Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 97
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    Nie spotkałem też żadnej Polki, która jeździłaby tak idiotycznie. Generalnie jazda z Polką to przyjemność, ale cała reszta powinna zostać w trybie pilnym skierowana na powtórny egzamin, ale tym razem na polskich warunkach. Myślę, że 90% bab pozbyłoby się prawka i wreszcie można by było jeździć normalnie.
    Powiem ufff bo już myślałam, że mówisz o kobietach w PL, powiem, że się takie zdarzają, ale nie przesadzajmy i nie uogólniajmy stawiając wszystkich pod jedną kreską... sama jeżdzę, ale też jeżdżę jak kieruje ktoś inny albo kobieta albo mężczyzna i powiem, że jeżdzą porównywalnie i to nie chodzi o PŁEĆ! a o predyspozycje Osobiście ja zdawałam u kobiety egzamin(ten ktory zdałam a nie powiem że za pierwszym razem, zrobiła na mnie wielkie wrażenie)

następnie varez, to szkoda że masz od razu takie krytyczne podejście jeszcze kiedy nie jesteś kierowcą, mam nadzieję, że w momencie kiedy już będziesz to zmienisz zdanie i zobaczyć że kobieta za kierownicą jest dużo bardziej opanowana, zdecydowana, zorientowana itd.

a co do Jeleszcz oj tu przydałby sie nowy post poprostu brak słów, jak ktoś powiedział, chyba źle trafiasz i życze Ci abyś miał więcej szczęścia jeśli tyczy się to kobiet i przepraszam ale serio śmierdzi mi tutaj poważnie męskim szowinizmem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał jeleszcz Zobacz post
    Ad 1. W kraju na 1000 wydanych praw jazdy jest 186 dla pań(Rocznik Statystyczny ,2005),nic dziwnego ,że rzadziej powodują wypadki.
    okej a przeczytałeś moją wypowiedz? to cytuję tutaj by kolega sobie przeczytal:
    "kobiety powodują mniej wypadków, to fakt, ale dziwie się, że jeszcze jakiś facet nie zarzucił, że kobiet jest mniej na drodze? to też fakt kobiet mniej jeździ, ale i tak przeliczając ilość wypadków wypadających na jedną kobietę, i ilość wypadków wypadających na jednego mężczyznę to oczywiście tego drugiego jest więcej..."

A teraz mogę poszerzyć wątek zainicjowany przez selenę ale ściśle związany z "kabietą za kierownicą i przy brydżu a mianowicie;
    dużo znacie kobiet matematyczek i fizyczek o światowej renomie ? Podajcie dwie! Czekam.
    P.S.Tylko narazie proszę sie wstrzymać przed rzuceniem epitetem pod moim adresem:"męski szowinista".
    przepraszam a jaki ma zwiazek kierowca za drogą a znana fizyczka czy matematyczka?? to tak ja bym mogła powiedzieć jak to chyba napisała selena to pokaż mi facetów, którzy poświęcaja swoją karierę, marzenia, pasje, dla rodziny dla wychowania dzieci, których kocha nad życie, dla stworzenia szczęśliwej pełnej rodziny, dla faceta(w przyp. mężczyzny- kobiety) aby ten/ta mógł się rozwijać w zawodzie, a żeby miał zawsze gdzie i do kogo wrócić, na kogo zawsze będzie czekał obiad, kolacja, kąpiel itd?? nie wyliczaj bo może by sie udało zmieścić na jednej dłoni a może i to byłoby za dużo??

Twierdzę,że kobieta z natury jest gorszym kierowcą, bo jazda wymaga nieustannie chłodnej kalkulacji i racjonalnej oceny.Kobieta -to intuicja,wyobraźnia,emocje.
    Ja widzę, że do kolegi całkowicie nic nie dociera! Złe doświadczenia z kobietą za kółkiem? Sorry ale nie rozumiem nei nie nie ! kobieta często jest lepszym kierowcą! I JESZCZE RAZ SIĘ POWTÓRZĘ TO NIE PŁEĆ A PREDYSPOZYCJE ŚWIADCZĄ O TYM CZY KTOŚ JEST DOBRYM KIEROWCĄ CZY TEŻ NIE!!!

