Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 77
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Ostatnio widziałem w tv (bodajże na Planete, ale nie jestem pewien) program o poszukiwaniu biodegradowalnych polimerów - czyli takich które by nie zalegały na wysypiskach, tylko się rozkładały. Badania nad nimi są już nawet nieźle posunięte do przodu - problemem jest ciągle cena, są jednak dużo droższe niż te otrzymywane z ropy naftowej - trzeba je wydzielać z jakichś glonów czy grzybów, albo modyfikować chemicznie te istniejące, żeby mikroorganizmy mogły je zjadać...Ale wierzę w inwencję ludzkości, w końcu i ten problem uda się rozwiązać...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Inwencje oraz potencjał jest w ludziach. Większość takich przedsięwzięć jest bardzo kosztowna. Wierzę jednak, że i na takie badania i produkcje znajdą się inwestorzy.
    Teraz produkując - stwarzając coś nowego, bardziej nowoczesnego powinno się od razu zadbać o jego utylizację. Tak aby później nie obudzić się z problemem, który zaczyna nas przerastać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    wolę wydać 3 zł na szmaciana reklamówkę i być dumna z tego, że żyję w zgodzie ze środowiskiem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Szmacianki są najlepsze. Ostatecznie biore na zakupy te foliówki, które już mam- takie duże i bardziej trwałe, wtedy mogą posłuzyc jeszcze kilka dobrych tygodni.
    Zaskoczyło mnie tylko to,że tyle się mówi o róznych akcjach, tyle osób nosi ekologiczne torby, a moja znajoma widząc mnie w sklepie z własną torbą nie mogła uwierzyć,że cos takiego robię. Młoda osoba(23 lata) powinna się już troszkę orientować co się dzieje dokoła...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0
    A pierzecie te szmacianki w proszku? Ekolodzy są wzruszeni.

Wyrzucając 20 butelek po Coli wywalicie więcej plastiku do środowiska, niż zuzyjecie torebek przez całe życie.
    Ja też nie mogę uwierzyć w to czytam, mimo że 23 lata mam dawno za sobą :|
    Rozumiem papierowe opakowania. Ale zamiana torebek na szmacianki? Żeby do domu donieść miks masła, olejów,truskawek,jajek i serka? W czasie kiedy te plastikowe torebki przetyka się polimerami skrobii, które rozpuszczą się w warunkach atmosferycznych po pół roku?
    Ośmielę się dodać, że w warunkach beztlenowych (a takie panują na wysypiskach) skrobia również szybko się rozpuści. Szmacianka - niekoniecznie.

Amerykę przeganiamy :/

xplus
    Gość

Odp: AKCJA: stop foliowym reklamówkom!

Sa w produkcji torebki z biodegradowalnych tworzyw i może w ta strone iść?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał xplus Zobacz post
    Sa w produkcji torebki z biodegradowalnych tworzyw i może w ta strone iść?
    Torebki z biodegradowalnych tworzyw to nowa moda, która jest średnio ekologiczna. Torebka składa się w dużej części z plastiku i bodajże skrobi. Kiedy skrobia ulega rozpadowi, z reklamówki zostaje proszek z tworzywa sztucznego, które i tak będzie się rozkładało przez wiele, wiele, wiele lat. Zwykłą folię można pozbierać, poddać recyclingowi, a proszek zostanie proszkiem... rozkładający się porzucony w wodzie będzie zatruwał ryby, zatykał im skrzela, itd.

Według mnie rozwiązaniem problemu z foliowymi torebkami jest:

1. Nie brać ich ze sklepu gdy dają
    2. Gdy dają i bierze się bo nie ma jak zabrać zakupów - używać je ponownie, np. do gromadzenia w domu śmieci, które trafią do odpowiedniego pojemnika
    3. Zawsze pamiętać by przed wyjściem na zakupy brać torby materiałowe albo już używane foliowe.

Polecam torbę eko z tesco. Jest wykonana nie ze szmaty a z lnu. Kosztuje chyba 5 zł i można ją wymienić za darmo na nowo gdy się zniszczy.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał warzywko Zobacz post
    Torebki plastikowe były, są i będą problemem. Czy używać? Czy powinny być odpłatne? Czy jedyną słuszną drogą jest powrót do torebek papierowych i np. lnianych. Cywilizacja przyzwyczaiła nas do lenistwa. Idziemy do sklepu, wymagamy by było spakowane i już! Może fatktycznie wprowadzenie reklamówek odpłatnych byłoby jakimś wyjściem.
    Jednak nie zgodzą się z ignorowaniem problemu z tzw. ciężkimi śmieciami jak np. wspomniane baterie, czy stare telewizory, monitory etc. Faktycznie w porównaniu do ilości walających się reklamówek, problem wydaje się mały. W rzeczywistości jednak takim nie jest. Ilu z Was wie co należy robić właśnie z takimi bateriami, czy monitorami? Ilu z Was, zastanawiało się co się z nimi dalej dzieje?
    Zgodze się , że to odwieczny problem i dla większości społęczenstaw niezauwazalny

xplus
    Gość

Moze i Pan ma racje Panie Piotrze? używajmy toreb wielokrotnego użytku. Lub papierowych jak w USA, ale podnoszenie świadomości w pierwszej kolejności

Witka
    Gość

Odkąd do Wyborczej dorzucili takie gratisowe siaty materiałowe, to się z nią nie rozstaję.
    Żadnych foliówek. a Kosz na śmieci zamiast workiem wykładam... przeczytaną wyborczą (Sory)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)