Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Twoja ocena: Yes No

Firefox słownik ang->pol, lub ang->ang.

Cześć.

Chcę podszkolić sobie język angielski. Jako że najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym, to chcę uczyć się między innymi przez po prostu czytanie różnych artykułów w języku angielskim. Lecz natykam się na dość irytujący problem, otóż gdy znajduję jakieś nieznane mi słowo muszę otwierać w innej karcie słownik i kopiować i wklejać słówko. Nie mogę znaleźć lepszego słownika od ling.pl, ale ten ma wredny zwyczaj działać niestabilnie, i tak na jedno słowo muszę poświęcić dobre kilkanaście sekund zanim się dowiem jakie ma znaczenie.

Postanowiłem więc poszukać jakiegoś przyzwoitszego rozwiązania w Firefoksie, ale niestety... Nie mogę znaleźć żadnego dobrego pluginu który potrafiłby tłumaczyć z języka angielsko na polski, lub choćby podawać znaczenie w języku angielskim. Dobrego, to znaczy takiego, który nie musi łączyć się z żadną stroną i który odpowiedź by pokazywał w dymku czy podobnej formie.

Póki co najbliżej ideału jest Dictionary Tooltip, ale niestety żeby otrzymać tłumaczenie ów dodatek łączy się ze stroną internetową, a to zabiera cenny czas...

Więc, czy znacie jakiś plugin który spełnia poniższe wymagania:

Po zaznaczeniu słowa i wciśnięciu odpowiedniego skrótu wyświetla się w tej samej karcie (lub na pasku Firefoksa) znaczenie słowa po polsku, lub opis słowa po angielsku, ważne jest żeby plugin instalował słownik od razu i pobierał dane z dysku a nie z jakiegoś odległego serwera.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Poszukałem i poszperałem, i oto co znalazłem: add-on do Firefoxa o nazwie FireDictionary [1].
    Nie znalazłem nic, co by odpowiadało dokładnie Twej specyfikacji. Jednak FireDictionary zapewnia przynajmniej mechanizm do wyświetlania definicji słów i posługuje się prostym formatem słownika [2]. Tak więc trzeba jeszcze zdobyć skądś słownik w formacie tekstowym. Jak na razie udało mi się znaleźć tylko słownik angielsko-angielski zapisany w plikach xml [3] - tak więc potrzeba trochę pracy, aby go skonwertować.
    Być może ktoś posiada słownik angielsko-polski w formacie tekstowym?

Co do nauki angielskiego, to polecam również oglądać filmy i seriale po angielsku, jeżeli jesteś w stanie to nawet bez podpisów, żeby nie odciągały od słuchania. Ja tak poprawiłem swój angielski na Star Treku

[1] https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1631
    [2] http://www.firedictionary.com/module...ndex.php?id=12
    [3] http://www.ibiblio.org/webster/ - plik gcide_xml.zip

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Być może ktoś posiada słownik angielsko-polski w formacie tekstowym?
    Gdy szukałem kiedyś słownika do PDA to natknąłem się na narzędzie konwertujące bazy z dużych słowników(np. PWN) do jakiegoś formatu tekstowego. Rozejrzałbym się za takim czymś takim w serwisach o pda(w moim wypadku było to pdaclub.pl).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Polski English Translator posiada w pakiecie podręczny słownik, ktory działa w każdej aplikacji. Na stronach bodaj nawet potrafi wyświetlać balonik po najechaniu kursorem. Minus - płatny. Ale miałem kiedyś wersią trial... zawsze to miesiąc użytkowania. Sam słownik oceniam jako bardzo dobry (używałem wersji 3, nie wiem, jaka jest aktualna).

doderic: skąd ściągałeś angielskie napisy do Star Treka? Akurat zamierzam zrobić dokładnie to samo. :> Wprawdzie generalnie wystarczająco rozumiem ze słuchu, ale jednak zawsze trafi się kwestia, którą trudno zrozumieć.

Co do słownika w formacie xml - nie wystarczy wyciąć tagi? Note Tab Pro robi to automatycznie (trzy kliknięcia myszą).

Dzięki za pomoc, zaraz sprawdzę zaproponowane rozwiązania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    doderic: skąd ściągałeś angielskie napisy do Star Treka?
    Akurat oglądałem bez napisów - tylko słuchałem :]

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Co do słownika w formacie xml - nie wystarczy wyciąć tagi? Note Tab Pro robi to automatycznie (trzy kliknięcia myszą).
    Niestety, słownik, który znalazłem ma taką dziwną strukturę xml-a, że trzeba się trochę więcej narobić niż tylko wyrzucić tagi
    W ciągu tygodnia nie mam niestety czasu, ale pewnie w weekend usiądę i go skonwertuję. Czy ktoś jest zainteresowany kopią?

Temat wciąż aktualny, ten English Translator ma jakąś lichą bazę słówek. ;/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam.

Jeżeli macie ochotę sprawdzcie wtyczkę do Firefoxa/Thunderbirda o nazwie 'dictCheck'. Działa bardzo szybko (wystarczy podwójne kliknięcie na słówku) i korzysta z szybkiego online-owego słownika. Moim zdaniem korzystanie ze stacjonarnego słownika w przypadku przeglądarek nie ma sensu, ponieważ czytając różne strony w języku angielskim w 99% przypadków jestem podłączony do internetu.
    Ja korzystam i jestem zadowolony!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)