A teraz kilka ciekawostek:

1. Fabrizia Pons i Michele Mouton to najlepsza w historii automobilizmu damska załoga rajdowa, która zadobyła cztery zwycięstwa w eliminacjach Mistrzostw Świata: San Remo-1981, Portugalia-1982, Akropolis-1982, Brazylia-1982.

( Michele Mouton (najlepsza w historii automobilizmu kobieta-rajdowiec ur.1952) wychowuje córkę i jest konsultantką w firmach samochodowych )

2. Magda Cieślik i Magda Lukas są kobiecą załogą startującą w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. [ niemożliwe? a jednak...]

3. przykład Martyny Wojciechowskiej

4. panie znane ze swojej pasji do samochodów to Włoszki: Maria Teresa de Filippis (dziś blisko 80 - letnia staruszka, której miłość do szalonej jazdy wciąż jest żywa) oraz Lela Lombardi. Ta pierwsza w
    w 1958 roku, mając 32 lata na karku wystartowała w Grand Prix Belgii Formuły 1 (jako pierwsza kobieta w historii rzecz jasna). I choć swoim Maserati dojechała ostatnia, na dziesiątym miejscu, to w jej przypadku liczył się głównie udział a nie sam wynik. Później brała jeszcze udział w trzech innych wyścigach GP. Lela natomiast zadebiutowała w F1 w 20 lipca 1974 roku.

5. Divina Galica, Desir Wilson, Giovanna Amati- też popularyzowały wyścigi samochodowe wśród pań

6. rywalizacja pań: Fisher i Patrick, prawdziwych gwiazd wyścigów z serii Indycar (zresztą, tak po prawdzie to nie tylko tych). Sarah była pierwszą kobietą, która w 2002 roku w wyścigu Meijer Indy 300 w Kentucky Speedway wystartowała z pierwszej linii. Jest również jedyną kobietą, której w XXI przypadł zaszczyt bycia kierowcą testowym w F1.

7. Niemka Juttcie Kleinschmidt, która jest chyba najbardziej znana z tego, że w 2001 roku jako jedyna kobieta w historii zwyciężyła w niezwykle prestiżowym, ale jednocześnie bardzo wyczerpującym rajdzie Paryż - Dakar. A swoją przygodę z tymi zawodami rozpoczęła długo długo wcześniej, bo już w 1988.

8. Natalia Kowalska, nazywana tak trochę z przymrużeniem oka 'Kubicą w spódnicy', można powiedzieć, że powoli zaczyna iść śladami Roberta. Na razie tylko powoli, ale kto wie, niewykluczone, że o nastolatce z Koszalina jeszcze usłyszymy (??? może )

itd itp....

Jedno co zauważyłam na każdym forum, gdzie się pojawia ten temat to oczywiście wzbudza wiele kontrowersji, tak było, jest i będzie mi to już obojętne co mówią faceci, ja wiem jak jeżdzę, znam swoje możliwości i nie przejmuję się własnie takimi facetami jak "jeleszcz"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Beatka zamiłowanie do automobilizmu?
    Ciekawe dane podałaś, nigdy tym się nie interesowałam, ale to kolejne dowody na to że panie tez pokazały na co ich stać.

Wrócę jeszcze jednym zdaniem do wypowiedzi:
    Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    Kobiety też maja prawo do programowania! Dlatego kupujemy im pralki.
    To mój mąż jakiś zacofany, bo zamiast pralki dał mi babciną tarę do prania.

Polka potrafi.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=430686

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z.Freud oraz C.Jung nisko się kłaniają...

Cytat Napisał beatkasz Zobacz post
    okej

1.przepraszam a jaki ma zwiazek kierowca za drogą a znana fizyczka czy matematyczka??

2.Ja widzę, że do kolegi całkowicie nic nie dociera! Złe doświadczenia z kobietą za kółkiem?

3.RAZ SIĘ POWTÓRZĘ TO NIE PŁEĆ A PREDYSPOZYCJE ŚWIADCZĄ O TYM CZY KTOŚ JEST DOBRYM KIEROWCĄ CZY TEŻ NIE!!!

