Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0
    osoby uważające, że wiedzą lepiej niż ja, co jest dla mnie dobre [...] nazywam lewakami
    Łał, czyli papież to lewak. Co więcej - największe lawaki to prawica! Zaj..., że ja na to do tej pory nie wpadłem! :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Black

Chyba, że sklep rozdaje darmowe torby O tym przecież pisze, a szmacianki też nie każdy w domu ma.

Uważasz, że taką panią obchodzi to? Ją obchodzi fakt, iż musi dodatkowe złotówki wydać na siatkę, bo przecież w ręku nosić nie będzie

Darmowe torby, jestem jak najbardziej na tak.

Kupno szmacianki to żaden wydatek z porównaniu z kupnem foliowych codziennie czy co drugi dzień, zakładając że będą płatne.
    U nas na rynku są bardzo tanie, widziałam po 3 zł, koszt dwóch reklamówek. Taka torba może służyć dwa lata a nawet dłużej, wiem bo mam taką już trzeci rok. Jest to jednarazowy wydatek, ale na długi czas.

Biedna kobieta powiedzmy wróci z pracy, przypomni sobie, że ma zrobić zakupy, ale 15 zł na zakupy na weekend
    Biedna kobieta nie zapomina, wie doskonale czego w domu brakuje, skłaniam sie raczej do tego że liczy pieniądze czy wystarczy jej na wszystkie niezbędne zakupy.
    Mam kontakt z takimi rodzinami, gdzie każda złotówka jest zaplanowana, gdzie ma być wydana.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0
    jak zwykle podpisuje si rkoma i nogami pod sowami Black'a.

Jak sklep chce pobiera opaty za reklamwki/torby to nikt nie moe im tego zabroni, ale te nikt nie moe im tego nakaza!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Łał, czyli papież to lewak. Co więcej - największe lawaki to prawica! Zaj..., że ja na to do tej pory nie wpadłem!
    Cóż, mówię tu o poglądach gospodarczych, a jeśli dla Ciebie Polska "Prawica", bo za pewnie o tej mówisz jest prawicą, to proponuje poczytać czym jest owa tajemnicza prawica, bo to co się dzieje w Polsce - Prawicy w ogóle nie przypomina.

Ciekawe czemu tak ludzi wyrażenie lewak zdenerwowało, skoro można odnieść wrażenie, szczególnie czytając gazety jak i oglądając telewizje, iż jest to ogólnie przyjęte słowo

Kupno szmacianki to żaden wydatek z porównaniu z kupnem foliowych codziennie czy co drugi dzień, zakładając że będą płatne.
    U nas na rynku są bardzo tanie, widziałam po 3 zł, koszt dwóch reklamówek. Taka torba może służyć dwa lata a nawet dłużej, wiem bo mam taką już trzeci rok. Jest to jednarazowy wydatek, ale na długi czas.
    No oczywiście, w tym wypadku gdyby było płatne, czego nie zakazuje żadnemu supermarketowi, to byłby dobry pomysł by oszczędzić. Przeciw narzucaniu czegokolwiek jestem całkowicie przeciwny o czym piszę od paru dobrych postów

Biedna kobieta nie zapomina, wie doskonale czego w domu brakuje, skłaniam sie raczej do tego że liczy pieniądze czy wystarczy jej na wszystkie niezbędne zakupy.
    Mam kontakt z takimi rodzinami, gdzie każda złotówka jest zaplanowana, gdzie ma być wydana.
    Ja też mam, ba nawet z ciekawości spytałem się co o tym myślą. Cóż, odpowiedź nie była zbyt miła, więc nie będę jej cytował z szacunku dla języka polskiego. Także nie "uszczęśliwiajmy" ludzi na siłę, ok?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Cytat Napisał Black Zobacz post
    Take nie "uszczliwiajmy" ludzi na si, ok?

Jasne e ok ... wrcilimy do punktu wyjscia, nadal moemy bezkarnie zamieca rodowisko torbami i workami foliowymi i przyczynia sie do efektu cieplarnianego.

Dopisek
    Cytat Napisał macol Zobacz post
    jak zwykle podpisuje si rkoma i nogami pod sowami Black'a.
    po co tyle zachodu, wystarczyo wystuka na klawiaturze e popierasz Black.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    A możesz wyjaśnić mi, jak torebki foliowe wpływają na efekt cieplarniany (który "chyba" nie do końca ma coś z tym wspólnego ) ?
    No i z samego efektu nie róbmy histerii, bo to dużo przesadzona sprawa.
    Przy okazji, choć może nie do końca obiektywny polecam ten filmik http://video.google.pl/videoplay?doc...arch&plindex=2 bo pokazuje jak to eko-terroryści wykorzystują problem.

Jeśli zaś chodzi o torebki, zamiast zakazów, nakazów, może po prostu gmina/miasto powinno to sprzątać jak to zazwyczaj bywa? Samo w sobie to rozwiąże problem... Nie wiem, nie widzę nigdzie walających się śmieci, więc niezbyt wiem, skąd takie ożywienie w tej kwestii.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    To co miałam do powiedzenia, napisałam i to wszystko z mojej strony w tym temacie.

http://www.ekologia-info.pl/index.ph...=268&nreko=602

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Jak i ja, dziękuje

Co do strony, ciężko to uznać za obiektywne źródło informacji, szczególnie po poznaniu życiorysu autora, lecz dobrze znać poglądy "drugiej strony"

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0
    Cóż, mówię tu o poglądach gospodarczych
    Ja też. Między innymi, oczywiście. Nadal mi pasuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    I znów dyskusja została obrócona w "przepychankę" poglądów. Głównym problemem w Polsce (ale i nie tylko) jest brak odpowiedniej wiedzy, czyli brak edukacji ekologicznej, która już w kulturze jakoś się zakorzeniła. Z drugiej strony to lenistwo przypisane człowiekowi i to, że wszystko nam się należy, że "co mnie obchodzą przyszłe pokolenia" jak ja wtedy nie będę żył. Takie nastawienie nic nie zmieni... odnośnie eko-terrorystów i innych badań to przy odpowiedniej kwocie zawsze znajdzie się któś, kto podważy fakt.
    Polsce potrzebna jest "moda na ekologię". W sumie to może nawet nie ekologię, ale dbanie o swoje środowisko, swoje otoczenie.
    I pamiętajmy, że nie tylko reklamówki zanieczyszczają środowisko, choć one np. w porównaniu z rtęcią czy innymi truciznami zdają się mały problemem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)