Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Exclamation Jak zmniejszyć przestępczość?

Przeglądając niektóre wątki zauważyłem , że co niektórzy ostro wypowiadają się w kwestii przywrócenia kary śmierci.
    Też jakiś czas temu jeszcze uważałem , że -Oko za oko , ząb za ząb.
    Moim zdaniem kara śmierci odstraszałaby przestępców od popełnienia wielu okrutnych zbrodni...
    Teraz jednak myślę , że nie tędy droga...
    To nie brak kary śmierci powoduje , że niektórzy dopuszczają sie wielu ciężkich przestępstw...
    Winny jest temu brak poczucia nieuchronności kary!
    Bo czym tu się przejmować jeśli sprawy ciągną sie latami , a wyroki często wydawane są w zawieszeniu?
    Klasycznym przykładem jest przestępczość młodocianych. "Brykają" oni sobie i drwią z prawa , bo co im Sąd dla nieletnich może?
    SKOCZYĆ!!!
    Taki czternastolatek może pobić kolegę ze skutkiem śmiertelnym i CO?
    Ano nic...
    Wyślą go na czteroletnie wczasy w ośrodku wychowawczym i tyle...
    A on chodzi dumny , bo pośród kolegów (jemu podobnych) ma opinię twardziela i nikt mu nie podskoczy! A i normalni ludzie się go boją , bo im może krzywdę zrobić! Skoro mógł zabić kolegę to i mnie może ...- Pomyśli sobie nie jeden i zejdzie takiemu z drogi , a on tak sobie pomału rośnie "w siłę" i obrasta w legendy.
    Sądy 24h o kant d*** można rozbić bo ich działalność kończy się tylko na nieefektywnych dyżurach sędziowskich za które MY musimy zapłacić...
    Sprawy "załatwione" przez te Sądy na palcach obu rąk by policzył i jeszcze palców by zostało aby papierosa móc utrzymać...
    Pozostaje jeszcze kwestia "łagodności" Sądów - tłumaczona przepełnionymi więzieniami... Ale nie ma już tej łagodności w sprawach o eksmisję matek samotnie wychowujących dzieci NA BRUK!!!
    Ale wracając do tematu...
    Raz jeszcze pytam! Jak myślicie ? CO ZROBIĆ by zmniejszyć przestępczość?

W imię Oyca i Ducha
    ENTER!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

kolonie karne. Takie w których nie wiadomo co takiego spotka. Może pozyje, może nie. Niech taki szyje piłki Adidasa, zamiast dzieci. I jeszcze mniej ryżu, niż te dzieci dostają. Oczywiście nie w Polsce, bo ten wymiar sprawiedliwości jest żałosny. I nie w UK. I w ogóle nigdzie nie Bo wszędzie jest to samo. Więc bez uzdrowienia sądownictwa, nie ma w ogóle tego tematu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    kolonie karne. Takie w których nie wiadomo co takiego spotka. Może pozyje, może nie.
    Najlepiej na Marsie...
    A tak serio...
    Były pomysły z "biżuterią" dla skazanych - jako alternatywą dla celi.. Może to jest sposób na przepełnienie we więzieniach?
    Nie wsadzać alimenciarzy , którzy chcą płacić tylko zastosować jako karę przymus pracy ?
    A powstałe w ten sposób miejsca we więzieniach przeznaczyć dla "Prawdziwych drani"?
    Wtedy sądy mogłyby ordynować surowe wyroki do wykonania NATYCHMIAST , a nie za rok , albo dwa?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

gajer--> Nie do końca się z Tobą zgodzę add. nieuchronności.
    Widzisz, jest ona na pewno baaaardzo ważna, ale...

Gdy zobaczyłem, ze zamachowcy w Hiszpanii (ci co pociąg wysadzili i zabili 200 osób.) dostali po 28 lat, zacząłem wątpić w sens wierzenia w tylko nieuchronność.

Kara śmierci, wymierzana jest raczej po to by usunąć jednostkę ze społeczeństwa. Nie wiem czy osoba, która zamordowała tyle osób, nie zrobi tego ponownie, a gdy widziałem jak się cieszyli i drwili Ci zamachowcy, ze TYLKO 28 lat, to aż mi się rzygać chciało.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Black Zobacz post
    gajer--> Nie do końca się z Tobą zgodzę add. nieuchronności.
    Widzisz, jest ona na pewno baaaardzo ważna, ale...

Gdy zobaczyłem, ze zamachowcy w Hiszpanii (ci co pociąg wysadzili i zabili 200 osób.) dostali po 28 lat, zacząłem wątpić w sens wierzenia w tylko nieuchronność.

Kara śmierci, wymierzana jest raczej po to by usunąć jednostkę ze społeczeństwa. Nie wiem czy osoba, która zamordowała tyle osób, nie zrobi tego ponownie, a gdy widziałem jak się cieszyli i drwili Ci zamachowcy, ze TYLKO 28 lat, to aż mi się rzygać chciało.
    Rozumiem o co Ci chodzi...
    To smutne...
    Ale oni są fanatykami religijnymi , a ich śmierć byłaby "męczeńska".
    Pozostaje nam liczyć na to , że po 28 latach nie będą mieli już sił na powrót do fachu lub powody ich "pracy" znikną wraz z pracodawcami?
    Skupmy się jednak o naszym podwórku.

W imię Oyca i Syna i ...
    ENTER.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Nie wsadzać alimenciarzy , którzy chcą płacić tylko zastosować jako karę przymus pracy ?

Jak sobie ten przymus pracy wyobrażasz?
    Jak zmusić człowieka do pracy, jeśli on tego nie chce?

W temacie kary śmierci, kilkakrotnie już się wypowiadałam, nie ma sensu się powtarzać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Jak sobie ten przymus pracy wyobrażasz?
    Jak zmusić człowieka do pracy, jeśli on tego nie chce?

W temacie kary śmierci, kilkakrotnie już się wypowiadałam, nie ma sensu się powtarzać.
    Są alimenciarze , którzy chcą , ale nie mogą płacić , bo nie mają pracy.
    Dlatego wspomniałem o "przymusie" pracy .
    Np. Dozór policyjny i praca w wyznaczonej przez Sąd firmie posiadającej odpowiednią umowę Sądem lub lokalnymi władzami.
    Mogą to być np. Firmy mające problemy z zatrudnieniem pracowników z powodu specyfiki pracy... (Smród , brud itp ).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Alimenciarz bez pracy, który chce a nie ma z czego płacić, nie podlega przymusowi, wystarczy dać mu pracę.

Dozór policyjny nad pojedyńczym skazanym nie kalkuluje się ze wzgledu na koszty, ale jeśli skazanych będzie grupa wówczas może to jest jakieś wyjście.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Selena
    Alimenciarz bez pracy, który chce a nie ma z czego płacić, nie podlega przymusowi, wystarczy dać mu pracę.

Alimenciarz to taki przestępca-szatan-bandzior JAK czarownica w średniowieczu - też były paragrafy, słuszne oburzenie, przekonanie, słuszność. Tak jak Żyd nie miał praw w III Rzeszy. Prawo stanowią ludzie.
    Jak jutro orzekną, że kobiety po 40, będące niezamężne, to czarownice, zło, które trzeba tępić, napiszą paragrafy - to one będą takimi samymi przestępcami jak ci, którzy mają płacić długi, których nie zaciągnęli.
    Jak by nie patrzeć - mam rację.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

salydus
    Prawo stanowią ludzie.
    ale i ludzie też te prawa łamą.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)