4.A teraz kilka ciekawostek:

5. ..i będzie mi to już obojętne co mówią faceci, ja wiem jak jeżdzę, znam swoje możliwości

6. i nie przejmuję się własnie takimi facetami jak "jeleszcz"

Wypunktowałem sobie,by się nie pogubić w tym żarliwym manifeście hiperfeminizmu.
    I komentuję;

1.taki, że i to i to wymaga chłodnej,zimnej analizy racjonalnej sytuacji i podjęcia takiej samej decyzji ,a kobieta z natury swej kieruje się uczuciem,intuicją i wyobraźnią oderwaną od rzeczywistości.jeżeli jest inaczej(takie przypadki zdarzają się) to Carl Jung i Zygmund Freud ustalili już dawno rozległymi badaniami że mamy wówczas do czynienia z kobietą o supremacji pierwiastka Animus czyli po ludzką pisząc - z kobietą "chłopem" i taki okaz jeździ świetnie samochodem, ale co mąż ma z nią za życie w chałupie, to zamilczę lub odeślę do C.Junga.

2.nie mam doświadczeń z kobietą za kierownicą, bo do takiego wozu nie wsiadam- instynkt samozachowawczy.

3. zgadzam się : płci wogóle niema !Wystarczą atrapy płci na przykład wirtualne.

4. Jak dla kogo,dla mnie nudne śpiewy feministyczne,narazie postoję w oczekiwaniu na zwyciężczynię Formuły 1( z udziałem conajmniej jednego faceta).

5. banalne,zawsze słyszę tę feministyczną pozytywkę

6. to chwilowe złudzenie wywołane samozaklinaniem się.Lekko ubawiony,pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM Zobacz post
    Po pierwsze - kobiety statystycznie rzadziej powodują wypadki, a więc są lepszymi kierowcami.
    Osoby nie posiadające prawa jazdy statystycznie rzadziej powodują wypadki, a więc są lepszymi kierowcami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nie jestem feministką jelesz nigdy nie byłam i nigdy nie będę! ale ogólnie nie zgadzam się z takimi szowinistycznymi gadkami jakimi starasz się nas tutaj raczyć...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Cokolwiek by nie mówić - to opinia o nieudolności polskich "kierowniczek" wynika niestety z faktu , że Polacy na drogach to "ułani"...
    W Szwecji (np.) gdzie miałem okazję bywać , wszyscy (z niewielkimi wyjątkami) szanują przepisy i ograniczenia prędkości. Dlatego (może) TAM nie byli byście w stanie stwierdzić kto prowadzi samochód przed (lub za) Wami!
    Może czas najwyższy zacząć szanować przepisy i nauczyć sie KULTURY "za kółkiem"?!?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Do niektórych Pań, to posty piszmy na kolanach

Cytat Napisał beatkasz Zobacz post
    ale ogólnie nie zgadzam się z takimi szowinistycznymi gadkami jakimi starasz się nas tutaj raczyć...
    Ogólnie mówiąc szowinistyczne gadki wygłaszają szowiniści.Dziękuję za komplement,podobnym nie odwdzięczę się bo mi wychowanie nie pozwala.

P.S. beatkasz o sobie pisze już w liczbie mnogiej.Pluralis Majestatis??
    Gdybym wiedział ,to pisałbym post na kolanach.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odnośnie statystyk wypadków:

Komenda Główna Policji podaje, że w 2005 roku doszło w Polsce do 48100 wypadków drogowych. Kobiety były sprawcami 5941 spośród tych zdarzeń. Wśród wypadków spowodowanych przez kierowców sprawcą zaledwie co szóstego była kobieta.

Chociaż kobiety prowadzą samochody rzadziej i mniej efektownie, to według danych statystycznych, biorąc pod uwagę ich rzeczywisty udział w ruchu drogowym, powodują one mniej wypadków niż mężczyźni” - podsumowuje autorka analiz ITS Anna Zielińska – „Obliczono, że kobiety są sprawcami jednego wypadku drogowego raz na 6,7 mln przejechanych kilometrów, a mężczyźni raz na 4,7 mln kilometrów.
    http://www.link4.pl/html/art_38_link4.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Miało być o kobietach za kółkiem , a schodzi na szowinizm!!!
    Jeleszcz , Betakasz...
    PROSZĘ WAS!!! Nie róbcie z wątku "Prywatnej Wojenki"!!!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)