Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ja też w brydża nie gram i nie znam nawet zasad tej gry więc nie odniosę się do tego bo nie wiem o co chodzi

ogólnie ja jestem kierowca dwa lata i mimo tego nie jestm jakoś bardzo doświadczonym kierowcą i nie wiem czy poczuje to po następnym roku dwóch pięciu czy trzydziestu, tego sie nigdy nie wie...

jak ktoś wyżej się wypowiedział dobry kierowca to taki który uważa na drodzę, zna swoje ograniczenia, zna możliwości swojego auta, zna przepisy i wie kiedy je trzeba stosować, a kiedy można je złamać...
    "spokojny temperament , rozwaga refleks i wyobraźnia" tak zgodzę się z to bardzo dobre cechy, jeszcze oprócz tego napewno świadomość tego że inni są na drodze oraz jak to mówią mieć "oczy wkoło głowy"...

kobiety powodują mniej wypadków, to fakt, ale dziwie się, że jeszcze jakiś facet nie zarzucił, że kobiet jest mniej na drodze? to też fakt kobiet mniej jeździ, ale i tak przeliczając ilość wypadków wypadających na jedną kobietę, i ilość wypadków wypadających na jednego mężczyznę to oczywiście tego drugiego jest więcej...

kobieta rzadziej jest zatrzymywana za przekraczanie prędkości, bo jeśli nawet to robi to zrobi to jakoś z umiarem, lub wiedząc, że nie naraża innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo lub też swoich najbliższych, ja jadąc właśnie o tym myślę...

co do alkoholu to tez fakt, kurczę ja nie rozumiem facetów którzy siadają za kierownicę po alkoholu nie ten refleks, nie te oczy i wogóle wszyscy wiedzą o co chodzi...i narażasz nie tylko siebie ale i innych...

no właśnie co do tego łamania przepisów kobiety łamią je to fakt, ale ja jestem zdania że faceci łamią je częściej, jestem uczestnikiem na drodzę nie pierszy a kierowca więc widzę co się dzieje i jak ludzie jeżdzą...

reasumując, nie mogę i nie chce powiedzieć, że kobieta/mężczyzna jest dobrym kierowcą, nie ma zasady, napewno nie decyduje o tym płec...
    powiem też że nie każdy nadaje się na kierowcę...
    i jeszcze co do prawa jazdy to moim zdaniem od pewnego wieku powinniśmy wprowadzić badania na refleks, bo niestety 80latek który wsiada raz na rok do auta stanowi bardzoooooooo duże zagrożenie na drogach, nawet jeśli przejeździł i te 60 lat...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM Zobacz post
    1.Po pierwsze - kobiety statystycznie rzadziej powodują wypadki, a więc są lepszymi kierowcami.

2.Po drugie - osobiście znam dwie kobiety, które grają w brydża bardzo dobrze. Mam też dobre doświadczenia z grania z nimi w parze.
    Ad 1. W kraju na 1000 wydanych praw jazdy jest 186 dla pań(Rocznik Statystyczny ,2005),nic dziwnego ,że rzadziej powodują wypadki.

Ad.2. To dziw natury! Jeśli tworzą pary partnerskie to zawsze wistujaca sie nudzi chyba ,że zacznie konwersację o ciuszkach.

A teraz mogę poszerzyć wątek zainicjowany przez selenę ale ściśle związany z "kabietą za kierownicą i przy brydżu a mianowicie;
    dużo znacie kobiet matematyczek i fizyczek o światowej renomie ? Podajcie dwie! Czekam.
    P.S.Tylko narazie proszę sie wstrzymać przed rzuceniem epitetem pod moim adresem:"męski szowinista".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał jeleszcz Zobacz post
    dużo znacie kobiet matematyczek i fizyczek o światowej renomie ? Podajcie dwie! Czekam.

Maria Curie-Skłodowska laureatka Nagrody Nobla i daleko nie szukając jej córka Irena Joliot - Curie, również laureatka Nobla.

Tyle pamiętam ze szkoły a nie będę się wygłupiać i szukać kobiet ze "światowa renomą" w necie.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Ad 1. W kraju na 1000 wydanych praw jazdy jest 186 dla pań(Rocznik Statystyczny ,2005),nic dziwnego ,że rzadziej powodują wypadki.
    Napisałem "statystycznie rzadziej". To znaczy, że obliczono odpowiednie współczynniki korelacji na grupach o zbliżonej wielkości. NIe przytocze Ci teraz tych badań dokładnie, ale jestem pewien, że wykazano zależność statystyczną płeć-powodowanie wypadków.

wistujaca sie nudzi chyba ,że zacznie konwersację o ciuszkach.
    Osobiście nigdy czegoś takiego nie widziałem. Kwestia tego z kim się gra.

