a skandale...ech szkoda komentować :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Doda ma w sobie tzw przedsiębiorczość, zarabia nie tylko na śpiewaniu i udziale w "Gwiazdy tańczą na lodzie", ale ostatnio zabrała się za lody ... jakkolwiek to brzmi.
    Złośliwi mówią na nią Doda lodziara.

http://www.wrzuta.pl/film/g0ysXr2e3R...wersja_reklamy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie lubię Dody - tandetny wytwór mass mediów i popu.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Doda... Hmm... Jest to osoba która mnie na maksa żenuje. wręcz dobija. Zachowuje się impertynencko i po prostu chamsko. Ma większość fanów wśród napalonych mężczyzn, uwielbiających sztuczny sylikon i sprzedawanie siebie, lub wśród infantylnych dziewczynek uwielbiających jej "róshooofyy" kolor i udawanie małej dziewczynki... etc. Takie jest moje zdanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Królowa jest tylko jedna" jak sama o sobie mówi Doda, ale popularność królowej spada, chyba słusznie jeleszcz nazwał ją "sezonową cizią".
    Przegrała z Feel o Telekamę, tytuł najpiękniejszej z Nataszą Urbańską, piersi Dody też nie robią już wrażenia, bo Polakom bardziej podobają się naturalne walory Kasi Cichopek czy Edyty Herbuś. Czyżby początek końca królowej?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Talking Królowa jest tylko jedna

Very short, very fast story:
    Tak żem se wczora szwendał po mieście, aż żem sie natknył na Królowe, przy disko. To żem jom klepnył w dupe i mówie: te, Królowa, może pójdymy do ciebie? No to żeśma poszli. W domu, zanimem z niej ściongnył stanik, to mi mówi: e, tak na trzeźwo to gupio, w lodówce mam dwie czyste, weź no przynieś. No to ja ide do tyj lodówki, otwierom, pacze i wołam: te, Królowa, jest tylko jedna!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia