Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0
    Cytat Napisał Black Zobacz post
    Taa, słyszałem o tym. Znowu lewackie krzyki z "postępowego świata", który lubi uważać, że jest mądrzejszy niż jego obywatele.
    RomanPiroman wyjaśnił dokładnie co sądzi o Twojej akcji i się pod tym podpisuje, to jest omamianie ludzi i hipokryzja.
    Szczrze mówiąc to mam raczej wrażenie, że to raczej Twoja wypowiedź brzmi jak "krzyk".

Moim zdaniem od czegoś trzeba zacząć. To, że dany problem jest niezywkle powszechny wcale nie znaczy, że nie należy podejmować z nim walki lub, że w ogóle nie jest problemem.

Tyle ode mnie w tym temacie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Rozumiem, że należy to robić przez nakazy/zakazy/sugerowanie co jest lepsze dla obywatela ? Wybacz, ale ja osoby uważające, że wiedzą lepiej niż ja, co jest dla mnie dobre w tego typu kwestiach (oczywiście tu nie neguje władzy, prawo zawsze musi być, ale regulujące to co potrzeba.) nazywam lewakami. Tak, są to dla mnie lewackie krzyki, a osoby wykrzykująca takie hasła nazywam odpowiednio do jakości haseł. Uprzedzając pytanie: Nie nazywam tu lewakiem twórcy tematu, który jasno dał do zrozumienia, iż nie chce nic narzucać z czym mogę się zgodzić, gdyby jednak próbowałby mi wcisnąć swoją racje, iż tak ma być i koniec tak jak niektóre osoby chcące to wprowadzić, to cóż.... Jeśli ludzie chcą używać torebek papierowych proszę bardzo - tak długo jak mi nikt tego nie próbuje narzucić. To czy sklep sprzedaje reklamówki odpłatnie, czy też tak nie robi, jest tylko i wyłącznie sprawą sklepu i nie powinno być niczyją inną.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Zanim weszły w życie foliowe reklamówki, zakupy pakowało się w "szmaciane" torby i bawełniane siatki. Złożone niewiele miejsca zajmowały, spokojnie mieściły się w męskiej kieszeni czy damskiej torebce. Powrót do tego jest raczej niemożliwy a dla niektórych wyda się nawet śmieszny, ale po wprowadzeniu odpłatności za torby foliowe czy papierowe, sądze że wiele osób wróciłoby do siatek i "szmacianek".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Myślę, że trochę przesadzasz. Chociażby teraz, jeśli ktoś robi zakupy na powiedzmy tydzień, rzadko aż tak patrzy na złotówkę w tą czy w tamtą na torbę. Nawet jeśli, zazwyczaj nosi ze sobą torby, które kupił, lecz też nie zawsze oczywiście. Prawda jednak taka, że są kraje w UE, w których takie coś jest wprowadzane/wprowadzono i nie sprawdza się to najlepiej. Z tego co miałem okazje widzieć przynajmniej we Francji, ludzie musieli wszystko pakować do papierowych, które się po prostu rozpadały. Nie spotkałem się ze szmacianą torbą (szczerze, nie wiem czy to jest nawet tam znane aż tak.) lecz to był pojedyńczy przypadek, więc nie chce oceniać, chociaż nie sądzę, by dzisiejsza młodzież to znała i podeszła do tego z optymizmem. Uważam, że wprowadzenie przez sklep jednych i drugich toreb (to czy odpłatnie, czy nie, zależy od sklepu) miałoby większy sens, bo ludzie, którzy woleliby papierowe, zapewne w nich by nosili towary, prawda?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Przesadzam mówisz Black?
    Znam takich dla których złotówka to trzy bułeczki na śniadanie a weekendowe zakupy muszą zamknąć w 15 zł na pięcioosobową rodzinę, więc z pewnością nie będa wydawać kasy na jednorazowe torby.
    Czy my Polacy mamy małpować to co jest w USA czy krajach UE? U nich szmacianki by się nie przyjęły, ale u nas mogą się przyjąć a raczej można wrócić do sprawdzonych metod z dawnych lat. Wiele starszych ludzi do dziś chodzi ze szmacianymi torbami do sklepu i widzisz coś w tym złego? Dla młodych to oczywiście "obciach" z taką torbą pokazać się na zakupach.

Dodam że ja najczęściej codzienne zakupy noszę w wiklinowym koszyku a na rynek jadę ze szmaciankami i nie jestem w tym wyjątkiem, nie zawalam też sobie miejsca foliówkami, no ale ja chyba jestem troche niedzisiejsza i mieszkam na prowincji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Przesadzam mówisz Black?
    Znam takich dla których złotówka to trzy bułeczki na śniadanie a weekendowe zakupy muszą zamknąć w 15 zł na pięcioosobową rodzinę, więc z pewnością nie będa wydawać kasy na jednorazowe torby.
    Rozumiem, że mamy jeszcze bardziej im dojeb*** ? To nie jest "chyba" metoda...

Czy my Polacy mamy małpować to co jest w USA czy krajach UE? U nich szmacianki by się nie przyjęły, ale u nas mogą się przyjąć a raczej można wrócić do sprawdzonych metod z dawnych lat. Wiele starszych ludzi do dziś chodzi ze szmacianymi torbami do sklepu i widzisz coś w tym złego? Dla młodych to oczywiście "obciach" z taką torbą pokazać się na zakupach.
    Odnoszę wrażenie, że przyszłość należy do nowego pokolenia i to co dla nich jest normalne, nie musi być wcale dla nas w porządku z czym się niestety liczę. Nie widzę w tym nic złego, gdzie napisałem, że coś jest w tym złego? Uważam po prostu, że to prywatna sprawa osoby w czym nosi zakupy i argument był przeciw torbom papierowym i faktowi, że młodzi niezbyt chętnie będą nosić w torbach szmacianych, w których sam nosiłem kiedyś zakupy. Nic nie napisałem złego o torbach szmacianych, choć osobiście mogę tu spytać - tylko po co? To trochę krok w tył, chociażby ze względu na wygodę noszenia. Prawda taka, ze gdyby foliowe torebki były naprawdę problemem, to coś by się z tym zrobiło, chociażby ludzie, dziś bezrobotni mogliby dostać prace i je zbierać. Przechadzając się po Warszawie, widzę jak to działa i jestem zadowolony (może mam szczęście, ale rzadko widzę torbę foliową na ziemi, za to często widziałem ludzi zbierających śmieci). Tu jednak niestety pojawia się też kultura ludzi. Wyrzucanie toreb jak i czegokolwiek na ziemie jest po prostu chamstwem i celowym śmieceniem. Ja również jak bodajże Stilgard odkładam torby foliowe z prostego powodu - przydają się Po co je wyrzucać?

Może właśnie w tej kwestii coś trzeba zrobić, zmienić mentalność? Małpowanie wszystkiego jak leci nie jest może i dobre, ale podpatrywanie DZIAŁAJĄCYCH, dobrych rozwiązań uważam za jak najbardziej pozytywną cechę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Rozumiem, że mamy jeszcze bardziej im dojeb*** ? To nie jest "chyba" metoda...
    Nie w tym rzecz. Na kupno toreb foliowych/papierowych nie każdego będzie stać, więc siłą rzeczy muszą wrócic do szmacianek czy siatek.

Tak, przyszłość należy do młodego pokolenia i znając mentalność młodych to kilka razy będzie obracał z zakupami w ręku jak ma pójść do sklepu ze szmacianką, bo to mu nie przystoi, gorzej bo znajomi mogą z niego szyderować. Metody naszych dziadków sprawdzały się, wiec zamiast brać przykład z krajów UE może warto sprówować i nie sądzę że będzie to krok do tylu.
    Tak na marginesie to ja nie krytykuję Twojej opinii, proponuję tylko inne rozwiązania, więc nie musisz się tak egzaltować.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Przepraszam, że tak się wyrażam, lecz za pomocą pieniądza chcesz zmusić biedną rodzinę do czegokolwiek. Budzi to we mnie pewną odrazę, gdyż jestem człowiekiem uważającym, że są rzeczy w które nie powinno się ingerować i jedną z nich jest portfel innych obywateli Oczywiście szanuje Twój pogląd, lecz siłą rzeczy się z nim nie zgadzam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Przepraszam, że tak się wyrażam, lecz za pomocą pieniądza chcesz zmusić biedną rodzinę do czegokolwiek.
    jak by nie było to biedne rodziny dostana po tyłku, bo skoro odpłatność za foliówki a dla nich to dodatkowy wydatek, to muszą wrócic do starych metod tzn do szmacianek, więc i tak będą do czegoś zmuszeni: albo do kupna reklamówek, albo powrót do szmacianek.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Chyba, że sklep rozdaje darmowe torby O tym przecież pisze, a szmacianki też nie każdy w domu ma. Może od razu wyjaśnię swój pogląd, żeby nie było niedomówień i wszystko byłoby jasne. Przekładam ponad wiele rzeczy całkowity brak ingerencji w handel przez państwo (chyba, że to zagraża interesom państwa) oraz tak samo przekładam wolność ludzką oraz portfela. Stąd mój pogląd, iż nie powinno się finansowo zmuszać (chyba, że sklep to wprowadzi, ale nie powinno być nakazu odgórnego) do czegokolwiek. Biedna kobieta powiedzmy wróci z pracy, przypomni sobie, że ma zrobić zakupy, ale 15 zł na zakupy na weekend itd. i bah, ktoś mądry pomyślał, że wie lepiej czego człowiek potrzebuje i nakazał supermarketom sprzedawać torby za powiedzmy 2 zł. Właśnie przeciw temu jestem, narzucaniu czegokolwiek, komukolwiek. Nawet finansowo nakazem. Uważasz, że taką panią obchodzi to? Ją obchodzi fakt, iż musi dodatkowe złotówki wydać na siatkę, bo przecież w ręku nosić nie będzie...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)