Cytat Napisał selena
    Maria Curie-Skłodowska laureatka Nagrody Nobla
    Curie-Skłodowska była mężczyzną

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM Zobacz post
    Curie-Skłodowska była mężczyzną

Bożesz Ty mój to skąd się u niej nagle córka wzięła? i to nawet dwie :wlosy_staja_deba:
    To Kopernik był kobietą?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Boże mój,czy wątpisz Seleno,

w to ,że ja jestem w związku homo i mamy córeczkę i synka??
    Podpisuję się pod informacją marcinaM ,że M.C-S była mężczyzną, jak również pod informacją Seleny ,że M.K. był kobietą.

Prośba.
    Policzcie wszystkie panie, które dostały Nobla z nauk ścisłych przyrodniczych i ustalcie stosunek tej liczby do liczby wszystkich laureatów ,a wyniku -przez grzeczność -nie ujawniajcie.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Policzcie wszystkie panie, które dostały Nobla z nauk ścisłych przyrodniczych i ustalcie stosunek tej liczby do liczby wszystkich laureatów ,a wyniku -przez grzeczność -nie ujawniajcie.
    Chcesz wykazać jakąś niby immanentną cechę kobiet powołując się na skomplikowany społecznie mechanizm jakim jest przyznawanie prestiżowych nagród naukowych (mówiąc ściśle - jednej konkretnej nagrody).

Po pierwsze, można dyskutować czy odkryća Skłodowskiej-Curie nie były bardziej istotne od wynalezienia np. gigantycznego magnetooporu. A co powiesz o pokojowej nagrodzie Nobla? Czy można równać osiągnięcia Wałęsy z osiągnięciami Matki Teresy z Kalkuty?

Moim zdaniem dyskusja zaczyna przypominać bezsensowane rozważania nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi.

Nie wiem Jeleszczu na kogo w życiu trafiłeś i jakie masz doświadczenia z kobietami. Chyba raczej nienajlepsze, więc życzę Ci lepszych.

Ja ciesze się z tego, ze moja ukochana nieźle gra w szachy, zwykle ogrywa mnie w warcaby miedzynarodowe, i jest świetnym partnerem do brydża. Jest też inteligentna i odpowiednio ostrożnie podchodzi do ruchu drogowego. Niejednokrotnie zaskakuje mnie swoją bystrością i sprawia mi tym dużo przyjemności. Ciesze się, że nie jest noblistką, bo dzięki temu ma czas dla mnie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

w to ,że ja jestem w związku homo i mamy córeczkę i synka??
    Podpisuję się pod informacją marcinaM ,że M.C-S była mężczyzną, jak również pod informacją Seleny ,że M.K. był kobietą.

Prośba.

Na jakie Forum ja wdepnęłam :wlosy_staja_deba:
    Czas zbierać swoje zabawki i zmykać z tego podwórka, zanim zmienię swoja orientację.

Masz prośbę? ja też mam.
    "Policzcie i ustalcie stosunek" ile mężczyzn a ile kobiet zrezygnowało z kariery naukowej by urodzić i wychować dzieci, mieć cały dom na głowie bo druga połówka życiowa pnie się po stopniach kariery, bywa że nawet kosztem rodziny. Przez (nie)grzecznność możecie nawet ujawnić.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czy można równać osiągnięcia Wałęsy z osiągnięciami Matki Teresy z Kalkuty?
    Nieszczególnie. Podejrzewam, że Wałęsa (jakkolwiek można mieć o nim różne zdanie), widząc człowieka konającego w bólu, podałby mu chociaż środek przeciwbólowy, a nie jedynie zapewniał go o miłości Chrystusa, bo do tego ograniczała się "działalność" Matki Teresy Kalkuckiej. :evil:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Nieszczególnie. Podejrzewam, że Wałęsa (jakkolwiek można mieć o nim różne zdanie), widząc człowieka konającego w bólu, podałby mu chociaż środek przeciwbólowy, a nie jedynie zapewniał go o miłości Chrystusa, bo do tego ograniczała się "działalność" Matki Teresy Kalkuckiej. :evil:

Nie będę bronić Matki Teresy, bo tylko mogę "wojnę" rozpetać tak jak w temacie Jan Paweł 2. Według mnie to ani Wałęsa, ani Matka Teresa na Nobla nie zasłużyli.

// Ja bym bardzo wszystkich prosił, przed napisaniem kolejnego postu w temacie, o zaznajomienie się z tematem wątku. Na życzenie posty dot. Matki Teresy mogę przenieść w inne miejsce. Macol

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)